DV Camera resolution problem

DV Camera resolution problem

offline
  • Vlada 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2003
  • Poruke: 1544
  • Gde živiš: Vranje

Koristim Ulead Video Studio i kada "hvatam" slike sa DV kamere one su u rezoluciji 720 x 576 i ne moze vise.Sta da radim?Zelim da imam normalne slike u 1024 x 768.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Marko Šolajić
  • Pridružio: 03 Apr 2004
  • Poruke: 987
  • Gde živiš: Novi Sad

Ni ne moze vise, maksimalna rezolucija DV kamere je 720x576.



offline
  • Vlada 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2003
  • Poruke: 1544
  • Gde živiš: Vranje

offline
  • Pridružio: 21 Jan 2004
  • Poruke: 416
  • Gde živiš: Indjija

kod video se to zove Interlace i resava se tako sto se uradi deinterlace , a za sliku nemam pojma....

offline
  • Vlada 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2003
  • Poruke: 1544
  • Gde živiš: Vranje

A deinterlace se radi... Question

offline
  • Pridružio: 29 Maj 2005
  • Poruke: 165
  • Gde živiš: Leskovac

Pa sto se tice rezolucije, ne moze vise, zbog toga sto je to DV kamera koja snima u PAL sistemu (720 x 576). U vecoj rezoluciji snimaju samo HD kamere.
A sto se tice ovih linija, to je pojava koja se zove "interlace", a ona se skida postupkom koji se zove "deinterlace" i on je ustvari obican filter koji se primeni prilikom capture-ovanja.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3396 korisnika na forumu :: 90 registrovanih, 8 sakrivenih i 3298 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -III-, alex71, alke12, ArchaBasha, Avalon015, b_z_b, bladesu, bojan1234, bojank, BORUTUS, Brankojle, C-Gun, cenejac111, CikaKURE, darkkran, dejan1972, Dejan_vw, deLacy, Desmond, Don, dukajov, dushan, Dusko_Dugousko, Dzuki, Džekson, Glavonja049, gregorxix, hattori, Igritelj, Jager715510, jalos, Jeremiah, Kaplar2, Khalid ibn al-Walid, Koplje, kybonacci, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, MadMike, MaschinenPistole, MB120mm, mean_machine, Medojed, Mercury, Metanoja, milanstankovic087, Mostarac1977, nemkea71, nenad81, Niki2024, niksa517, OKT, Oscar2, Pale2025, panonski mornar, Panter, Parker, Pavel Medved, pein, peradetlić, Peruta, PlayerOne, rakivan, Remain, Remarqe, rodoljub, samo_srpski, Sevatar, Sharpshooter, shlauf, ShtagodShtagod, skok, skylab1111, Solunac na steroidima, SpaDej, Srki98, sslay, tamno.nebo, Tas011, Tumansky, vathra, VBoss, VekiJ, Vlada78, Vlado82, Volfero, vuksa72, zule2, 223223, 800077