Batch File za Reconnect

Batch File za Reconnect

offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

Pozdrav drugari, pokusao sam da napravim bath file koji bi ubacio u jedan program koji koristim, i kada se automatski pokrene promenio bi mi ip adressu! E sad neznam dali bi moglo da funkcionise nesto prosto ovako:

ipconfig/flushdns
ipconfig/release *Local area connection*
ipconfig/renew
exit

i sve to .bat

?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12567
  • Gde živiš: Južni pol

Pa jesi li pokušao? Neće raditi ako imaš ruter u mreži. U suprotno bi moglo da radi.



offline
  • Ceva  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2005
  • Poruke: 1313

Imam ruter Sad tj. adsl modem hg520c probao sam nekoliko metoda i ustvari rade reconect ali ne promene ip nego samo se rekonektuje :/
Gledam da smislim nesto da mi restartuje modem automatski ali mi ne ide za rukom bas Smile

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12567
  • Gde živiš: Južni pol

Pisali smo ranije o tome. Mislim da su postavljani i neki bat skriptovi. Pretrazi malo forum.

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2008
  • Poruke: 197

Ceva ::Pozdrav drugari, pokusao sam da napravim bath file koji bi ubacio u jedan program koji koristim, i kada se automatski pokrene promenio bi mi ip adressu! E sad neznam dali bi moglo da funkcionise nesto prosto ovako:

ipconfig/flushdns
ipconfig/release *Local area connection*
ipconfig/renew
exit

i sve to .bat

?


ipconfig/flushdns ipconfig/release ipconfig/renew exit

Dakle, bez "*Local area connection*".

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 878 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 9 sakrivenih i 799 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, A.R.Chafee.Jr., acatomic, airsuba, Andrija357, ArmFPGA, Asteker, Belisarius, Bo96, Bojan198527, bojcistv, Boris90, Brankojle, Bubimir, C-Gun, Chainsaw, cifra, cvrle312, darionis, DeerHunter, djboj, DonRumataEstorski, Dorcolac, DrFlyFisherman, Džekson, efektiva, Electron, EVIDENTICAR, gajasvi, HogarStrashni, Igritelj, Kajzer Soze, Lance Guest, lord sir giga, luka35, Marko Marković, mercedesamg, MiroslavD, Mićko, mm1811, Mzee, neko_drugi, nikolapetkovic, nixos, Parker, Petar25, Piani Jazzer, Primus17, proka89, repac, Semberija, Sevatar, Solunac na steroidima, ss10, t.e.m.p.l.a.r., Tihi86, Tila Painen, Trpe Grozni, TRZH92, ujke, vaso1, Vlada78, Vladimir90, vrgudinac, xAlex2, Zastava, Zimbabwe, Zmajac, Zoran1959, Zrcalo