mala provera AV-a

1

mala provera AV-a

offline
  • SINGI
  • Pridružio: 22 Avg 2003
  • Poruke: 787
  • Gde živiš: Beograd

Evo jednog linka koji treba da se otvori iz Internet Explorer-a.
Ako je aktivan AV i ako "poskoci" notepad, AV nije u redu ili nije dobro podesen.
Ako skoci AV - sve je OK Smile

Ako se otvori iz Mozille - nece se nista desiti jer je vulnerability za IE Smile

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Iskreno verujem da ce svaki AV ovo da nadje Smile

Evo sta treba da se desi:



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Jan 2005
  • Poruke: 484
  • Gde živiš: Beograd



offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Jel F-SECURE nema mogućnost stavljanja u karantin?

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

meni iskoci samo IE prozor i kaze mi da je nivo ActiveX bezbednosti podesen tako da ne pokrece ovu skriptu...
inace nisam nista menjao, moguce da mi je IE zakrpljen..

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2005
  • Poruke: 484
  • Gde živiš: Beograd

@GoranK: Podesivo

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Kod mene se apsolutno nista nije desilo, nikakva poruka, niti Notepad.
Win XP Sp2 , KAV Personal 5.0.227

offline
  • Pridružio: 08 Dec 2004
  • Poruke: 187

Isti slucaj kao i kod Booby-ja : Nista?
U pitanju isto 5.0.227 ?

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Kod mene:

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

Security level mi je na Medium [to je Default].
Izlazi sledeca poruka: Your current security settings prohibit running ActiveX controls on this page.

nemam ni SP1, mada imam kriticne zakrpe instalirane...

offline
  • SINGI
  • Pridružio: 22 Avg 2003
  • Poruke: 787
  • Gde živiš: Beograd

@Peca, bobby, malawi

To je OK...dobro vam je zakrpljen IE, pa exploit ni ne pokusa da prodre - zato nema ni posla za KAV Smile
Slicno je kada ovaj link se otvori sa Mozilla-om, Firefox-om...

Da je iskocio Notepad - ne bi valjalo Smile

@Peca

Upravo sam probao na Personal 5.0.227 sa standard bazom i minimum protection, pa je opet skocio - znaci, dobro ti je zakrpljen IE i Win Smile
Kao da imas Mozilla-u Wink

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 934 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 8 sakrivenih i 853 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aleksmajstor, ALEXV, Bobrock1, bojank, bukefal, C-Gun, cemix, chichabg, Cicumile, Cigi, coaaco, Comyymoc, Daba75, Dejan_vw, Despot Đurađ, Dorcolac, drgrozozo, dule10savic, ekser222, elenemste, FilipSRB, Georgius, Giskard, Glavonja049, igorkozar83, jaeger, Joint Chief, Josip77, Kalem, Kobrim, Kvaka22, laurusri, lcc, mercedesamg, Mi lao shu, Milan A. Nikolic, milanpb, MILO-VAN, mishkooo, Mićko, Moldovan, monomah, mrm, mustangkg, nikolapetkovic, pablojepao, Paklenica, panzerwaffe, Piani Jazzer, pirke96, proka89, redakzver, repac, rodoljub, ruma, sap, Semberija, septembar, ShtagodShtagod, Sirius, stegonosa, Stevan2026, strn, Trpe Grozni, Username1000, vdeki, Veless, VJ, Vlada1389, Vlada78, W123, Zrcalo