Nemogu da izbrisem datoteku ...

1

Nemogu da izbrisem datoteku ...

offline
  • Pridružio: 06 Dec 2003
  • Poruke: 119
  • Gde živiš: Zaječar

Nemogu da izbrisem datoteku "xerox" iz Program Files.Ona u sebi sadrzi
fasciklu "nwwia",koja je prazna.Kada pokusam da obrisem ili posaljem u korpu za otpatke pojavi mi se sledece:
Nije moguce izbrisati nwwia:
Koristi je druga osoba ili program.
Zatvorite sve programe koji bi mogli koristiti tu datoteku i pokusajte ponovo.

Da li je ovo neka sistemska datoteka koja je potrebna za normalno funkcionisanje windowsa ili je nesto drugo u pitanju?

Nerazumem bas najbolje ovo: koristi je druga osoba ili program.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Jul 2003
  • Poruke: 4205
  • Gde živiš: U zlatnom kavezu

idi u safe mode.
uloguj se kao administrator.
i obrisaces je bez problema



offline
  • SVITAC 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2003
  • Poruke: 5919
  • Gde živiš: Beograd

To znači da ga je windows smatra sistemskim i želi da ga sačuva od promena .. vrši izvestan monitoring nad njim .. pa ti zabranjuje brisanje i menjanje statusa tog fajla ..
Zna li neko čemu služi .. da li je to neki root za instalaciju štampača, pratećeg softwera ili nešto sasvim deseto ?

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2003
  • Poruke: 4205
  • Gde živiš: U zlatnom kavezu

Nemam pojma znam samo da je prazna ali verovatno je to sto mislis.

offline
  • Pridružio: 06 Dec 2003
  • Poruke: 119
  • Gde živiš: Zaječar

Po paljenju racunara pritiskam taster f-8 i ulazim u safe mode ali kako da se ulogujem kao administrator,mislim sta treba da otkucam.

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2003
  • Poruke: 4205
  • Gde živiš: U zlatnom kavezu

Pa na ekranu ce ti pisati da ukucas password i samo normalno udji. Naravno pod uslovom da imas admin. nalog to mozes proveriti tako sto odes u kontrol panel kliknes na user acounts pa odaberes opciju za promenu naloga odaberi svoj i klikni na promeni tip naloga pa proveri da li si admin ili limited ako si admin onda ne radi nista vec samo idi u safe mod i udji normalno.

offline
  • Pridružio: 06 Dec 2003
  • Poruke: 119
  • Gde živiš: Zaječar

Brksi to je to izbrisao sam "xerox" hvala.

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2003
  • Poruke: 4205
  • Gde živiš: U zlatnom kavezu

OK drago mi je da si resio problem

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

Dovoljno je bilo ukinuti u "Task Manager"-u proces "nwwia" i obrisao bi pomenuti folder bez restartovanja i odlaska u "Safe Mode".

offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

Imas li instalirano nesto od firme Xerox ? Malo je glupo pitanje, ali . . .

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 920 korisnika na forumu :: 109 registrovanih, 5 sakrivenih i 806 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ajo baba, ALEKSICMILE, awathorn, b_z_b, baltazarxx, BaneM75, bankulen, BasCelik, bigbear, Bo96, Bojan198527, bojanM84, bpvl, brundo65, carinko, cenejac111, Centauro, CHARLIE JA., Cirkon, Clouseau, coaaco, Colt D, CraniumWhite, Deki Duga Devetka, djonsule, Djordje29, DM1994, doom83, dragan4s, draggan, dragoljub11987, Egzekutor13, Feller, Flanker-G, Gall, Georgius, Giskard, Hans Gajger, Igor Antonic, Ikica977, jeen yuhs, jimi_agf, Jozo74, K-1A, K2, kaput21, Khaless, kib, kinderpingvin, koneks, kybonacci, Lieutenant, liki83, LostInSpaceandTime, Magistar78, Maki1981, Mali Veseljak, Marko Marković, maxim_von_burdengate, mercedesamg, Mihailo Gazdić, Mihajlo, miki69, MiloradKomadic, Moldovan, monomah, MR Z, Mrav Obrad, Muki 123, nikolapetkovic, nisamBot, nixos, Nole, nuke92, Papadubi, Parker, pein, Phalanx, Pilence, PlayerOne, Profesor_018, radza1, Ravac, Rebel Frank, repac, royst33, Rupert, Savantije, sekretar, Shadow soldier, singa, Solunac na steroidima, Sonic, StalniPromatrač, Tanjagre, Tastatura ratnik, tritonus, Tvrtko I, UncleSAM, USSVoyager, vidra boy, vladaa012, vlado_pg, Vrač, vrgudinac, Weah88, zajcev1, zivojin32