Greska u kodu ?

Greska u kodu ?

offline
  • lnenad  Male
  • Stručni saradnik
    Web
  • Nenad
  • Arhitetak
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 2860
  • Gde živiš: Bijeljina

if (isset($_POST['url']))   {   require("config.php"); $result = mysql_connect($server, $user, $pass);   if (!$result) {     die('Mysql query greska u povezivanju: ' . mysql_error());    } if (!@mysql_select_db($database)) {  exit('<p>Ne moze da locira '.$database.' datoteku ' .      '</p>'); }    $url = $_POST['url'];    $tekst = $_POST['text'];    $sql = "INSERT INTO nppgalerija SET        url = '$url',        text='$tekst'";    if (@mysql_query($sql)) {      echo '<p>Dodata je vijest.</p>';    } else {      echo '<p>Greska u dodavanju vijesti: ' .          mysql_error() . '</p>';    }   }   else   {   echo '<table width="595" height="400" border="0">     <tr>       <td width="327" align="center" valign="top"><p align="left" class="style3">Admin Panel</p>         <p align="left" class="style3">&nbsp;</p>         <form  method="post" action="<?php $_SERVER[\'PHP_SELF\']; ?>">           <p><span class="style17">URL slike </span>               <input type="url" name="url" />           </p>           <p> <span class="style17">Tekst slike</span>               <input type="text" name="text" />           </p>           <p>             <input type="submit" name="action" value="dodaj" />           </p>         </form>         <p align="center" class="style17">&nbsp;</p>         <p align="center" class="style17">&nbsp; </p></td>       <td width="258" valign="top"><?php include("navright.php") ?></td>     </tr>   </table>   <p><span class="style5">Copyright &copy; 2007 N P.P. - All rights reserved </span></p>';   ?>

Ja ne vidim gresku ali ipak stranica je prazna (nesto nece da se ukljuci prijavljivanje greske ?)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • igor86  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Pridružio: 24 Maj 2006
  • Poruke: 1633

Na kraju prije '?>' ti treba '}'



offline
  • lnenad  Male
  • Stručni saradnik
    Web
  • Nenad
  • Arhitetak
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 2860
  • Gde živiš: Bijeljina

Radi hvala, naisao sam na jos jednu gresku, radi se o tome da pravim automatsku galeriju koja vadi url slika iz MySQL baze, evo kod

function open_image ($file) {     # JPEG:     $im = @imagecreatefromjpeg($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # GIF:     $im = @imagecreatefromgif($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # PNG:     $im = @imagecreatefrompng($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # GD File:     $im = @imagecreatefromgd($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # GD2 File:     $im = @imagecreatefromgd2($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # WBMP:     $im = @imagecreatefromwbmp($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # XBM:     $im = @imagecreatefromxbm($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # XPM:     $im = @imagecreatefromxpm($file);     if ($im !== false) { return $im; }     # Try and load from string:     $im = @imagecreatefromstring(file_get_contents($file));     if ($im !== false) { return $im; }     return false; } function smanji($slika) {     $imagepath = $slika;     // Load image     $image = open_image($imagepath);     if ($image == false) {         die ('<strong>Izabrali ste ne valjani tip slike.</strong>');     }     // Get original width and height     $width = imagesx($image);     $height = imagesy($image);     // Calculate new height             $new_width = floatval(320);         $new_height = $height * ($new_width/$width);     // Resample     $image_resized = imagecreatetruecolor($new_width, $new_height);     imagecopyresampled($image_resized, $image, 0, 0, 0, 0, $new_width, $new_height, $width, $height);     // Display resized image     imagejpeg($image_resized); }

Pozivam ovako

while ($row = mysql_fetch_array($result)) {  echo '<a href="'.$row['url'].'" rel="thumbnail" title="' . $row['text'] . '"><img src="'. smanji($row['url']) . '"  alt="' . $row['text'] . '"/></a> <br /> URL slike je:' . $row['url'] . '</p>'; }

->> smanji($row['url'])

Evo mi izbaci neki kod (pretpostavljam sliku u binarnom kodu) ali kako sad da ovo bude slika ?

offline
  • PHP developer
  • Pridružio: 22 Mar 2006
  • Poruke: 3760
  • Gde živiš: 127.0.0.1

Nece moci bas tako kako si zamislio...

ove 2 funkcije stavi u neki fajl, recimo smanji.php koji ce da se "igra" sa slikama, da bi prikazivanje slika radilo...

<?php if (isset($_GET['id'])) { $slika = $_GET['id']; } else { die('Niste izabrali sliku'); } //ovo ispod ne diraj header('Content-type: image/jpeg'); header('Cache-Control: no-store, no-cache, no-transform, must-revalidate'); header('Cache-Control: post-check=0, pre-check=0, max-age=0', false); header('Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT'); header('Last-Modified: ' . gmdate('D, d M Y H:i:s') . ' GMT'); header('Pragma: no-cache'); //sa ovim ispod mozes da se igras //pa onda paste-uj code funkcija function open_image ($file) { ... } smanji($slika); ?>

i onda u fajlu gde prikazujes slike, umesto

while ($row = mysql_fetch_array($result)) {  echo '<a href="'.$row['url'].'" rel="thumbnail" title="' . $row['text'] . '"><img src="'. smanji($row['url']) . '"  alt="' . $row['text'] . '"/></a> <br /> URL slike je:' . $row['url'] . '</p>'; }

stavi:

while ($row = mysql_fetch_array($result)) {  echo '<a href="'.$row['url'].'" rel="thumbnail" title="' . $row['text'] . '"><img src="smanji.php?id='. $row['url'] . '"  alt="' . $row['text'] . '"/></a> <br /> URL slike je:' . $row['url'] . '</p>'; }

e sad, ovaj kod sam pisao iz glave, pa mozda ima gresaka... a nemam vremena da ga testiram Smile ako ima nekih gresaka, javi Mr. Green

offline
  • lnenad  Male
  • Stručni saradnik
    Web
  • Nenad
  • Arhitetak
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 2860
  • Gde živiš: Bijeljina

Radi, falla Smile

samo sam ga malo preradio

I ne razumijem zasto je potrebno onoliko header klasifikacija meni radi i kad stavim samo header('Content-type: image/jpeg'); ?

offline
  • PHP developer
  • Pridružio: 22 Mar 2006
  • Poruke: 3760
  • Gde živiš: 127.0.0.1

da bi iskljucio i najmanju mogucnost da bilo browser, bilo ISP kesira sliku i ne prikaze ti ono sto si hteo, nego ono sto ima u cache-u Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 832 korisnika na forumu :: 120 registrovanih, 10 sakrivenih i 702 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, Agape, ajo baba, ALFASPORTIVO, Andrija357, Arhiv, BaneM75, Baždaranac, Bivan, BlackTower, Blair, bobor, Bobrock1, Boroš, BORUTUS, Bozjidar87, bozomotika, Car89, cemix, cifra, d.arsenal321, Daba75, dane007, darionis, DeerHunter, dejan1972, Dejan_vw, Denaya, Devil city 1989, Dimitrise93, djboj, Djokislav, djonsule, Djota1, dmrdc, Dragan1998, Dukelander, dule10savic, Džekson, feanor, Georgius, Glavonja049, Goxy1, GveX, Halabit, Haris, iceburn, Iii, ILGromovnik, Ivoo, jalos, Jeremiah, jimi_agf, JimmyNapoli, jodzula, Joint Chief, JOntra, Kajzer Soze, king111, Kole1975, komenski, lacko, LostInSpaceandTime, Macalone, Makssd85, Marko Marković, Marko00, MaschinenPistole, MB120mm, metallac777, Mihailo Gazdić, mikrimaus, Milun24, miodrag, Mirage 2000N, Mldo, Moldovan, nenaddz, nenooo, Nepopravljivi, ognjentrm, Otto Grunf, Parker, pein, Pekman, pobeda, PoolbegD02, probisic, Reddot, Redred, repac, s0ne, Sharpshooter, Shinobi, shiro, singa, Sirius, Sićko, sombrero, SOVO515, stegonosa, stingD, TBoy, The Joker, tomo2, Valter071, vathra, vdeki, Velibor Radoja, veljko82, vlad4, VNVK, Walkers, Zastava, zil10, zombicar153, |_MeD_|, Žrnov, 79693, 800077