Prebacivanje sa VHS na komp, koje program(e) koristite

1

Prebacivanje sa VHS na komp, koje program(e) koristite

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: S R B I J A

Pozdrav svima,

evo otvorio sam temu da bih vas pitao, a moze i drugim da pomogne, koje programe(koju rezoluciju i koji kodek) koristite prilikom prebacivanja snimaka sa vhs na komp

Licno najvise vrsim capture u mpeg2 sa win dvr, nekad prebacim i preko dv pa onda kompresujem u mpeg(mada retko koristim ovo). Uglavnom vrsim capture u najvecoj rezoluciji bilo da se radi za 1 il i 2 sata.

Znaci ova tema je cisto informativna, pa ako vas ne mrzi napisite kako prebacujete

pozdrav



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Jan 2005
  • Poruke: 278
  • Gde živiš: Subotica

Evo najboljeg i najsporijeg nacina...ah da i najskupljeg.

Kupis lepo DV500
captureujes VHS, VHS-C, HI8, Video 8... direkt u DV AVI format u premier
Odradis noise (audio) reduction u wavelab-u (najjaci ugradjeni vst plugin koji sam ja do sada video a odradjuje posao boli glava)
resis malo boje, wb ako je pobegao kod privatnih sninmaka, malo contrast i brightness
renderujes u cinemacraft encoderu (ako imas jaku masinu napalis 3 pass CBR)
autorizujes sa Adobe encoreom

i eto super VHS kaseta na dvd-u

jeste da je najduzi posao ali dobijes i najbolje rezlultate, ja iskljucivo tako prebacujem analogni materijal na DVD



offline
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: S R B I J A

odlican nacin zaista, kako ostali radite sa vhs na komp

offline
  • Data Center Engineer
  • Pridružio: 13 Avg 2004
  • Poruke: 3050
  • Gde živiš: Holandija

Adobe Premier, sa Matroxovim DV codecom posto koristim Matroxovu VIVO karticu (na poslu, naravno).

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2005
  • Poruke: 49
  • Gde živiš: Novi Sad

1. najednostavnije prebacivanje bez obrade => Virtual Dub > TMPGEnc plus > TMPGEnc Author
2. sa ubacivanjem titlova, prelaza, efekta u zavisnosti od kompleksnosti posla => Virtual Dub > PREMIERE PRO 7.0 ILI VIDEO STUDIO 8.0 > MOVIE FACTORY 3 (zbog muzičke podloge na meniju)
Sada eksperimentišem sa Intervideovim MEDIA ONE koji ima bukvalno sve što treba za ovaj posao, a skinuo sam i MainconceptePVR (namučih se oko C**C*)

Napominjem da sam imao problema kada sam počeo ovo da radim sa VIDEO STUDIOM. Grebovao sam direktno u DVD format i imao problema sa interlace efektom koji nisam mogao nikako da eliminišem. Slika bi posle titrala i podrhtavala ali samo na DVD plejeru. Tako da od tada radim ovu dužu metodu i bio bih veoma srećan kada bi mi neko dao uspešan recept za capture u dvd bez interlace. Posle ovog pisanija počinjem sa isprobavanjem MEDIA ONA koji u sebi sadrži i WIN DVD CREATOR za koji Nenad tvrdi da radi progressive. Nadam se da će biti rezultata. I još jedno pitanje za Stormwatcha kako sa mojom Leadtek WinFast tv expert karticom da radim capture direktno u PREMIERA pošto mi dozvoljava samo firewire.
Ipak ovo što ste naveli do sada ja skuplja oprema. Dajte neke savete za low opremu, za nas sirotinju.
Pozdrav.

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: S R B I J A

Win DVR pa cak i Win DVD Creator snimaju progresivno.

Istevo, ono sto cu ti reci jeste, da mi sa ovom jeftinijom opremom ne mozemo da imamo neke bas profi rezultate. Ja kao sto sam napisao radim capture direktno u mpeg2 i za sad imam zadovoljavajucu sliku.Probao sam i capture u DV kodeku pa onda da to renderujem u mpeg. Rezultati takvi su mozda bili malo bolji, ali ipak ne toliko bolji da radim capture u dv
Za sada vrsim capture u mpeg2, posle taj mpeg2 malo seckam i pravim authoring

Inace da se ovim profesionalno bavim, kupio bi mnogo jacu opremu i sigurno bi radio noise reduction za audio i jos tako nesto.Ovako za svoju upotrebu, ili za nekog drugoga daje sasvim zadovoljavajuce rezultate.

ajde i ostali, ako vas ne mrzi, da cujemo kako vi prebacujete vase ili tudje vhs

pozdrav i zivi bili

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2004
  • Poruke: 1268
  • Gde živiš: Subotica

Pa ono sto je stormwatch rekao je najbolje... Ali iako nemas neku profesionalnu karticu kao sti je DV500 mozes da uradis posao.
Sve lepo povezes (naravno preko graficke karte koja ima ulaz) i u zavisnosti od toga koliko mesta imas na hardu razmislis da li ces prebaciti u DVAVI ili mpg2. DVAVI je sat vremena 13 gb na hardu, ali prebacis sa VHS-a sa Premijerom, tamo malo smontiras (popravis zvuk itd) i onda uzmes DVD architect i prebacis na DVD.
Ako prebacujes na MPEG2 direktno onda koristis Mainconcept PVR (umesto Premiera) i to opet na DVD.

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2005
  • Poruke: 49
  • Gde živiš: Novi Sad

lsteva :: kako sa mojom Leadtek WinFast tv expert karticom da radim capture direktno u PREMIERA pošto mi dozvoljava samo firewire.

'ajde da citiram sebe (bljak) pošto me niste dobro pročitali ili neznate odgovor. Za sve ostale informacije hvala.

offline
  • Pridružio: 10 Jan 2005
  • Poruke: 278
  • Gde živiš: Subotica

@Lsteva

Ima jos jednostavniji nacin da prebacis VHS na DVD, prgram pod nazivom NeoTv, elem on ne samo da ce ti odma napraviti VOB fajlove, nego ce realtime snimati na DVD! A snima progresivno i mozes fino da podesis parametre (mada ne bas u detalje ali sasvim solidno).

Sa tvojom karticom a i sa mojim Pinnacle PCTV studiom u premiere mozes captureovati samo pola pal rezolucije (mislim da mi je nenad rekao jednom da on skida u punoj rezoluciji ali to jednostavno moja kartica ne podrzava)...ovo vazi za premier 6.5....ucitas premier Very Happy, odes na PROJECT -> PROJECT SETTINGS -> CAPTURE -> UMESTO DV/IEEE1934 izaberes VIDEO FOR WINDOWS -> kada si to izabrao potrebno je da konfigurises tvoj source odnosno tv tjuner u ovom slucaju znaci odes na
VFW -> DRIVER SETTINGS tamo podesis sledece; VIDEO FORMAT (rezolucija i kolor sistem*), VIDEO INPUT - s-video, rca ili tjuner (mozes i da namestas kanale) i COMPRESSION...da bi napravio ok capture u premieru treba da skines DV CODEC koji moze sa tv kartice (ili bilo koje analogne capure kartice) da skida direktno u Microsoft dv avi formatu, eto kada si to namestio na F5 umesto DV device control dobices kontrolu za tvog leadteka. Nadam se da je bar malo pomoglo.

@Nenad Bg
DV500 preko ebay-a mozes naci za oko 130 eur sa postarinom iz Nemacke, priznacete ne previse za tako mocno parce hardvera.

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2004
  • Poruke: 265
  • Gde živiš: S R B I J A

da, pinnacle pctv stereo moze da grebuje u pun pal, to je sigurno jer moja grebuje.U medjuvremenu promenio sa karticu za Leadtek winfast pvr 2000 koja ima hardverski mpeg2, i moram vam priznati da snima veoma odlicno.Malo zauzenje procesora, a kartica ima 10 bit video decoder i to daje slici kvalitet.Nazalost moracu da je reklamiram jer zvuk na composite kanalu hoce da krci.Krcanje dolazi sa vremena na vreme. Sa pinnacle to nisam imao.

@Stormwatch

Kakve su sve karakteristike DV500. Mislim jer ona najvise namenjena da radi sa dv formatom, odnosno za vhs.

pozdrav

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 994 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 4 sakrivenih i 951 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airsuba, babaroga, celik, darios, djboj, DonRumataEstorski, drimer, Dvojac005, Ilija Cvorovic, Karla, kolle.the.kid, ksyyaj, Kubovac, Lieutenant, mean_machine, mercedesamg, MiGac, mikrimaus, milenko crazy north, Mixelotti, mkukoleca, mrav pesadinac, Nemanja.M, ObelixSRB, operniki, Panter, pein, randja26, raso7, rovac, shaja1, Sirius, slonic_tonic, Srle993, stegonosa, tmanda323, uruk, vlad4, yrraf