Koliko mogu povecati brzinu ???

Koliko mogu povecati brzinu ???

offline
  • Pridružio: 23 Feb 2005
  • Poruke: 86
  • Gde živiš: Beoograd ex Minasthirit

POsto sam se danas registrovao na ovom sajtu (mislim na sajtovima ovog tipa ) zeleo bih da se obratim svima koji imaju viska vremena da mi pomognu
imam sledecu konfiguraciju
HDD 120 GB
Ram 256 MB na 400
AMD Atlon XP 2000+ 1.67
Asus Ati Radion 9550 GE
plocu Asus A7V8X-MX 333 5.1

pa me zanima kako i koliko bih mogao da povecam brzinu procesora

jer imam prilicno dobro kuciste i jako dobru ventilaciju u njemu



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Data Center Engineer
  • Pridružio: 13 Avg 2004
  • Poruke: 3050
  • Gde živiš: Holandija

Overkloking je dosta relativna stvar, a najvise zavisi od memorije i procesora, ali i od ploce. Recicu samo da na primer 2 jedno te ista procesora se nekad ne mogu isto kloknuti. Po mojoj slobodnoj proceni bi mozda mogao da navuces recimo nekih 1.8 ili 1.9, mada ta Asus-ova ploca i nije najbolja za overclocking.



offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Prvo moras da utvrdis koji procesor tacno imas, ako je t-bread-A zaboravi na overklok (barem na neki osbiljniji), a ako je t-bread B onda mozes da probas... Kreni sa laganim dizanjem magistrale i prati temperaturu procesora...

offline
  • Pridružio: 23 Feb 2005
  • Poruke: 86
  • Gde živiš: Beoograd ex Minasthirit

pa nisam siguran kada sam kupovao procesor rekli su mi da pripada A klasi i da treba da im doplatil nekih 5 Evra sto ja naravno nisam uradio, ali sam ipak uzeo A,,,, Sad

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4955

Vidi, cim postavljas ovakva pitanja, savetujem ti da se ne petljas sa overklokom. Nista licno, samo hocu da te postedim spaljenih komponenti. Mr. Green Za pocetak procitaj postove u vezi klokovanja na ovom forumu, kao i na benchmark i ES forumima, skini program everest da bi se bolje upoznao sa svojim sistemom pa tek onda polako mozes da probas i da klokujes nesto.

btw, tih 100 - 200 mhz koje ces eventualno dobiti ti ne znace mnogo, u odnosu na stetu koju mozes da napravis Smile

offline
  • Pridružio: 25 Jan 2005
  • Poruke: 525
  • Gde živiš: beograd

Hvala U savakom slucaju na savetima

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1031 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 3 sakrivenih i 1008 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bokisha253, BORUTUS, cenejac111, FileFinder, GandorCC, Georgius, helen1, hyla, jaeger, Još malo pa deda, ladro, Mi lao shu, mik7, Mixelotti, nesa1962, ostoja, Pikac-47, Srle993, vukovi, 79693