Firewall Outpost Pro? (podesavanje)

1

Firewall Outpost Pro? (podesavanje)

offline
  • Pridružio: 09 Jun 2004
  • Poruke: 3
  • Gde živiš: Centar sveta

Dali neko moze da mi pomogne nekim korisnim savetom ili vec nekim napisanim uputstvom u vezi stelovanja Firewall-a - Agnitum Outpost Pro.Imam verziju 2.5 !!!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 25 Mar 2004
  • Poruke: 816

http://outpostfirewall.com/forum/showthread.php?t=9858



offline
  • Pridružio: 09 Jun 2004
  • Poruke: 3
  • Gde živiš: Centar sveta

Kerber ::http://outpostfirewall.com/forum/showthread.php?t=9858

Puno hvala za adresu linka, malo kasnim sa odgovorom!!!!

do sada sam koristio firewall AtGuard i dobro mi sluzi, ali me zanima dali postoji nesto efikasnije pa sam resio da probam outpost!! ZIVELI!!!

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Outpost je jako dobar. Ja sam ga koristio ranije. Malo je tezak za stelovanje kada su u pitanju p2p programi koji otvaraju mali milion portova, ali i to se moglo.
Ja sam ga skinuo sa kompa onog momenta kada je poceo da "zaboravlja" podesavanja. Desavalo mi se da sa programu dozvolio izlas na net, to lepo pradi par dana, a onda mu outpost naprasno blokira izlaz. Mislim da je taj problem jedino kod mene jer mi se manje-vise, svi firewall-i ponasaju tako.

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Hmmmm ja nisam imao sličnih problema, a koristim ga već pola godine.

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Sto se tice nekompatibilnosti ( tj ometanja rada) p2p programa od strane firewall-ova to je globalna stvar i nije striktno vezana za odredjene Firewall-ove i odredjene p2p klijente. Mali milion puta sam se susretao sa ljudima koji imaju problema sa na pr: Sharezom a od firewall-a koriste ZA, pa to potvrdi 5-6 korisnika, a odmah zatim se javi jos 5-6 koji kazu da kod njih radi. Tako da...to je velika boljka i resenja se tesko nalaze. Tacno je da veliku ulogu igraju setovanja samih p2p klijenata a posebno firewall-ova, medjutim nekada ni to nije dovoljno.

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Pa nije sigurno Bogom dano naravno da je sve u podešavanjima, ako p2p program radi kad se "firewall" stopira onda je samo pitanje podešavanja istog.

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Ali kako onda objasniti situaciju da korisnici sa istim p2p klijentom i istim firewall-om sa podesavanjima po defaultu imaju razlicite slucajeve, tj. kod jednog p2p klijent radi a kod drugog ne ?

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

"Default" podešavanja...to treba definisati, "Outpost Pro" definiše sam pravila za određene programe koji su instalirani i koji traže izlaz na net, e ti je kvaka ja se ne uzdam u njegova "default" podešavanja jer može da se desi da ih sam prepodesi malo drugačije na sledećoj mašini, ja to volim sam da sredim šta može a šta ne može na net.
Vrlo je prosto kao što rekoh, isključiš "Firewall" pa ako radi p2p program problem je u "Firewall" podešavanju.
Ne treba to mistifikovati, radim sa ovim "Firewall"-om neko vreme i gde god ga podesim radi bez problema.

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

samo treba podesiti 'log cleanup settings" na 1 dan i recimo 35 mega,ostalo se moze podesiti prema ukusu i zelji.

meni su iskljuceni Flash,hidden frames,animated gif,external active content.

Outpost perfektno filtrira reklame,a i uspesno odbija napade.provereno i jedno i drugo.

@bobby : mozda je malo tezi,ali to je ipak PRO verzija.Ono sto je neophodno da se podesi nije tesko.Samo su dodatna podesavanja malo komplikovana,ali to i ne mora da se dira.

I nauci se sve brzo,samo zavisi da li je u pitanju pocetnik ili ne.

Ja sa tim programima sto otvaraju dosta portova nisam imao problema.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 735 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 2 sakrivenih i 726 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: DejanSt, Dorcolac, goxin, MikeHammer, mnn2, sasa76, Shilok