|
Poslao: 07 Maj 2015 16:23
|
|
|
e ovako:imam problem sa kompom,pokusavam da dignem sistem xp sp3,i uredno sam ga skinuo,odradio sa iso programom da bude bootabilan cd i narezao.desava se sledece:pocne sve normalno da instalira,ali kada dodje do onog dela da se formatiraju particije,zakuca na toj slici i tastatura uopste ne reaguje,ne mogu da nastavim dalje.moze li mi neko reci u cemu je problem,molim vas?unapred hvala na odgovoru
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2015 16:33
|
offline
- SlobaBgd

- Mod u pemziji
- Pridružio: 10 Okt 2005
- Poruke: 13526
- Gde živiš: Beograd
|
Da li instalaciona procedura uopšte vidi hard disk? Da li je hard disk PATA ili SATA?
Ako je SATA, treba da integrišeš drajvere za SATA kontrolere, jer Windows XP nema te drajvere u instalaciji i ne vidi SATA hard diskove. To se radi ovako: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ako je hard disk PATA, možda je oštećen, testiraj ga ovako: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2015 19:35
|
|
|
e ovako pokusavam vec pet dana dici sistem na kompu.imao je instaliran xp ranije.ubacim cd koji sam naravno odradio preko iso i napravio ga bootabilnim.odradi ono pocetno i kad dodje do brisanja i formatiranja particija,zakuca,tastatura ne reaguje.uspeo sam da ih obrisem ali ne mogu ponovo da ih napravim,tastatura ne reaguje nista.moze li mi neko reci u cemu je problem?unapred hvala
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2015 20:20
|
offline
- SlobaBgd

- Mod u pemziji
- Pridružio: 10 Okt 2005
- Poruke: 13526
- Gde živiš: Beograd
|
Prijatelju, praktično si ponovio ono što si rekao u prvoj poruci, malo novih informacija si dao. Postavio sam ti nekoliko pitanja, očekujem da odgovoriš na njih ako već tražiš pomoć.
Takođe, moguće je i da memorija (RAM) zeza, testiraj RAM na ovaj način: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Maj 2015 20:53
|
|
|
vidi hard hard je ata 80gb,ddr1 je ram evo upravo cu probati da probam to sto si rekao.hvala.nisam bio naforumu pa nisam video odgovor :-)
|
|
|
|
|
|