problem sa zvucnicima ( ne cuju se glasovi)

problem sa zvucnicima ( ne cuju se glasovi)

offline
  • vagabundo :)
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 1409
  • Gde živiš: Somewhere in the middle of nowhere :D

Imam ukupno 6 Logitech-ovih zvucnika ( 5 malih i 1 veliki ) medjutim vec dva dana prilikom pustanja bilo kakvih audio snimaka na racunaru glasovi se ne cuju tj. ukoliko pustim neku pesmu, jasno i glasno se cuje instrumental, ali se vokali jedva naziru. Da li je to do samih zvucnika ili softvera,kako resiti problem? Unapred zahvalna Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Izgleda kao prekid u kablovima/kontaktima. Proveri sve kablove koji idu do zvucnika i od zvucnika ka racunaru da li su dobro ustekani. Inace za proveru "da li svu zvucnici rade" imas u podesavanjima koja obicno dodju sa drajverom, da kliknes na svaki zvucnik posebno.



offline
  • vagabundo :)
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 1409
  • Gde živiš: Somewhere in the middle of nowhere :D

Napisano: 14 Maj 2013 19:43

Sto se tice samih kablova sve izgleda u redu i sve je lepo prispojeno, a za ta podesavanja stvarno ne znam kako da ih nadjem i proverim to.

Dopuna: 15 Maj 2013 19:58

shvatila sam kako da proverim svaki zvucnik i svi se normalno cuju osim velikog zvucnika na kome je regulator basa. On je mnogo tisi od ostalih, nekako ''tmurno'' se cuje, a na njega je prikljuceno ostala 4 zvucnika pa s toga ako njega iskljucim ne rade ni ostali. 5. zvucnik na kome je dugme on/off je prica za sebe, on sam ima svoje kablove do kucista medjutim pri iskljucenju vec pomenutog i on se iskljuci. Sta mi je ciniti? Kupovati nove zvucnike ? Ovi su papreno kostali -.-

offline
  • Pridružio: 12 Avg 2010
  • Poruke: 493
  • Gde živiš: Cork, Irska

Da ti nije opcija za karaoke ukljucena u Realtek panelu?


Dali si probala zvucnike na nekom drugom racunaru,ili nekom drugom uredjaju(telefon na primer)?

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Znas li mozda koji je model zvucnika ? Ili slikaj barem taj bass zvucnik (woofer) i taj sto kazes da na sebi ima on/off. Da li su ikada radili ispravno ?

offline
  • Pridružio: 12 Okt 2010
  • Poruke: 10944

Garantovano je problem s kablom, nema veze što je dobro priključen, možda je oštećenje na nekom drugom mestu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1605 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 13 sakrivenih i 1518 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., Apok, Arhiv, Aristotle2002, Banovo Brdo, Baždaranac, BB, BojanB93, boracbl1389, branko7, brufen, bunker, Chainsaw, Cirkon, cuvarkuca, Cvijo_ue, darcaud, DJUNTA, doktor097, Dolinc, Džekson, feanor, Georgius, ibssa, Ivoo, jeen yuhs, kaput21, Kobrim, kolateralnasteta, komenski, LostInSpaceandTime, M74AB3, Marko Marković, mean_machine, mercedesamg, metallac777, MIKULENCE, Miler88, minke, mrgud2025, nenooo, nikolabb, nixos, nuke92, picknick, rajkoplje, rakivan, raso76, repac, Robin, rovac, samsung, SirOliver, Smiljke, Smiljkovich, Sonic, starlights, Szigetwar, tomo2, Tvrtko I, Ugljesa99, v82, vazduh, vensla, vidra boy, VJ, vladom6, VP6919, vrlenija, Walkers, wulfy, Zorge, Zrcalo