|
Poslao: 26 Sep 2004 17:47
|
offline
- Svemirko
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Mar 2004
- Poruke: 3962
- Gde živiš: Zemun
|
Probacu i to, mada ljude koje znam koriste CF memoriju
Ima li jos neko neki predlog
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2004 21:32
|
offline
- Pridružio: 22 Mar 2004
- Poruke: 132
- Gde živiš: Pozarevac
|
kad formatiras memoriju odpadne ti 13 megabajta jer na fotoaparatovim specifikacijama pise 256 ali posle formata ti gubis 13 mb.Ja imam fles 256 pa mi je u win-u 243 , isti slucaj i naprimer obicna disketa ima 1.44 posle formata a ustvari ima 3 mb (ili tako nesto nisam siguran) ali sustina je u tome da nema nikakvih fajlova veruj mi !!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2004 21:52
|
offline
- snoop

- Genghis Khan
- Pridružio: 18 Apr 2003
- Poruke: 8134
- Gde živiš: U kesici gumenih bombona...
|
to je ono standardno - kradja MBa (ili GBa)
i ja mislim da je tako kao sto Fanatic4cs kaze...
kako moze floppy od 1.44MB da posle formata ima 3MB? posle formata ima 1.38MB (za 6kB manje)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Sep 2004 22:55
|
offline
- VladaPUB

- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Apr 2003
- Poruke: 3360
- Gde živiš: Beograd
|
1,44 : 1,38 je isto sto i 256 : 243 , zar ne ? Ustvari, malo je vise pojeo na 256 Ma formatiraj u FAT, radice !
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2004 00:11
|
offline
- Svemirko
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Mar 2004
- Poruke: 3962
- Gde živiš: Zemun
|
E sad, koliko sam ja razumeo, ja imam 256, ali to samo windows (slabo vidi) cita 243?
Cekaj, ako ponovo formatiram nece valjda opet da nestane 13 MB ?
P.S. Nasao sam na aparatu format, i uradio sam, i kad odem na kom i usb opet pise 243 MB ? Jel moguci tu neki Bad dektori ? Da li je to 13 mb neupotrebljivo ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2004 00:31
|
offline
- snoop

- Genghis Khan
- Pridružio: 18 Apr 2003
- Poruke: 8134
- Gde živiš: U kesici gumenih bombona...
|
sto veci medij to vise uzima (krade)...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2004 08:15
|
offline
- Goran
- Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
- Pridružio: 05 Maj 2003
- Poruke: 9977
- Gde živiš: Singidunum
|
Zato što MB ima 1024 KB a ne 1000 KB.
Inače ne krade ništa već proizvođači kartica ne stavljaju tačnu veličinu.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2004 15:37
|
offline
- Svemirko
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Mar 2004
- Poruke: 3962
- Gde živiš: Zemun
|
Ja se nadam da je tako, ali nisam sigiran, ne mogu da garantujem cinimi se kad sam je prvi put nakacio na komp pisalo je 256.
Ima li jos neko neku SD memoriju od 256 da proveri sta mu pise windows. 256 ili 243 MB ?
Hvala svima na ulozenom trudu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2004 15:51
|
offline
- gamzzy
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Apr 2003
- Poruke: 10725
- Gde živiš: Novi Sad
|
Zar ti veruješ windows-u šta će ti napisati???
Ja ne bih da sam na tvom mestu, pitanje je kakav drajver imaš...
|
|
|
|
|
|