Dosadni Trojan Downloader

1

Dosadni Trojan Downloader

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

Dali ima nacina da se izbegne ovaj dosadni trojanac,njegovo skidanje nije problem!

Iritirajuce je to sto se kaci na svim "ilegalnim serijskim brojevima"-razbijac,a neznam kako bi ljudi u Srbiji bez njih preziveli!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Pouzdan antivirus, kvalitetan firewall i na sve to dodaj spybot, adaware i m$ antispyware i ima da ga nema Smile



offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Supermoderator vojnih foruma
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 9691
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Neće ti veruj pomoći ni AdAware ni Spyboot-i pored redovnog ažuriranja(svakodnevnog)zaradio sam sličan problem

Zato probaj sledeće :

ja sam imao problem sa odstranjivanjem,ali sam ga rešio na sledeći način-Pošto mi ga je Kasperski pronašao u jednom od sistemskih fajlova nije mogao da ga odstrani pa čak ni da ga smesti u karantin,stalno mi je davao poruku da objekt ne može biti odstranjen i kao opciju jedino mi je nudio-SKIP !!! Ušao sam tačno u sistemski fajl(kasperski mi je označio putanju gde se napast nalazi)i pokušao da ga tu na licu mesta FIZIČKI odstranim.Pokušao sam ponovo sa kasperskim ali ista priča-dovoljno je bilo da dovučem kursor na zaraženi objekt a da Kasper odmah reaguje.Pokušao sam i sa *delete* ali ništa.No upornost se isplatila jer mi je komp-valjda videvši da ne odustajem izbacio poruku da problem pokušam da rešim restartovanjem i ulasku u Safe mod što sam i učinio.U Safe modu objekt sam ladno odstranio sa delete!!! Pri ponovnom skeniranju komp je bio čist.

Pokušaj-samo pazi da ne izbrišeš neki bitan fajl !

offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

Ili, prosto, izvrsi skeniranje u safe modu. (tada ce KAV moci da ga izbrise)

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

Shocked [/b]

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Jer znas kao da udjes u safe mod?Pri boot-ovanju pritiskas F8 i to je to!

offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

Ako koristiš mozillu .. teško da ćeš ga tako lako pokupiti .. i naravno pazi gde i šta klikćeš kada tražiš podatke .. u 99% slučajeva nije potrebno kliknuti na određen link koji se pojavi u vidu nekog popup'a da bi se traženi fajl preuzeo ..
Ako se pak neki tr/dl pojavi u arhivi koju skidaš .. menjaj sajt ..

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

Resio sam problem

LOCK

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Nema lock-a, vec lepo podeli sa nama kako si resio problem Smile Evo mene interesuje kako si uradio: jel moj metod ili safe mod ili nesto trece ?

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

Podesavanje Zone Alarma tako da blokira java skripte,ima na ovom forumu link sa upustvom!

Kao i to da se pazi gde se ide i klikce!

SIMPLE

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1015 korisnika na forumu :: 114 registrovanih, 9 sakrivenih i 892 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 33 bren, 9191vs, A.R.Chafee.Jr., Alen1987, alex71, ALFASPORTIVO, Antoni S, Apok, Arsenije, Avalon015, b_z_b, Banovo Brdo, bojankrstc, bojanM84, bokicacar, boromir, branko7, bukefal, C-Gun, celt, cenejac111, Ciri1994, Coabelgrade, CrazyDiablo, Dare, Darth Wader, DeerHunter, dekiz, Denaya, Despot Đurađ, Dimitrise93, Djokislav, Djota1, doktor1964, Dzuki, ekser222, ElGenius, esko_hz, Ezbuck, Gitzherai, glados, goran.vvv, GORDI, Grebostrek, HogarStrashni, Ivan Campo, IvanMiletic, Jester, Jomini, K-1A, kaisarevic1, kaput21, Khaless, Kole1975, kybonacci, Lucije Kvint, marec, Marko Marković, max power, Mi lao shu, miki69, milenko crazy north, Miler88, milivoje_vatrogasac, mm1811, Natuzzi, Nele79, nikolapetkovic, niksa517, nixos, nnovakis, opt1, ozzy, pein, Permaldar, Pero, Piicoki, Pilence, Pilot-1, Prečanin30, Prle90, radovanstojkov023, RD84, rodoljub, royst33, S2M, sabros, Sale0501, SamoGledam, sap, sickmouse, Sirius, Siti2, Solunac na steroidima, stingD, Stoilkovic, Tafocus, TBoy, Tribal, Tvrtko I, UAV operator, vaci, Valter071, Velizar Laro, VJ, vjetar, vobo, Vrač, vrgudinac, Zrcalo, |_MeD_|, 79693, 800077