Not Another Connection Class : Updated

Not Another Connection Class : Updated

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Posto sam pisao neke tutorijale sa konekcijama prema bazi (vise sam dosadio i samom sebi Smile) primetio sam da one (klase) imaju neke greskice, popravio sam te greskice i sada klasa sadrzi tri konekcije Microsoft SQL, MySQL i Access.

U principu, sve je to jedno te isto, samo sto je drugaciji ConnectionString (koristan link: www.connectionstrings.com).

I evo cele ispravljene klase.


using System; using System.Data.SqlClient; using System.Data.Odbc; using System.Web; using System.Collections; using System.ComponentModel; using System.Data; namespace XXX.Connections {    #region " Microsoft SQL database connection v 2000/2005; Namespace - MSSQL "    namespace MSSQL    {       /// <summary>       /// Functions for connecting to MSSQL database.       /// </summary>       public class MSSqlConn       {          public SqlConnection sConn = new SqlConnection();          public SqlCommand cmd;          public SqlDataReader dr;          string sKon;          ~MSSqlConn()          {             CloseConn();          }          public void OpenConn(string sql)          {             try             {                sKon = "www.connectionstrings.com";             }             catch (Exception exp)             {                // Kod za obradu greske             }                       SqlConnection sConn = new SqlConnection(sKon);                       try             {                sConn.Open();                                          cmd = new SqlCommand(sql,sConn);                dr = cmd.ExecuteReader();             }             catch(Exception e)             {                // Kod za obradu greske             }          }          public void CloseConn()          {             sConn.Close();             sConn.Dispose();          }       }    }    #endregion    #region " MySql Database connection; Namespace - MYSQL "    namespace MYSQL    {       public class MySqlConn       {          public OdbcConnection con = new OdbcConnection();          public OdbcCommand cmd;          public OdbcDataReader dr;                    string myConn;          ~MySqlConn()          {             CloseConn();          }          public void OpenConn(string sql)          {             try             {                myConn =  "www.connectionstrings.com";             }             catch             {                // Kod za obradu greske             }             OdbcConnection con = new OdbcConnection(myConn);             con.Open();             cmd = new OdbcCommand(sql, con);             dr = cmd.ExecuteReader();          }          public void CloseConn()          {             con.Close();             con.Dispose();          }       }    }    #endregion    #region " Microsoft Access database connecition; Namespace - Access "        namespace Access    {       public class AccessConn       {          public OdbcConnection con = new OdbcConnection();          public OdbcCommand cmd;          public OdbcDataReader dr;          string aConn;          ~AccessConn()          {             CloseConn();          }          public void OpenConn(string sql)          {             try             {                aConn = "www.connectionstrings.com";             }             catch             {                // Kod za obradu greske             }             OdbcConnection con = new OdbcConnection(aConn);             con.Open();             cmd = new OdbcCommand(sql, con);             dr = cmd.ExecuteReader();          }          public void CloseConn()          {             con.Close();             con.Dispose();          }       }    }    #endregion }


Koriscenje:


Ako se izvrsavaju upiti koji ne vracaju vrednosti.
using XXX.Connections.MSSQL; ... MSSqlConn s = new MSSqlConn(); s.OpenConn("DELETE * FROM MyCityUsersTable WHERE Username <> 'snoop';"); s.Close(); ...


Ako se izvrsavaju upiti koji vracaju vrednosti.
using XXX.Connection.Access; ... string tmp; AccessConn s = new AccessConn(); s.OpenConn("SELECT * FROM MyCityUsersTable;"); s.dr.Read(); // Ovo je obavezno ako se zele procitati podaci iz baze tmp = s.dr["Username"]; s.Close(); ...

To je sve. Veoma lako za manipulaciju.
Sledeci put ce biti nesto drugacije, da ne budem dosadan sa ovim konekcijama (zagusicu protok Smile)
Ako ima pitajna... Feel free to ask.

Dopuna: 27 Okt 2005 14:20

Note: Try - Catch block na mestu gde se setuje promenljiva je nepotreban.
Ja sam ga stavio jer sam koristio funkciju za citanje iz web.config fajla pa da moze da mi handluje gresku/e u slucaju ne postojanja odredjenog parametra.
Nije greska ni sa njim ni bez njega, samo je nepotreban.
Previd, sta cu Smile.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 998 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 10 sakrivenih i 948 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, Andrija357, babaroga, bojank, bokisha253, danilopu, darkangel, Dimitrise93, DonRumataEstorski, dule10savic, elenemste, Excalibur13, FOX, Georgius, ivan979, Ivica1102, Kubovac, Lutvo_Redzepagic, Magistar78, mercedesamg, milenko crazy north, milutin134, Motocar, nemkea71, nextyamb, nick79, nuke92, pacika, royst33, shadower78, slonic_tonic, sombrero, Srki94, Steeeefan, trajkoni018, vlada035, Yugol33, YugoSlav, zdrebac, Čivi