Resize particije

1

Resize particije

offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

Hteo bih da promenim veličinu, odnosno da povećam particiju, pošto imam neki unpartitioned space od ranije. Interesuje me da li je to rizično za podatke koji se na njoj nalaze, tj. da li postoji rizik daostanem bez njih?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Mare  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2342
  • Gde živiš: Beč / Svilajnac

1. Kojim programom mislis to da odradis?
2. Koliko imas iskustva sa particijama i "particionisanjem"?
3. Rizik postoji.
4. Prelistaj teme na forumu o tome (ako vec nisi)



offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Radio sam ja resize particija nekoliko puta. Nikad mi se nije desio ni jedan najmanji problem. Uvek pre toga uradim defragmentaciju. Ja to radim sa Partition Magic-om.

offline
  • den78  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2005
  • Poruke: 1227
  • Gde živiš: Moe's Tavern

I ja to radim sa Partition Magic-om 8, a i tebi bi preporucio...posto je jednostavan ko suljpa

offline
  • CrowN  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 14 Okt 2005
  • Poruke: 518

Partition Magic 8 radi bez problema, ali rizik uvek postoji. Narezi najbitnije podatke na CD za svaki slucaj.

offline
  • Cigarette Smoking Man
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 9113
  • Gde živiš: Beograd

Ja bih to radio sa PM8 ili Paragon-om, imam prilično iskustva sa particioniranjem i particijama ali nikada nisam radio resize particije na kojoj ima podataka...
Bekapovao sam ja neke najbitnije stvari, ali na toj particiji imam dosta muzike i neke filmove koje ipak ne bih da izgubim.
Probaću večeras to da uradim, javiću vam šta sam uradio....

Hvala svima

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

acronis partition manager je odlican alat za tako nesto

offline
  • NtC  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 18 Mar 2004
  • Poruke: 457
  • Gde živiš: Novi Sad

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2003
  • Poruke: 324

Slušaj, ja sam sa Partition Magicom vršio resize i sistemskih particijia i one koje to nisu. I to par puta (čitaj preko 30 puta), što na svom a što na tuđem kompu i nikada nisam imao problema.
Čak sam dva puta (na svom kompu) vršio konverziju iz NTFS-a u FAT32.

Najbitnije je da uradiš defragmentaciju i da prilikom konverzije/resize i operacija u Partition Magic-u NE NESTANE STRUJE, inače ćeš da gubiš podatke.

offline
  • Pridružio: 25 Sep 2005
  • Poruke: 13

Mnogo je od Partition magic-a bolji Acronis disk director suite.Partition magic je često pravio probleme naročito ako manipulacija particija zahteva pomeranje čitave particije.Acronis ima i recovery opciju ako usled greške "izgubiš" particiju.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1134 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 4 sakrivenih i 1073 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: atmel, Atomski čoban, babaroga, BORUTUS, cavatina, darionis, darios, Darko001, darkojbn, debeli, doktor1964, DonRumataEstorski, Dorcolac, dule10savic, elenemste, ginjica, goxin, hologram, HrcAk47, Insan, JOntra, kalens021, Karla, Koridor 11, krkalon, Kubovac, kunktator, maiden6657, Marko Marković, marsovac 2, Metanoja, Mi lao shu, MiG-29M2, mikrimaus, milenko crazy north, Milometer, miodrag, Mixelotti, novator, ozzy, panzerwaffe, Polemarchoi, powSrb, randja26, raptorsi, royst33, S2M, Shinobi, slonic_tonic, Srle993, stankolich, Steeeefan, theNedjeljko, vladaa012, W123, YU-UKI, zbazin