Velicina slike

1

Velicina slike

offline
  • nirre  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 26 Mar 2005
  • Poruke: 1489
  • Gde živiš: Podgorica

Moze li nekako da se neka mala slika npr velicine 50x50 uveca do velicine 800x600 ali pritom da cistina slike ostane ista tj da se slika ne zamrlja



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Uh, tesko.



offline
  • Pridružio: 28 Sep 2003
  • Poruke: 1081
  • Gde živiš: Where to one has lived before

@Bojan
Tesko? More like nikakao!

Sa problemom iste tezine susretali su se i alhemicari dok, najzad, nisu digli ruke.

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2003
  • Poruke: 972
  • Gde živiš: beograd

to je neizvodljivo iz prostog razloga sto se svaka (osim vektorskih) slika u digitalnom formatu sastoji od piksela razlicite boje.
kako ti sliku od 50 px sirine i 50 visine da pretvoris u sliku od 800 piksela sirine i 600 px v. - nemoguce je - komp nema odakle da izmisli one piksele koji ce se pojaviti izmedju originalnih 2500 kada se razvuku Wink
postoje neke metode interpolacije ali one funkcionisu samo ako imas sliku srednje velicine pa zelis da je povecas malo - ali malo Wink

mozda ovo objasnjenje deluje previse pojednostavljeno ali hteo sam da i drugi korisnici koje muci ovo pitanje nadju odgovor bez obzira na nivo znanja o digitalnoj grafici Smile

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Super si objasnio, kada sam video prvu poruku, htedoh i ja da TAKO nacrtam Wink

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2005
  • Poruke: 104

Vrlo lepo objasnjenje sa pikselima. To ti je kao da hoces da od malog automobila napravis pravi auto. To je nemoguce, jednostavnno nemas dovoljno delova. Very Happy Doduse, interpolacijom komp. zapravo izmislja piksele, ali se radi o tome da danasnji softver koji se koristi za obradu digitalnih fotografija nije napredan toliko da ubaci odgovorajucu sliku. Zapravo, postoji softver koji se koristi za takvu vrstu posla, ali on nije dostupan obicnim smrtnicima tj. koristi se profesionalno, ali cak ni on ne moze toliku razdaljinu da predje izmedju rezolucija.

offline
  • Pridružio: 15 Okt 2005
  • Poruke: 1235
  • Gde živiš: Shta je bilo?!

e ljudi, ok to za povecanje, a jel moze slika rezolucije npr 800X600 da se smanji na 120X150? treba mi za avatar Smile

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Naravno da moze. Gotovo u svim image editorima mozes to odraditi. potrazis samo image size i tu uneses dimenzije koje zelis.
Ili uploaduj tu sliku koju zelis za avatar pa cu ti je smanjiti za avatar.

offline
  • Đuro Glumac
  • dipl. ing. informatike
  • Pridružio: 08 Feb 2004
  • Poruke: 3640
  • Gde živiš: ApAtIn

U Photoshopu Image/Image size i ukucas zeljenu velicinu. Ako zelis da ti slika zadrzi odnos proporcija selektujes opciju "Constrain Proportions".

offline
  • Pridružio: 15 Okt 2005
  • Poruke: 1235
  • Gde živiš: Shta je bilo?!

d ali kada ja hocu da je unesem u avatar samo mi izbaci da ne moze da prihvati sliku vecu od 120x150. a photoshop nemam Smile moze nesto u samom operativnom sistemu kao npr. desni klik pa propertis pa tamo nesto da nadjem a? Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1105 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 5 sakrivenih i 1047 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, A.R.Chafee.Jr., atmel, Atomski čoban, babaroga, Bobrock1, bojank, BORUTUS, darkojbn, djboj, doklevise, DonRumataEstorski, flash12, FOX, goxin, havoc995, HrcAk47, Ilija Cvorovic, JimmyNapoli, Karla, krkalon, Kubovac, kunktator, Leonov, Magistar78, MaksicZoran, MB120mm, Mi lao shu, mile09, Milometer, Milos ZA, mkukoleca, Ne doznajem se u oružje, nuke92, Oscar, panzerwaffe, Parker, RJ, robert1979, ruger357, sasa76, sasakrajina, slonic_tonic, Smiljke, Stefan M, Sumadija34, Vlada1389, wolverined4, YugoSlav, zdrebac, zziko, Živković, 79693