sta je sa pesak tortom?

sta je sa pesak tortom?

offline
  • zocil 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 04 Avg 2005
  • Poruke: 15

Ljudi, ima li neko originalan recept za pesak tortu, ali ne onaj sa kokosom, vec zele bombonicama, cokoladom i mlevenim plazma keksom? Ako ima, javite se, please!!!!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Nadjoh ovu varijantu:

Skuvas 8 pudinga od vanile sa 250 g secera u 2 l mleka. Umutis dva margarina sa 250g prah-secera. Kad se puding ohladi, sve sjedinis i podelis na tri dela.
I deo: pomesas sa 300 g mlevenog keksa
II deo: dodas samlevene (ili isitnjene) przene lesnike, badem, kikiriki, orahe ili kokos, suvo grozdje, zele bombone... (ili mesano - po ukusu)
III deo: istopis 100 g cokolade za kuvanje i pomesas
Tortu prekrijes sa 2-3 slaga


Koliko sam shvatio, bitna je osnova puding od vanile koji se pomesa sa margarinom (gde god pise margarin ja stavljam puter, ukusnije je i zdravije za stomak!) i prah secerom i podeli na koliko hoces delova... U svaki deo stavljaj sta zelis po ukusu, ali gledaj da ti masa u koju si stavio(la) mleveni keks bude dole, jer je ona najtvrdja pa moze da bude donja "kora"...



offline
  • zocil 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 04 Avg 2005
  • Poruke: 15

Dragi druze, haval lepo. to je taj!!! Videla sam jedno 4 razlicite varijante koje nisu u stvari ta prica, a ovo je to!!! Bravo!!!! THANKS A LOT!
Ujedno, pitanje za tebe ili bilo kog drugog: da li ste culi za kapri tortu ( s piskotama, sokom od jagoda )? Naime, ja sam izgubila moju VELIKU svesku s receptima, pa se prisecam recepata kroz maglu, ali ne znam u detalje nijedan, pa se pitam da li je iko cuo!! Pozdrav.

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Kapri torta? hmmm, je l' to ova:

KAPRI TORTA
Sastojci:
3 male kutije piškota, 4 kesice pudinga (Dr Oetker) od jagode (banane), 1 l gustog soka od jagode (banane), 250 g maslaca,
5 kesica vanil šećera, oko 20 kašika šećera,
600 ml mleka, 9 kašika gustina, 4 kesice šlaga,
sveže jagode (banane) oko 1 kg, 100 g čokolade,
70 g maslaca.

Način pripreme:
Poređati piškote po dnu velikog pleha.
Sav puding i 20 kašika šećera sjediniti u malo soka i skuvati u ostatku soka kao i svaki puding, pa preliti pažljivo preko piškota. Kada se ohladi staviti sveže jagode (banane) u jednom sloju.
Gustin i vanil šećer skuvati u 600 ml mleka, ohladiti i dodati umućen maslac. Pomoći se mikserom da se ova masa fino sjedini, pa sipati preko svežeg voća. Glazirati sa otopljenom ćokoladom u maslacu, pa umutiti šlag i dekorisati tortu. Dobro ohladiti u frižideru, najbolje jesti tek sutradan. Odlična je, bolja od bilo kog kapri sladoleda, a jasno je da od sezone zavisi koje voće će biti upotrebljeno. Preferiram jagodu. Torta je velika i dovoljna za poveće društvo pa još i da ostane

(Izvor: Ovde)

Ima jedan cika koji zna mnogo recepata, zove se Cika Google... Very Happy

offline
  • zocil 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 04 Avg 2005
  • Poruke: 15

Zaboravila da kažem;
Moja VELIKA sveska je imala 4 (četiri) recepta:
- za pesak tortu;
- za kapri tortu;
- za pitu sa zeljem i
- Sad ne mogu da se setim četvrtog recepta, sem da je bio mnogo dooobar.
Ali, nema je - sveske - nigde je nema. I pod zemljom sam tražila, nije ni u nju propala.

A sada, obaveštenje;
Uspešno, po receptu, napravila PESAK tortu, i još uspešnije je pojela (uz malu pomoć prijatelja).
TKANKS, MoscowBeast.
Smile))

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1133 korisnika na forumu :: 34 registrovanih, 3 sakrivenih i 1096 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., anbeast, Boris BM, darionis, DonRumataEstorski, dulleo, dushan, esx66, Fog of War, galerija, krkalon, Kubovac, Leonov, Litostroton, mercedesamg, Milos82, nikoladim, Oscar, ostoja, ozzy, panzerwaffe, procesor, raptorsi, ruger357, Srle993, stegonosa, Trpe Grozni, vathra, vladetije, vladulns, vukovi, Wrangler, yrraf, zeo