sql pitanje!!!!

sql pitanje!!!!

offline
  • ivanm 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 17 Feb 2006
  • Poruke: 4

Pocetnicka pitanja:

Kako dodajem nove podatke u kreiranu bazu, jer ja kad odem tamo na tabelu u server explorer-u i na ono show table data i tamo probam da dodam podatak ne uspjeva mi!!!!!

Takodje me zanima kako da napravljen bazu povazem sa c# windows formom da bi kroz aplikaciju prikazivao podatke!!!???



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Jul 2005
  • Poruke: 312

Evo kako sam ja to radio u VB.NET-u:

Imports System.Data Imports System.Data.SqlClient Dim Veza as new SQLConnection (connectionstring- ne znam napamet) Dim Komanda as new SQLCommand ("SELECT * FROM neka_tabela",Veza) Dim DAdapter as new SqlDataAdapter(Komanda.CommandText,Veza) Dim DS as new DataSet Private sub Form_Load Veza.Open      DAdapter.Fill DS,"Tabela"      DataGrid1.Datasource=DS.Tables("Tabela")      ' Ako radis u ASP.NET onda dodaj i DataGrid1.DataBind      Veza.Close EndSub

Kod za C# se neznatno razlikuje



offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

Ne znam koju bazu koristis, ali sto se tice connection stringova, na sajtu [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] mozes naci connection stringove za razne baze i pristupe.

Dodavanje zapisa u bazu:

Namespace:
using System.Data.SqlClient;

SqlConnection conn = new SqlConnection("www.connectionstrings.com"); SqlCommand cmd = new SqlCommand("INSERT INTO imeTabele VALUES ('Username', 'Password');", conn); SqlDataReader data = cmd.ExecuteNonQuery(); // Ako sql upit ne vraca podatke, mada moze i sa ExecuteReader();

Ako hoces da procitas zapise:

SqlConnection conn = new SqlConnection("www.connectionstrings.com"); SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT Username FROM korisnici;", conn); SqlDataReader data = cmd.ExecuteReader(); while (data.Read()) { comboBox1.Add(data["Username"]); } conn.Close();


Pisano iz glave, moze biti da ima neka greska.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1048 korisnika na forumu :: 69 registrovanih, 6 sakrivenih i 973 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -III-, 015, aleksmajstor, Apis Dr, Ba4e, Belac91, blatruc82, bobor, bojcistv, boromir, brufen, cenejac111, coaaco, CrveniSolaris, Dado78, darionis, darkkran, Despot Đurađ, djonsule, Djota1, doragan, dozorni, Drugsparrow, Duce, dukajov, fijufijukrozkapiju55, flavius89, Glavonja049, goran.vvv, Great White, howyesno, Jager715510, jalos, Još malo pa deda, koneks, Kruger, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, MB120mm, mdp92, milan47, milenko crazy north, mishkooo, Mićko, Moldovan, nixos, Panter, Pavel Medved, Pururin, redakzver, S-G, sasa87, Sharpshooter, Sirius, Siti2, skvara, Sky diver 29, SpaDej, Srdjan46, sslay, sspp, stegonosa, stokssone, Teodorasim, Tvrtko I, Velibor Radoja, Velizar Laro, Vlada1389, zokilivac