Ispravak jednog zadatka...??

Ispravak jednog zadatka...??

offline
  • Nexara 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 12 Dec 2008
  • Poruke: 21

#include<stdio.h> #include<string.h>  #define N 50 typedef struct licnost { char prezime [30]; char adresa[30]; char tel[15]; } licnost;  main() licnost [N]; char prezime[N+1],adresa[30],tel[15]; int i,n=0; clrscr(); printf("Neuredjen niz prezimena?\n\n"); do{ printf("%d. prezime: ", n+1); gets(licnost[N].prezime);   printf("%d. adresa: ", n+1); gets(licnost[N].adresa); printf("%d. tel: ",n+1); gets(licnost[N].tel); }while(strcmp(licnost[n++].prezime,"...") !=0); n--; printf("\n.....Prezime......Adresa........Tel"); printf("\n --------- "); for(i=0; i<N; i++) { printf("\n %c......%c......%c",licnost[i].prezime,licnost[i].adresa,licnost[i].tel); } getch(); }


Program treba da

a) ucitava niz struktura zadate duzine:

struct licnost
char prezime[30], adresa[30], tel[15];
} ;

struct licnost osoba[50];

b) sortira strukture u alfabet poretku prezimena;
c) ispisuje sortirani niz.

Pokusao sam da uradim,ali mislim da mi nesto fali u zadatku.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Fali ti sortiranje. Ti ovde samo uneses i ispises podatke... Dakle, ceo c) deo zadatka nije uradjen...



offline
  • Nexara 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 12 Dec 2008
  • Poruke: 21

Jel mozes da mi napises taj deo?

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2005
  • Poruke: 2392
  • Gde živiš: Beograd

Imas i gresku u ispisu:string pokusavas da ispises pomocu konverzionog karaktera za char (treba %s umesto %c).

Za sortiranje mozes npr ovako:

gore dodas pomcnu licnost pom, a samo sortiranje:

for(i=0;i<n-1;i++)   for(int j=i;j<n;j++)       if(strcmp(licnost[i].prezime,licnost[j].prezime)>0){            pom=licnost[i];            licnost[i]=licnost[j];            licnost[j]=pom;}

Napisah u zurbi, mozda sam nesto prevideo, ali mislim da je OK.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4432 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 5 sakrivenih i 4357 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., aleksmajstor, amonsrb, b_z_b, Betty25, bojcistv, boromir, brandža84, Brankojle, BrusLi, bukefal, darionis, Despot1, Djokislav, Djuza, Doca, doktor097, Dragacevac, dragisa dragisa, Džekson, gajasvi, galijot, Giskard, Imperator_Aleksandr_lll, ivran064, Jablan, Jeremiah, Kajzer Soze, kaput21, KizJ, leopard83, lord sir giga, LostInSpaceandTime, Lošmi, luka35, MarijaC84, Marko Marković, mean_machine, Mis uz pusku, Mićko, mmelezovic, mrkanidja, N.e.m.a.nj.a., nenad81, nnovakis, OgnjenMitric, Pero, Petarvu, proka89, Radoslava, raptorsi, RiV, robertino, rodoljub, ruma, Sarmat, Semberija, skok, Solunac na steroidima, StankoVrankovic, uruk, Vanderx, vespa nikola, VJ, VNVK, vobo, Wehicle, YugoSlav, Zoran1959