Kako ovo uraditi

Kako ovo uraditi

offline
  • nirre  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 26 Mar 2005
  • Poruke: 1489
  • Gde živiš: Podgorica

Naime imam jednu ssliku a htio bih drugu sliku da uradim na takav nacin ali naravno neznam pa akoi ko zna da malo pomogne.
Radi se o sledecem
[url=https://www.mycity.rs/must-login.png 1[/url]

[url=https://www.mycity.rs/must-login.png 2[/url]

E sad kao sto i vidite na Slici 1 je majca jake crvene boje sto odvaja od ostatka slike e sad ja pitam moze li kako da se na SLici 2 one farmerice isto onako preslikaju u crveno kao ona majca sa slike 1



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Jun 2003
  • Poruke: 972
  • Gde živiš: beograd

samo preciznom selekcijom.. generalno je lakse uzeti full-color sliku, selektovati odredjen deo, a onda sve ostalo pretvoriti u grayscale...



offline
  • Pridružio: 07 Sep 2005
  • Poruke: 414
  • Gde živiš: Banjica

1. Ako imas sliku u boji, dupliraj layer (da imas dva ista), onaj dole pretvori u grayscale (ctrl+shift+U), zatim klikni na gornji layer, uzmi gumicu i laso po potrebi i polako briskaj delove koji ti ne trebaju da ostanu samo oni u boji.

2. Ako imas crno-belu kao tvoj primer, napravi layer, postavi mu multiply (na padajucem meniju gde pise normal po defaultu), uzmi cetku, izaberi boju i boji po tom layeru (ne po onoj donjoj originalnoj fotografiji). Mislim da je to - to...

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2005
  • Poruke: 31
  • Gde živiš: Nish

Selektuj deo kome hoces da promenis boju... otvori novi lejer i oboji selekciju bojom koju zelis... Nastavi da se igras sa Layer/Blending Option... i tako

Dopuna: 21 Nov 2005 16:50

Cak i kada imas sliku u boji pametnije je da je promenis u Grayscale... pogotovu ako zelis da recimo zelenu kosulju obojis u crvenu.

lakse je bojiti nesto sto nema boju Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1004 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 6 sakrivenih i 924 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6footboy, aleph_one, Alexandar-1973, Andrija357, bankulen, Banovo Brdo, bobomicek, bokisha253, boxbole, braca57, Bubimir, cemix, Chainsaw, cinoeye, cojapop, Dado78, darkkran, deks, dendrit86, dule10savic, dulleo, dunavzed, elenemste, eulereix, Faki-Valjevo, fasko1505, gajasvi, Gitzherai, Grebostrek, GT, GveX, Hitri, Ikica977, Kajzer Soze, Kenanjoz, Kruger, Lance Guest, Lep1na, Marko Marković, medaTT, mikrimaus, milanpb, milenko crazy north, Milometer, MiloradKomadic, MountAndBlade, Mrav Obrad, Ne doznajem se u oružje, nenad81, Nikoletina Bursac, novapot, Panter, porticco, powSrb, Pururin, repac, savuni, Semprini, Sirius, skvara, Spreewerk, sspp, synergia, Tamo neko, Tumansky, vathra, vespa nikola, vidra1, Vrač, W123, Wehicle, Zorge, zvomar, 800077