Sistem administrator

5

Sistem administrator

offline
  • Pridružio: 07 Mar 2006
  • Poruke: 191
  • Gde živiš: Cacak

@hakkinen
Je definitvno u pravu, posto sam ja to iskusio na svojoj kozi pa to mogu i da potvrdim, da je teorija bez prakse ravna 0 i to velikoj,i da bez prakse nema nista. Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Apr 2005
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: The Circle

Nazalost jos ce mnogo vode da protece Dunavom dok nasi poslodavci to shvate. Confused
Ali neka im... kada pitaju zasto nesto ne radi - "Zali se mojoj diplomi a ne meni" treba da kazu zaposleni Mr. Green



offline
  • Pridružio: 07 Mar 2006
  • Poruke: 191
  • Gde živiš: Cacak

][v][ A T R I X™ ::"Zali se mojoj diplomi a ne meni" Mr. Green

Da ali je problem sto to nece smeti da kazu, ili u suprotnom dobijaju sut kartu za home station, ali njima je tesko objasniti da nase skolovanje nije tako dobro kao sto oni misle (to je ona fora "uci sine bice para"), a mi sa tim moramo da se pomirimo i da bismo uspeli u onome sto zelimo "knjige u sake i samo udri". Smile

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

Pa ko jos racuna da ce mu sticanje diplome doneti znanje?
Ako se takav zaposli i ne zna da odradi posao )kao skola mu kriva)
i ne treba da radi taj posao vec da nadje drugi za koji je sposoban.
Ako nije mogao da savlada to cime se bavi dzabe mu 300 fakulteta.

offline
  • Pridružio: 16 Feb 2005
  • Poruke: 556
  • Gde živiš: Beograd

uporedo Rad(praksa)+ školovanje( sertifikati, fax, self learning...) = dobitna kombinacaija!
Jednostavno jedno bez drugog ne funkcioniše !

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

U principu, treba se praksati, experimentisati i sve to, pa ako ne može da se nađe posao na znanje, onda se završi kurs pa onda idemo na papir. Nije malo para za te sertifikate...

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

Ma kakvi certovi ko zna zna ko ne zna ;-) uci skolu Smile

offline
  • Pridružio: 19 Avg 2006
  • Poruke: 4

Čekaj bre! Da li su neophodne te mašine koje predlažete devojci da kupi, mislim zašto ne bi napravila virtuelne mašine. Dovoljno je da instalira samo vmware server, koji je besplatan, i u okviru njega može da napravi onoliko virtuelnih računara koliko joj hardver dozvoljava. Ja sam skoro nešto experimantisao i podigao sam jedan Windows 2003 (server) i 3 klijenta: 2x Slackware i 1 Windows XP. Sve te računare sam umrežio, čak su klijenti pristupali internetu preko servera.
Jesta da "malo" kasnim sa odgovorom, ali možda može pomoći nekom sa sličnim problemom.

offline
  • meka  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Avg 2003
  • Poruke: 811
  • Gde živiš: Novi Sad / Vojvodina

Da li si siguran da je vmware server besplatan? Znam da player jeste.

offline
  • Pridružio: 19 Avg 2006
  • Poruke: 4

VMWare server je u potpunosti besplatan! Odeš na : [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] i samo se besplatno registruješ da bi dobio serijske brojeve.
PozZ

Dopuna: 15 Feb 2007 12:22

Begin enjoying the benefits of server virtualization with the free VMware Server.
Izvor : [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1415 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 10 sakrivenih i 1328 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aramis s, ArchaBasha, bankulen, Baždaranac, Bloody, bokicacar, bpvl, cavatina, Cirkon, Clouseau, crazydkure, crnirocko, darkkran, darkojovxp, DeerHunter, dejan1972, Despot Đurađ, Djokislav, drimer, DziadekDzidek, Georgius, goxin, Grebostrek, Hans Gajger, HogarStrashni, Ikica977, Insan, jalos, Jelly4183, jodzula, konstruktor, Kozi-RS, krkalon, Lance Guest, laurusri, lcc, leopard83, Lošmi, Marko Marković, Marko1238, markolopin, MarkoW, MaschinenPistole, mat, Milan A. Nikolic, MILO-VAN, Moldovan, nekdo, nelezele, nenad81, Nomica, Orc, Panter, pisac12, Pururin, rikirubio, rovac, Sale0501, sap, Savantije, Singidunumac, Smajser, sony771, Srki98, Srna, Str2022, SympathyForTheDevil, Szigetwar, theNedjeljko, USSVoyager, vidra boy, VJ, xAlex2, Zanimljivo, ZetaMan, Zmaj Tolak, zziko