Einstein@home MyCity team

Einstein@home MyCity team

offline
  • Pridružio: 18 Jun 2006
  • Poruke: 1514
  • Gde živiš: Singidunum

Zeleo bih samo da obavestim clanove My City foruma koji nisu dosad upoznati, o postojanju Einstein@home MyCity team-a.

beli0135 ::Kreirao sam "MyCity Research Team" na projektu Einstein@home
Projekat se bavi trazenjem pulsara na osnovu gravitacione anomalije.
To je slicno kao SETI@home, zapravo, ista klijent aplikacija radi sve projekte.
Hajde da udruzimo CPU power i da ucestvujemo u astronomskim istrazivanjima.


Inace linkovi su:
Project Page: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
MyCity team: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
BOINC Download (sve platforme): [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kreiranje naloga: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Topic o tome na MC-u: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
blog: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] [pegazeka edit]


Uglavnom poenta cele ove price je svojevrstan naucni projekat koji se bavi trazenjem pulsara kao sto rece Beli, a mi smo registrovani kao tim ovog foruma, pa bi zaista bilo lepo da nam se prikljuci jos dobrovoljaca koji bi bili spremni da podele malo procesorske snage svojih masina u naucne svrhe, a i za napredak naseg tima na rang listama.

Inace, nije u pitanju nista zahtevno...najveci posao je prakticno skidanje baznog programa koji je velicine oko 9 mb, potom se registrujete i prikljucite timu. Sve ostalo je prilicno jednostavno i bez nekih posebnih hardverskih ili konekcijskih zahteva. Program ukljucite dok radite bilo sta drugo na kompjuteru, on sve sam dalje radi i ne ometa vas ni u cemu...koristi samo snagu procesora, s tim sto se po default podesavanjima suspenduje ako je snaga procesora potrebna u druge svrhe.
Iz mog iskustva, nema ama bas nikakvog usporavanja racunara niti problema...cesto ostavim da obradjuje i po celu noc.

Pocetni paket koji skida za obradu je mozda nesto preko 1mb dok su svi sledeci reda velicine stotinak kb, zacas preuzme cak i na mojoj ocajnoj konekciji. Very Happy
Sa svakim paketom koji obradite, (a koji se potom automatski salje i prima sledeci, kad ste na netu) dobijate kredite-poene koji doprinose boljem rangu My City tima na listama.
Na topicu o tome mozete naci dosta drugih info o tome ako vas zanima nacelno.


Hvala unapred na saradnji i dobroj volji prijateljima sa foruma smešak



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

U ovoj temi se odvija diskusija o projektu, tu mozete dobiti i pomoc i odgovore na eventualna pitanja!



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1217 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 6 sakrivenih i 1139 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ALEXV, Asparagus, Asteker, Avalon015, bavar357, bigvlada, Bodin86, brandža84, bukefal, coaaco, Comyymoc, CrveniSolaris, darkojovxp, Dejan_vw, Dekanovic, DonRumataEstorski, dradex, drimer, dule10savic, dushkomkd, Gall, Georgius, Gitzherai, GT, Hans Gajger, Igor Antonic, Kajzer Soze, kolateralnasteta, kunktator, Lance Guest, lanishtefm, leopard83, leptirleptir, Litostroton, ljubo70, luka35, MaschinenPistole, mačković, medaTT, mercedesamg, Mihajlo, MILO-VAN, mist-mist, mm1811, mnn2, OKT, ostoja, pds, pein, pinci01, Pururin, Qvazimodo, raptorsi, S-G, sale76, sap, Semberija, Sevatar, Shinobi, shota91, sistem22, SpaDej, stegonosa, tomo2, US_Rank_0, Valter071, vathra, Vrač, ziggga, Zoca, zokizemun, zvomar