|
Poslao: 20 Sep 2010 09:21
|
offline
- tradicija

- Građanin
- Pridružio: 04 Apr 2009
- Poruke: 86
|
Treba da spojim slike u video za prikaz na YouTube. To bi uradio u Movie Maker-u, ovo mi je prvenac ali mislim da cu uspjeti. Pocetna (uvodna) spica
sa onim pokretnim tekstom, moze li se umesto jednobojne pozadine staviti slika pa da tekst ide preko slike. Ako nemoze u Maker-u moze li da se uradi u nekom drugom programu pa da se uveze. Znaci treba jedna sika na pocetku i jedna na kraju na kojima ce tekst ici odozdo na gore.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2010 12:38
|
offline
- zoxkika2

- Građanin
- Pridružio: 31 Maj 2008
- Poruke: 208
- Gde živiš: Iza sedam brda, iza sedam gora.
|
Mozes to uraditi i u Movie Makeru-u, ali kad uradis tu video montazu idi na opciju Save to my computer, uradi podesavanja. Kada ti se to izrenda bice to wmv fajl. E sada moras pomocu nekog konvertera da inskonvertujes fajl u .flv format (to je format koji zastupljen na YouTube-u). Toliko od mene, pozdrav.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2010 13:33
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12567
- Gde živiš: Južni pol
|
Napisano: 30 Sep 2010 13:24
zoxkika2 ::E sada moras pomocu nekog konvertera da inskonvertujes fajl u .flv format (to je format koji zastupljen na YouTube-u).
Nije potrebno. Youtube podržava veći broj video formata uključujući Windows Media Video (WMV).
Možda će biti od koristi sledeći link (govori o optimizaciji snimaka za Youtube):
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Btw, pri uploadu bi moglo doći do značajnog gubitka kvaliteta s obzirom na način kako se čuvaju wmv fajlovi u Movie Makeru. Ali postoji rešenje.
Skini dodatne WMV profile odavde:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
I zatim isprati sledeće (vrlo prosto) uputstvo:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 30 Sep 2010 13:33
Btw, možeš dodatno konvertovati u FLV. Ali nisam siguran u tu WMV <-> FLV konverziju. Ako bi prvo eksportovao u neki format visokog kvaliteta onda bi to imalo smisla. Inače ovu konverziju (izabranog formata u FLV) čini i sam Youtube pri uploadu, ali su rezultati obično lošiji nego kada to uradiš ručno.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2010 20:50
|
offline
- tradicija

- Građanin
- Pridružio: 04 Apr 2009
- Poruke: 86
|
Probao sam konvert u FLV ali tada izgubim 50% na kvalitetu. Sada mi tek nije jasno sta da primenim, WMM profiles sto predlaze bocke, ili sta vec.
Ajde ovako prakticno kako bi vi to uradili?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2010 21:57
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12567
- Gde živiš: Južni pol
|
Nemam pri ruci Movie Maker, ali koliko vidim na netu Movie Maker podržava i DV-AVI format. Sačuvaj u tom formatu (ako imaš prostora na disku) i zatim konvertuj u MP4. Za rezoluciju konverzije pogledaj Markovu listu koju je postavio Farscapefan.
Inače, mislim da su ograničenja Youtube-a 1 Gb veličine i 15 minuta dužine, pa imaj to u vidu.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2010 22:52
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12567
- Gde živiš: Južni pol
|
Napisano: 30 Sep 2010 22:36
Ta opcija postoji u Windows Media Makeru 2:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ako imaš verziju 1, verzija 2.1 se može skinuti sa sledećeg linka:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 30 Sep 2010 22:52
Sad vidim da postoje još dve verzije i da ovo nije download link. Kao što si pročitao na linku, 2.1 je dostupan preko Microsoft Update-a ili u Service Packu 2.
Takođe postoji i verzija 2.6:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
A najnovija je preimenovana u Windows Live Video Maker i može se skinuti odavde:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Mislim da Live Video Maker zahteva WGA proveru. Obe "novije" verzije zahtevaju Windows Vista ili bolji.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2010 00:53
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12567
- Gde živiš: Južni pol
|
tradicija ::Znam za te verzije, ali kod mene je XP
Koji XP? SP1, SP2, SP3? 2.1 se može instalirati na Windowsu XP SP2 i jačem.
|
|
|
|
|
|