Dizanje sistema.

Dizanje sistema.

offline
  • Pridružio: 22 Avg 2012
  • Poruke: 28

kad hocu da podignem sistem udjem u bios i odem boot ali mi nema one opcije da pokrenem boot. evo slika




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Kada restartuješ računar nakon POST-a treba da dobiješ poruku: "Press any key to begin installation...". Ukoliko se to ne pojavljuje onda je najverovatnije problem disk koji nije dobro narezan, ili rezač.



offline
  • Pridružio: 22 Avg 2012
  • Poruke: 28

pojavi mi se to..ali ispod toga pojavi se i NTLDR is missing..press ctrl+alt+delete to restart.(ovo znaci da mi je pao sistem to znam) prvi put mi se ovo desilo, da se pojavi ovo dvoje :S

offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Da li si pritisnuo neko dugme na tastaturi kada ti se to pojavilo? Ako koristiš USB tastaturu potrebno je da omogućiš korišćenje iste u BIOS-u.

offline
  • Pridružio: 22 Avg 2012
  • Poruke: 28

nisam nista pritisnuo..samo sam upalio komp i to se pojavio..posto sam slucajno ugasio ga.Sad ako sam razumio ovo drugo,nije usb prikljucak..okrugao je prikljucak

offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Pa lepo ti piše da pritisneš neko dugme na tastaturi kada ti se to pojavi...

offline
  • Pridružio: 22 Avg 2012
  • Poruke: 28

hvala ti..dobio si pohvale na odgovore.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1170 korisnika na forumu :: 19 registrovanih, 0 sakrivenih i 1151 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9191vs, avijacija, BrcakRS, drimer, ivantheilic, Jaz, jon istvan, JOntra, Jose, maksi007, Michellefromrezistance, mnn2, Nobunaga, Posmatrac77OKB, spot4chulle, taomaster, uruk, VanZan, Vlado82