Kolac sa jagodama

Kolac sa jagodama

offline
  • life  Female
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Feb 2006
  • Poruke: 1307

6 zumanaca
18 kasika secera
18 kasika brasna
12 kasika vode
1 prasak za pecivo
sneg od belanaca
Umutiti 6 belanaca sa secerom,dodati zumanca,mutiti,zatim dodati ostale sastojke.Sipati u podmazan pleh i peci.
Fil
1/2 l mleka
2 pudiga od vanile/ili 5 kasika brasna/
4 kasike secera

1/2 kg jagoda

2 kesice slaga

kora
fil
jagode
slag



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Ona voda u kori... Zar ne bi trebalo da se njome poprska gotova kora? Nikad nisam video da se u klasicno patispanj testo stavlja voda... Confused

Pravio sam ovaj kolac bezbroj puta i patispanj kora zaista mora da se poprska necim, jer bude suva k'o barut Smile Koristio sam mleko sa malo ruma umesto vode...



offline
  • life  Female
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Feb 2006
  • Poruke: 1307

To je u stvari vodeni patispanj ,probaj super je.
@MoskovBeast moze neki recept za neki ruski specijalitet.Da li se tu koristi kasa od heljde.Znas li kako se pravi?

offline
  • Civil Works Team Leader @ IKEA Centres Russia
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7912
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Kasa od heljde je neverovatno ukusno jelo, ali na zalost nemam pojma kako se pravi... necemo offtopic ovde, ako nadjem recept postavicu ga...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1326 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 6 sakrivenih i 1282 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, babaroga, bagor10, bigfoot, Bokiboks, CikaKURE, debeli, Dimitrise93, Dorcolac, draganl, Georgius, hooraay, ikan, Karla, kuntalo, lord sir giga, Marko Marković, mercedesamg, Mi lao shu, milenko crazy north, milimoj, Milometer, milos.cbr, Mixelotti, pein, procesor, S2M, Skywhaler, Sumadija34, suton, t84dar, TheBeastOfMG, Toper, Trpe Grozni, vasa.93, voja64, zlaya011, Zoca