win7-win xp

win7-win xp

offline
  • Pridružio: 16 Sep 2011
  • Poruke: 104
  • Gde živiš: macedonia

Jeli moguce da program koji je uradjen u visual basic-om sa Windows 7 da radi na Windows XP, ako jeste kako bih to mogo dobiti. Hfala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • iCho  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 1808
  • Gde živiš: Mos Eisley

Vazno je da proveris koji si .NET framework stavio po default-u za aplikaciju.
Mislim da XP podrzava fabricki do 3.5 a 4.0 se mora naknadno instalirati Wink



offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Windows 7 ima sve do 3.5 (osim 1.1), XP samo 1.0.

offline
  • Na odmoru xD
  • Na odmoru xD
  • Pridružio: 15 Feb 2012
  • Poruke: 430

sretan12 ::Jeli moguce da program koji je uradjen u visual basic-om sa Windows 7 da radi na Windows XP, ako jeste kako bih to mogo dobiti. Hfala
Naravno da moze. Sve zavisi koji imas .NET framework istaliran na XP i za koji si stavio da ti izgradi EXE fajl u Visual Studio.

Npr. imas .NET verziju frameworka (instaliranu na xp) 3.0 i a EXE je kompajliran za 3.5 ili 4.0 onda nece raditi ali ako je kompajliran za 3.0 ili 2.0 onda ce raditi.

offline
  • Pridružio: 16 Sep 2011
  • Poruke: 104
  • Gde živiš: macedonia

E dobro sada sam razumeo, bas vam hfala.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 888 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 7 sakrivenih i 817 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., alke12, ArchaBasha, bobo85, bojcistv, BOXRR, BZ, carinko, deLacy, Denaya, djuradj, Draganeli, drale12, drimer, dzada, Electron, Flanker-G, igorpet, ikan, Ivica1102, jalos, Jaz, Jecmendo, lanishtefm, loon123, m94j, MaksicZoran, Metanoja, milenko crazy north, Miler88, Milometer, Milos ZA, monomah, Mrav Obrad, nebidrag, nevjerna beba, Nomica, OgnjenMitric, OKT, Oscar2, Panter, PlayerOne, Pururin, Radoslava, repac, rovac, royst33, S-G, saputnik plavetnila, sasics, shone34, sickmouse, Smiljkovich, ss10, sspp, stegonosa, stokssone, vathra, vladom6, vrgudinac, wolf431, Zavulon, zemljanin, 79693