Click to see photos on Facebook

Click to see photos on Facebook

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Napisano: 18 Jan 2013 7:50

Malo pre kolega i ja dobijemo SMS na službenim i privatnim telefonima sledeće sadržine:

Click to see (ime) on Facebook: (pa neki link sa fb.me/...) Reply "stop" to stop getting Facebook texts.

Poruka je sa broja 32665, a preko centra: +381650000913

Ni kolega ni ja nemamo osobu sa tim imenom u listi prijatelja, niti su naši brojevi telefona na FB-u.

Da li je ovo SMS spam, ili je zaista poruka poslata sa FB-a?

Dopuna: 18 Jan 2013 7:52

Sad je još jedan kolega dobio SMS iste sadržine na službenom broju...

Dopuna: 18 Jan 2013 7:54

Sad nešto listam stare SMS i prisećam se da sam letos dobio isti SMS, ali sa drugim imenom i sa drugog broja: +46701340648



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Sa tog broja (32665) dobijam SMS sa kodom za prijavljivanje na fb (2-step verification). Biće da jeste poslata od fb-a.



offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Hvala Vaso. Mene samo interesuje otkud FB-u moj broj, a interesantno je da kolegi kome je stiglo samo na službeni broj ni nema FB...

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

To stvarno ne bih znao. Ja sam svoj broj uneo, pa imaju moj broj.

Nego, meni je sumnjivo to što ti i kolege dobijate iste/slične SMS poruke na službenim brojevima. Kao da ima neke veze sa službom, šta znam. Shocked

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Danas smo nas troje dobili iste poruke na službenim brojevima, jedan nema FB, a nas dvoje smo dobili i na privatnim brojevima, mi imamo profile, ali niko od nas nije dao ni jedan broj FB-u, ili bilo kom interent servisu...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1177 korisnika na forumu :: 101 registrovanih, 13 sakrivenih i 1063 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, 33 bren, Abebe Bikila, amaterSRB, Betty25, bobor, Bojan198527, bojan_t, Boris BM, Boris90, Boskovic, Bozjidar87, BrusLi, C-Gun, carinko, cojapop, darcaud, deks, Demi87, dnevnasoba, Doc, Dragacevac, DrNeoCortex, dule10savic, dusanobr, Dusko_Dugousko, Džekson, Electron, Ezbuck, g_g, Gama, Georgius, goran.vvv, Great White, Halabit, In_hero, Iskander, Ivoo, K a s p e r, Khaless, kybonacci, LeGrandCharles, Lep1na, louderik, M74AB3, Medojed, Miki281, miki69, mikoyan21, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, Miler88, Moldovan, moldway, nebkv, Nepopravljivi, nixos, nuke92, OgnjenMitric, Orijen, Oscar, panonski mornar, peradetlić, Pero, Piani Jazzer, ping15, proka89, RD84, Rebel Frank, S-lash, Sale0501, sap, sasakrajina, sedan, sekretar, sonico, Srna, Stanlio, Stefan M, stevanito, StrahinjicOgnjen, SympathyForTheDevil, takini, Tas011, Titan, tomigun, tritonus, trutcina, VBoss, Velibor Radoja, VJ, Vlado82, Vladoj, vobo, vrgudinac, W123, YugoSlav, zemljanin, zgoljo, zzapNDjuric99, Đurđevdan