Problem sa boot, grub rescue?

Problem sa boot, grub rescue?

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2012
  • Poruke: 13

Imao sam BackTrack 5 R3 i Windows 7 instalirani..
Kada sam izbrisao particiju na kojoj je bio backtrack nece da mi se windows boot-a,
pokazuje mi ovako:
grub rescue>
Moze li mi neko reci komandu da pokrenem windows...
Nisam u mogucnosti da stavim novi system zbog kvara cd-rom..
Zamolio bih da se ne spam-a bezpotrebno. Hvala. Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Ne moraš da reinstaliraš sistem, ali je nepohodno pokrenuti recovery konzolu koja se pokreće boot-ovanjem instalacije Winodws-a. Nakon toga samo u konzoli ukucaš sledeće komande:
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot

Nakon toga restartuješ računar i to je to.

Boot-ovanje možeš da uradiš i sa USB fleš momorije: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Takođe, ako se ne snalaziš, pogledaj sledeća dva linka:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 08 Feb 2012
  • Poruke: 13

Ne moze ni to sigurno problem pravi pokvareni cd-rom.
Greska: Remove disks or other media.
Ali samo je usb prikljucen...
Da li u bios mogu da iskljucim cd-rom, pa da onda probam?

Problem rijesen, zahvaljujem se na brzom odgovoru.. Moze LOCK.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2443 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 2 sakrivenih i 2421 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airliners, bojan_t, Boskovic, goxin, havoc995, ilegalni, Kontrausluga, ljubo70, m94j, maksi007, Medojed, Nepopravljivi, nikolabb, oermigriro, Ravac, SirOliver, spalev, vidra boy, vidra1, Zastava