Magija i Tarot

1

Magija i Tarot

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 67

Da li se neko bavi ili barem interesuje za ove i sl. teme Question
Da li je neko citao nesto od Alistera Kroulia, Izraela Regardiea, Elifas Levia i sl.?
Zanimaju me vasa iskustva i stavovi na ove teme Zagrljaj



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 19 Jun 2005
  • Poruke: 2673
  • Gde živiš: u pokretu...

ja ne praktikujem npr magijske obrede i slicno ali dosta proucavam i magiju i tarot itd....ima negde u 'ostatak ostalog' npr tema koju sam pokrenula o duhovima, ima bas zanimljivih odgovora (meni su bar zanimljivi)
dosta mi se neoubicajenih stvari u zivotu desilo i volim da kazem da imam svoj sistem verovanja najvecim delom nastao iz neposrednog iskustva...
citala sam kroulija - nisam extra odusevljena, mislim da ima mnogo boljih stvari od njega
mislim da je jedan borhes, iako pisac, mnogo vise od njega spoznao
volim svedenborga
i mircea eliade je bio mistik, po mom misljenju, iako zvanicno 'samo' istoricar religija



offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 67

Ipak Krouli je priznat magicar od strane svih koji se bave tim stvarima, mislim covek je napravio cak i svoj Tarot je najbolji od svih.\
Na forumu oduhovima spominjes arheoloska nalazista pa me zanima da li si arheolog po zanimanju.

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 67

Preporucujem ti knjigu "Kljucevi arkana" Maje Mandic u kojoj je sve prakticno objasnjeno tjs. imas i meditacije , koje bdw uopste nisu opasne, imas i objasnjenja za svaku kartu i vise od nekoliko otvaranja.

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Ja sam bas govorila o Croulijevom pristupu, i o njegovim nacinima, inace znam za kljuceve arkana, i iskreno, na pamet mi ne bi palo da se upustam u tumacenje stvari kojima nisam sposobna da sagledam obim.

Postoji interesantan sajt na tu temu, http://www.tarot.com/tarot/index.php? , sa dosta detaljnim objasnjenjima, ali ovde nije pitanje to.

Ja inace odavno posedujem knjigu Sir J.G.Frejzera "Zlatna grana-proucavanje magije i religije, gde je navedena i nasa vlaska magija, gde su antropoloski sagledani svi aspekti magije i religije okom naucnika, koji je vise od 25 godina posvetio istrazivanju.

Iskreno, nakon citanja te knjige covek mora da se zapita sta je i da li istina a sta obmana, i da budem iskrena, po meni vise od 98% je obmana.

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2005
  • Poruke: 67

Nisam citala "Zlatnu zoru" ali sobzirom da je sve objasnjeno na naucnoj osnovi onda predpostavljam da je tipa :Religija , magija i sl. je nastalo iz straha coveka od smrti. Samim tim u svemu tome nema nicega sem pokusaja da covek sebe ubedi da nije konacan i da kad umre postoji nesto i posle toga. Sa svim sam saglasna ali dok neprobas sam nisi ni svestan koliko su te stvari ustvari mocne, i da , vrlo daju rezultat bar u mom slucaju.
A sto se tica "Kljuceva arkana" oni i predstavljaju Kroulijev sistem i bave se Tot tarotom.

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Citat:Sa svim sam saglasna ali dok neprobas sam nisi ni svestan koliko su te stvari ustvari mocne, i da , vrlo daju rezultat bar u mom slucaju.

Zaista bih volela da cujem bar delic onog sto si prozivela, ja sam inace , sto se tice verovanja izuzetno otvorena , mislim da predpostavljas, ne bih toliko citala o tome da ne verujem da "nesto postoji" ali, da li je to magija ili ne.... To ne znam.

offline
  • Pridružio: 17 Jul 2005
  • Poruke: 3097
  • Gde živiš: "Daleko od Negdje"

Ja nisam nista citala o tome, ali vjerujem da postoji bjela i crna magija. Kako to da vjerujem u nesto u sta se ne razumijem...?! Smile

Crne se bojim a bjelu jos nisam "upoznala", tako da sve u svemu ja nemam iskustva.

offline
  • Pridružio: 21 Nov 2004
  • Poruke: 280
  • Gde živiš: Vranje

ne verujem ja u to

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 756 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 3 sakrivenih i 715 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Andrija357, antonije64, Apok, Arahne, aramis s, Areal84, ArmyBoss, Atomski čoban, ccoogg123, CikaKURE, dankisha, debeli, deimos25, deLacy, FileFinder, Georgius, Kubovac, mercedesamg, Mercury, Metanoja, Milos ZA, MiroslavD, Mixelotti, Nemanja.M, nenad81, NoOneEver Dreams, nuke92, operniki, panzerwaffe, pein, procesor, RJ, robert1979, Smiljke, vathra, zbazin, |_MeD_|