• Pridružio: 13 Avg 2010
  • Poruke: 103

Napisano: 04 Maj 2011 12:16

DERBI PARTIZANU

• Partizan je u derbiju desetog kola Super lige savladao Radnički 76:74 i revanširao mu se za poraz iz prvog dela prvenstva u Pioniru (91:96). U triler završnici, na dve sekunde pre kraja utakmice, posle kontakta Nenada Šulovića i Jana Veselog (oba igrača završila na parketu), sudije se nisu oglasile (domaći su tražili faul, gosti pokazivali da su napravljeni koraci), a samim tim u nepovrat je otišla i poslednja prilika Kragujevčana da izbore produžetak.Lopta upućena ka košu odbijena o tablu završila je u rukama Gista.

• Gist najefikasniji u Partizanu, 15 od 16 poena ubacio u prvom poluvremenu, Šulović prvi strelac kod Kragujevčana - 22 poena

• Jovanović: Skok i dobra odbrana doneli prevagu

Opširnije: basketzona.net/index.php?option=com_content.....&Itemid=81

Dopuna: 04 Maj 2011 12:17

ZVEZDIN REVANŠ SA KAMATOM

Košarkaši Crvene zvezde savladali su OKK Beograd 90:70 u desetom kolu Super lige i tako im se ravanširali za poraz u Eko Areni - 88:89 od pre petnaestak dana. Do petog trijumfa koji je zadržava na poziciji četiri i znači igranje u plej-ofu, Zvezda je stigla zahvaljujući odlično odigranoj trećoj četvrtini koju je rešila u svoju korist 27:9.

KLS 11.kolo : PRŠTALE STOTKE

Jedanaesto kolo Super lige Srbije obeležila je "trči i šutiraj" košarka. Jedini tim koji je došao do pobede, a da nije ubacio (bar 100 poena) bio je šampion Partizan koji je savladao OKK Beograd 84:56. Prvi pratilac "valjka" Hemofarm savladao je FMP 100:92, Metalac je u Valjevo bio bolji od Zvezde 106:94, a Mega od Radničkog 106:103.

Dopuna: 13 Maj 2011 22:08

KLS 12. kolo:

DRČA PROMAŠIO PRODUŽETAK

• Sedam sekundi imala je Zvezda da eventualnom trojkom izbori produžetak protiv večitog rivala u 12. kolu Super lige, ali je pokušaj (čini se ishitren i sa prevelike udaljenosti) Luke Drče bio neprecizan tako da je na semaforu ostalo upisano: Crvena zvezda 92 - Partizan 95.

• Milosavljević umalo od junaka tragičar

• Partizan na poluvremenu imao 17od21 u šutu za dva poena, Zvezda svega 10od28

• Najefikasniji u Partizanu Milosavljević (23 poena, 5 trojki), u Zvezdi Nedović (22 poena)

• Toni  Male
  • Super građanin
  • How bad do you want it
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 1108
  • Gde živiš: Petrovgrad

Bezveze smo se opustali tokom utakmice. Posebno na kraju. Jos jedna pobeda, nista novo...

Napisano: 15 Maj 2011 12:16

KLS - 12.kolo: Radnički korak od Jadrana

Košarkaši Radničkog savladali su Hemofarm 67:63 u dvorani Jezero u jednom od derbija 12. kola Super lige. Kragujevčani su ovom pobedom najverovatnije obezbedili treću poziciju i učešće na Jadranu s obzirom da od prvih pratilaca - FMP-a i Zvezde - imaju dve pobede više, dva kola pre kraja ligaškog dela prvenstva.

Dopuna: 18 Maj 2011 21:33

13.kolo: FMP NA POZICIJI ČETIRI, TRIPL-DABL LJUBIČIĆA

Košarkaši FMP-a savladali su Crvenu zvezdu 97:87 u 13. kolu Super lige, i sa ukupnim skorom šest pobeda i sedam poraza izbili na četvrto mesto table (koje garantuje učešće u plej-ofu i nudi "vajld-kard" za Jadran), kolo pre kraja. Priliku da potpuno otpišu Zvezdu iz borbe za plej-of "panteri" su propustili u poslednjem napadu preko Smiljanića, koga je izblokirao Lešić. Da je poentirao - Smiljanić bi FMP-u obezbedio 12 razlike i prednost u konačnom poretku odnosu na tim iz Pionira - koji je u prvom delu prvenstva pobededio 90:79.

U drugom meču današnjeg programa Metalac savladao Radnički 78:76, iako je pred poslednjih 10 minuta gubio 14 razlike. Meč viner Kruščić, Ljubičić, opet "tripl-dabl" - 14 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Gotova liga. Pocinje plej of.

Partizan-Radnicki
Hemofarm-FMP

Polufinala se igraju na dve pobede a finale naravno na tri.

Napisano: 24 Maj 2011 13:42

DANAS KREĆE PLEJ-OF

Utakmicom Hemofarm-Radnički od 18 sati u dvorani Milenijum startuje polufinalna serija plej-ofa Super lige Srbije. Dva sata kasnije šampion Partizan dočekaće FMP u Pioniru.

Lukajić: Uvek želimo da probamo da dohvatimo što više možemo. Šta je u ovom trenutku realnost, znaćemo već u utorak. Što se mene tiče, već smo ostvarili ciljeve, a sve dodatno bi bio još veći uspeh

Marković: Kada počne plej–of, startuje prava borba za trofej. Tek tada se vidi ko je pravi igrač, ko nije

Jovanović: FMP je kvalitetan protivnik i, bez obzira na ostvareni osnovni cilj, siguran sam da već sada imaju nove ambicije. Biće veoma motivisani za polufinale

Milutinović: Nadu nam niko ne može uzeti

Dopuna: 24 Maj 2011 20:37

TRILER HEMOFARMU

Košarkaši Hemofarma poveli su u polufinalu plej-ofa 1:0 protiv Radničkog. Vrščani su slavili pobedu 92:89, posle produžetka, i minusa od 15 poena razlike u kojem su bili u finišu treće deonice. Dodatnih pet minuta timu iz Milenijuma obezbedio je poenima, uz zvuk sirene, posle ofanzivnog skoka Anđušić - prethodno je penal namerno promašio Borisov.

A ja u prethodnoj poruci obrnuo protivnike. Glupi B-92 gde sam procitao parove...

Partizan-FMP 100-71. 1-0 za nas. Idemo odma po 2-0 i finale.

Napisano: 24 Maj 2011 23:29

PUKLA STOTKA PO LIMENCI

Šampion Srbije Partizan u odbranu "krune" krenuo je ubedljivom pobedom protiv FMP-a. "Limenke" su savladane u Pioniru - 100:71 pred nešto više od četiri hiljade gledalaca. FMP je otpor crno-belima pružao do finiša druge četvrtine i minusa od pet poena - 35:40. "Valjak" je potom pokrenuo Kecman, sa dve trojke, koji je prednost vratio na dvocifrenu, da bi posle kucanja Gista i trojke Džerelsa domaćin imao rekordnih (do tog trenutka) - 53:38.

Dopuna: 26 Maj 2011 21:20

"VALJAK" STAO U PREDGRAĐU

Košarkaši FMP-a izjednačili su na 1:1 u polufinalnoj seriji protiv Partizana. "Limenke" su ukočile "valjak" u predgrađu 84:75. Partizan je posle prve četvrtine imao prednost od devet poena - 21:12, u 28. minutu i rekordnih 65:52, da bi se posle toga četi Vlade Jovanovića dogodio "prekid filma".

Radnički poenima Markovića, sa penala, savladao Hemofarm 81:80, iako je u poslednjoj četvrtini gubio i 11 razlike (63:74). Šut za pobedu gostiju promašio Pavković

28.maja, "majstorice" u Pioniru, odnosno Milenijumu

• Pridružio: 19 Jul 2007
  • Poruke: 883
  • Gde živiš: malo ovde, malo onde

Mislim da je ovaj poraz cisto finansijskog karaktera, jer uprava nece da se odrekne kakve - takve zarade od ulaznica za majstoricu. Na zalost, kad grad i drzava ne prepoznaju najuspesnije ambasadore, snalazis se i na ovakve nacine.
Ne potcenjujem pobedu FMP-a, ali su i njima stvari vise nego jasne.
Ako nas kojim slicajem ove kalkulacije kostaju titule, to jest ako nas FMP dobije u Pioniru, pojescu tastaturu sa sve punjacem.

Ukupno su 1156 korisnika na forumu :: 35 registrovanih, 4 sakrivenih i 1117 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Belac91, Bobrock1, BORUTUS, Buzdovan, cavatina, comi_pfc, crnitrn, dejina811, djboj, FOX, hologram, Kubovac, Litostroton, Mcdado, mercedesamg, Mi lao shu, MikeHammer, milan.vukovic, milenko crazy north, Milos82, milutin134, Miskohd, mustangkg, ObelixSRB, procesor, rodoljub, Sir Budimir, SlaKoj, Stanlio, stegonosa, suton, wizzardone, |_MeD_|, 1107