Zidna budj

1

Zidna budj

offline
  • sre  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Avg 2010
  • Poruke: 26
  • Gde živiš: Beograd

Kako ukloniti budj sa zidova??



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Mar 2006
  • Poruke: 2215
  • Gde živiš: in the heart of the city

Ja sam to resavala domestosom, ali samo ako je zid beo posto hoce da skine boju. Uzmes domestos, stavis ga na sundjer i premazes. Uzasno izgleda ali kad se osusi, nema budji. Smile
A trajno resenje da mi ne bi opet izbilo kad okrecim i sama trazim.



offline
  • mcrule  Male
  • Legendarni građanin
  • Michael
  • Spy[Covert OPS], Gathering Intel/Info & The Ultimate Like Master[@ MyCity]
  • Pridružio: 21 Feb 2010
  • Poruke: 16934
  • Gde živiš: 43.6426°N 79.3871°W

Baci pogled ovde: Wink

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Bref potiv budji je najbolji za takve probleme.

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2008
  • Poruke: 4682

m4rk0 ::Bref potiv budji je najbolji za takve probleme.

Ranije je bilo raznih vrsti Bref-a, crveni je bio cini mi se za budj. Sada je to sve u jednom. Samo se naprska, ne koristi se krpa. Posle nekoliko sati budj nestane. Ako je bas pocrneo zid, ponoviti postupak 2-3 puta.

offline
  • Pridružio: 14 Okt 2008
  • Poruke: 607

Meni se buđ bila pojavila na simpo-madracu, relativno novom , koji sam stavila u krevet preko najlona, verovatno vlažnom krpom prebrisnog a ne osušenog, kao da bi ga sačuvala. Kada sam htela da ga prevrnem, kao što to činim s vremena na vreme, primetih zlo. Madrac sam iznela na sunce, držala ga po ceo dan na suncu da se dobro isunča i na kraju madrac posula soda-bikarbonom radi dezinfekcije, naravno, kasnije usisati sodu. Poenta priče, i soda-bikarbona deluje po tom pitanju.

offline
  • Pridružio: 10 Jan 2009
  • Poruke: 430
  • Gde živiš: Kragujevac

Mi smo se budji resili nekim sredstvom koje smo kupili u prodavnici,gde se prodaje krec i tako te gluposti.Zove se nesto na R i pomoglo je.

offline
  • Senor  Male
  • Ugledni građanin
  • Uroš Stegić
  • Pridružio: 19 Jul 2006
  • Poruke: 308
  • Gde živiš: Pančevo

Znam da je malo zastarelo, ali ajd da kažem i ja svoje iskustvo. Bošto je buđ obična gomiletina gljivice, tj. organska materija. Najbolje za žive stvari ti je sona kiselina! Smrdi, ali je najefektivnije i najjeftinije.. Probao sam i domestos i bref i neki skuplji proizvod iz neke molerske radnje (nije na r Very Happy ), ali ništa ne pomaže.. Kažem sona kiselina, maska za facu (isprskaj masku nekim parfemom ili tako nešto) i udri Very Happy

offline
  • real 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 25 Nov 2004
  • Poruke: 2297
  • Gde živiš: Kragujevac

sre ::Kako ukloniti budj sa zidova??

A gde se tačno javlja ta buđ?

Generalno, buđ se na zidovima javlja na neosunčanim, vlažnijim i hladnijim mestima. Obično su to donji uglovi prostorija u kojima se se kuva, ili u kojima više osoba u dužem vremenskom periodu provodi vreme (dnevne i spavaće sobe). Ako vlaga nije posledica vlage koja dolazi iz temelja ili iz pokvarenih vodovodnih instalacija, onda je trajno rešenje za uklanjanje buđi - izolacija kuće! 100% provereno, imam primera koliko god hoćete. Ziveli

offline
  • mrmr  Male
  • Super građanin
  • leon
  • elektronicar/penzos
  • Pridružio: 07 Mar 2008
  • Poruke: 1285
  • Gde živiš: Medakovic 3 Beograd

Moze i ovako,ako su zidovi u pitanju...prvo dobro sva mesta prebrisati sa varikinom pa onda nesto od SIKA proizvoda...imaju oni toga i kao premaz i kao malter pitati njih za savet..ali nije jeftino.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 7014 korisnika na forumu :: 90 registrovanih, 5 sakrivenih i 6919 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, amonsrb, ArchaBasha, Avalon015, b_z_b, Badja, bigfoot, bladesu, bobomicek, bojank, Borski1977, bpvl, Brankojle, brufen, Cicumile, damir55555, darionis, dendrit86, Dixtrix, Djokislav, Djokkinen, Djota1, DrNeoCortex, Džekson, fireball021, Glavonja049, Goran 0000, goxin, Imperator_Aleksandr_lll, jaeger, jalos, Jeremiah, JohnDoe, Jozo74, K-1A, Kawasaki1000, Krin, kybonacci, larix, lcc, LostInSpaceandTime, Mcdado, Medojed, Meklejn, miki69, Miler88, MILO-VAN, milos.cbr, Mićko, mm1811, Motocar, mustangkg, nebojsag, nekdo, nenad81, nesa1962, Niki2024, Nomica, OKT, Orc, Papadubi, Petar888, Podljub, Pururin, rodoljub, RommelBL, rovac, ruma, S-G, saputnik plavetnila, Sevatar, Sharpshooter, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, theNedjeljko, tomo2, Topaz9, Tribal, Tumansky, ujke, vidra boy, VJ, Vlada78, vladaa012, Voice1, Volkhov-M, ziggga, Zmaj Tolak, Zmajac, 1107