buttons

buttons

offline
  • Pridružio: 13 Maj 2007
  • Poruke: 163
  • Gde živiš: Gracanica

pozz,

skino sam sebi allwebmenu program i tu napravio par butonns,takvih da kad predjem misom preko njih,ponudi jos par linkova.A kako sad da ih ubacim u dreamweaver ?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 06 Sep 2008
  • Poruke: 150
  • Gde živiš: Obrenovac

Uh... davno sam radio nesto sa allwebmenu programom, pa da pokusam da se prisetim...
Ovako:
Kada si zavrsio kreiranje menija klikni na ikonu "Compile Menu", odnosno Tools-->Compile Menu. Program ce da ti kreira potrebne komponente za MENU a to su menu.js, awmmenupath.gif i awmdata. Te komponemte ces prebaciti u folder gde je stranica na kojoj ti je taj menu.
U prozoru koji ti je otvorio klikni na "Link menu to web pages".
Otvara ti novi prozor gde mu trebas pokazati sa kojom to stranicom ga povezujes (prebacivanjem iz levog u desni prozor.
Kad to uradis, klikni na dugme "Link".

Ako je sve u redu otvara ti novi prozorcic gde te obavestava da je je povezivanje uspesno izvrseno i daje ti KOD koji treba da iskopiras u DreamWeaver, tamo gde zelis da ti stoji taj menu.

Ukoliko vec imas kreirane one 3 stavke gore, sledeci put mozes direktno da ides na ikonu "Link menu". Tada odradjujes samo stavku povezivanja.

Za pozicioniranje ovog menija veoma je bitno da izvrsis dobar odabir podesavanja. A to je kad kliknes na "Main Menu Group", u "Group Properties" stavka "Positioning".

Tako nekako to bese, nisam sada probao, ali radi.

Nadam se da sam pomogao, a ako ima jos problema, slobodno se javi.

Pozdrav...



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 7778 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 4 sakrivenih i 7715 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: advokat84, aleph_one, blankspace, blatruc82, boxbole, cenejac111, Cirkon, darionis, Darth Malak, Dekanovic, delboy, djonsule, Doc, Dorcolac, Dragacevac, dukajov, ElGenius, esx66, Georgius, goran.vvv, iceburn, igorpet, Imperator_Aleksandr_lll, Ivica1102, jodzula, Još malo pa deda, kibihrchak, KizJ, kolle.the.kid, Korle, Logic005, lord sir giga, Marky, milenko crazy north, MiroslavD, mkukoleca, momcilob55, Nikolajevic, Nole, OKT, operniki, ozzy, picknick, Radoslava, Recce, S-lash, skok, Srdjadj70, stokssone, synergia, Tvrtko I, Username1000, vathra, vidra1, VJ, vladaa012, vukajlo71, zivojin32, ZZZ