Sedmo nebo

Sedmo nebo

offline
  • Sneg 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Sep 2005
  • Poruke: 527

Prva kora:

- 5 belanaca
- 140 gr. secera
- 200 gr.kokosa - sitnog
- 1 kasika brasna


Druga kora

- 5 belanaca
- 140 gr. secera
- 200 gr. oraha - mlevenih
- 1 kasika brasna


Priprema:

Umutimo gore navedene dve kore i ispecemo. Zatim filujemo sa filom, koji pravimo tako sto 10 zumanaca i 12 kasika secera kuvamo na tiho. Kada se prohladi dodati 250 gr. umucenog putera ili margarina. Ovim filujemo prvo prvu - belu koru , pa stavimo drugu koru, pa fil i odozgo mozemo posuti orasima ili kokosom.


Ovo sam danas pravila i super je.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Nov 2004
  • Poruke: 4179
  • Gde živiš: Bulevar Kraljeva

ovo cini mi se da nije potrebno mnogo vremena da se ova torta napravi



offline
  • Sneg 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Sep 2005
  • Poruke: 527

Nije potrebno mnogo vremena da se napravi, ali posto sam danas probala, imam jedan mali dodatak za recept... kad stavite ovu koru sa kokosom, malo je pokvasite sa mlekom... ja to nisam uradila pa je malo tvrdje Shocked

offline
  • Pridružio: 07 Avg 2005
  • Poruke: 400
  • Gde živiš: Zemun

Moj recept za ovaj kolac je sa dodatkom oblandi.
Sastojci za I koru se namazu na 1 oblandu i "suse" u rerni (150 celzijusa), i isto tako i za II koru. Probajte, mozda vam se dopadne.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1172 korisnika na forumu :: 33 registrovanih, 10 sakrivenih i 1129 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Bane san, BORUTUS, Brana01, CikaKURE, dankisha, dijica, Dimitrije Paunovic, DPera, dragoljub11987, dushan, Georgius, ILGromovnik, Još malo pa deda, Karla, ladro, lord sir giga, Magistar78, mercedesamg, milenko crazy north, milutin134, royst33, sabros, Smajser, srbijaiznadsvega, Steeeefan, stegonosa, vathra, vlad the impaler, vladulns, voja64, YugoSlav, Zandar, zzapNDjuric99