Ja koje sam zapamtio, najbolji su Figo, Deco, Ronaldo, Rui Costa, Simao, ima ih koliko oces

Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
  • Pridružio: 26 Jul 2006
  • Poruke: 11118

TwinHeadedEagle ::... Simao...

Ima ih dvojica (a možda i više Very Happy )

- Simão Pedro Fonseca Sabrosa - verovatno na njega misliš (15 utakmica i 8 golova za reprezentaciju do 21.god. i 85 utakmica u seniorskoj reprezentaciji i 22 gola)

- Miguel Ângelo da Cruz Simão, stariji od prethodnog (veliki talenat), sa učešćem u mladim reprezentacijama do 17, 18 i 21. godine - 9 puta. Ne znam zašto, ali ga kasnije nije bilo u seniorskoj reprezentaciji (verovatno zato što je "skitao" po belom svetu, stigavši i do Japana (Hirošima)...

Jesu poznati, nisam siguran, ali mislim da ni jedan nije zvanično uvršten u legende portugalskog fudbala... Confused

offline

Radi se o čoveku koji je, tokom karijere odigrao ukupno 1.359 utakmica i postigao 1.301 gol. Vlasnik je mnogih rekorda u našem fudbalu, a da pri tome nije nikad u reprezentaciji odigrao čitavih 90 minuta (u svega 8 utakmica i postigao samo 1 gol i svega 2 puta je odigrao po celo poluvreme).

Ipak je, sa 218 golova ubedljivo na prvom mestu liste jugoslovenskih ligaških rekordera svih vremena. Pogadjate, to je....................... Very Happy

• Michael

Ghost of Sparta ::Slobodan Santrac, pitao sam dedu tako da se ne vazi, neka postavi neko drugi Ziveli

Nema veze, svako se snalazi kako ume. Wink
Ne mora uvek znanjem.

U principu, moze i preko Google ponekad, nema veze, bar ljudi pisu i samim tim i pamte. Wink
Koji god da je kviz u pitanju.

Slobodno postavi pitanje ako zelis. Cim naravno Dule potvrdi odgovor, cisto zbog pravila kviza.

offline

Naravno da deda zna... Very Happy a još je mnogo toga vezano za Legendu OFK Beograda... evo mali deo toga da se ne zaboravi:

Citat:Rekorder za sva vremena

Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je samo osam utakmica i postigao samo jedan gol. I to nikad svih 90 minuta! Samo dvaput je igrao celo poluvreme - na osam utakmica ukupno 110 minuta. A ipak je bio (i ostao) najbolji jugoslovenski strelac svih vremena. Brojke su zaista impresivne:

- Sa 218 postignutih golova ubedljivo zauzima prvo mesto na listi jugoslovenskih ligaških rekordera svih vremena.

- Sa 33 gola u prvenstvu 1971/72. godine drži rekord u broju postignutih pogodaka u jednoj prvenstvenoj prvoligaškoj sezoni.

- Bio je četiri puta najbolji jugoslovenski prvoligaški strelac :

1967/68: 22
1969/70: 20
1971/72: 33
1972/73: 25

Pa i ovaj podatak:

Citat:Kao član OFK Beograda Santrač je 26. maja 1966. osvojio pobednički trofej Fudbalskog kupa Jugoslavije pobedivši u finalu zagrebački Dinamo sa 6:2 i tada je navalni trio "Tri S" (Skoblar, Samardžić i Santrač) postigao po dva gola.

Naravno da treba da postaviš novo pitanje - dao si tačan odgovor Very Happy (a dedu odvedi na pivo) Mr. Green

offline
  • Kratos

Neznam koliko je fer al' evo nek deda postavi pitanje:

Ko je bio Bora Kostic i koji slavan rekord drzi?

offline
  • Michael

Napisano: 13 Jun 2012 1:42

Ghost of Sparta ::Ko je bio Bora Kostic i koji slavan rekord drzi?

Ако мислиш на фудбалера, у том случају: Arrow

Он је бивши југословенски фудбалер и један од најбољих стрелаца у југословенском фудбалу свих времена. Wink

Dopuna: 13 Jun 2012 1:45

Бора Костић је држао један рекорд у Звезди пуну 61 годину. Он је постигао најбржи гол на првој утакмици за црвено-беле после три минута и четрдесетдве секунде.
Овај рекорд је оборио Филип Касалица на мечу са Смедеревом 2012. године. Ziveli

offline
  • Kratos

Najbolji strelac u Zvezdinoj istoriji se trazilo ali moze proci i ovo Wink

Teraj dalje Ziveli

Ko je trenutno na forumu

Ukupno su 731 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 6 sakrivenih i 687 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., antonije64, cavatina, ccoogg123, celik, CikaKURE, comi_pfc, crnitrn, deLacy, Dimitrise93, DonRumataEstorski, Dorcolac, DPera, Karla, Krusarac, Krvava Devetka, kybonacci, ljuba, madza, Marko Marković, mercedesamg, Mi lao shu, mikrimaus, mnn2, ruger357, saputnik plavetnila, Smiljke, Srle993, StepskiVuk, TheBeastOfMG, uruk, vathra, VJ, vlajkox, wolf431, xaver, YugoSlav, Zoca