Nominacije i dodela Oskara 2010

1

Nominacije i dodela Oskara 2010

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Best Motion Picture of the Year
Nominees:


Avatar (2009): James Cameron, Jon Landau
The Blind Side (2009): Nominees to be determined
District 9 (2009): Peter Jackson, Carolynne Cunningham
An Education (2009): Finola Dwyer, Amanda Posey
The Hurt Locker (2008-): Nominees to be determined
Inglourious Basterds (2009): Lawrence Bender
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009): Lee Daniels, Sarah Siegel-Magness, Gary Magness
A Serious Man (2009): Joel Coen, Ethan Coen
Up (2009): Jonas Rivera
Up in the Air (2009/I): Daniel Dubiecki, Ivan Reitman, Jason Reitman


Best Performance by an Actor in a Leading Role
Nominees:


Jeff Bridges for Crazy Heart (2009)
George Clooney for Up in the Air (2009/I)
Colin Firth for A Single Man (2009)
Morgan Freeman for Invictus (2009)
Jeremy Renner for The Hurt Locker (2008-)

Best Performance by an Actress in a Leading Role
Nominees:


Sandra Bullock for The Blind Side (2009)
Helen Mirren for The Last Station (2009)
Carey Mulligan for An Education (2009)
Gabourey Sidibe for Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Meryl Streep for Julie & Julia (2009)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role
Nominees:


Matt Damon for Invictus (2009)
Woody Harrelson for The Messenger (2009/I)
Christopher Plummer for The Last Station (2009)
Stanley Tucci for The Lovely Bones (2009)
Christoph Waltz for Inglourious Basterds (2009)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role
Nominees:


Penélope Cruz for Nine (2009)
Vera Farmiga for Up in the Air (2009/I)
Maggie Gyllenhaal for Crazy Heart (2009)
Anna Kendrick for Up in the Air (2009/I)
Mo'Nique for Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)

Best Achievement in Directing
Nominees:


Kathryn Bigelow for The Hurt Locker (2008-)
James Cameron for Avatar (2009)
Lee Daniels for Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Jason Reitman for Up in the Air (2009/I)
Quentin Tarantino for Inglourious Basterds (2009)


Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen
Nominees:


The Hurt Locker (2008-): Mark Boal
Inglourious Basterds (2009): Quentin Tarantino
The Messenger (2009/I): Alessandro Camon, Oren Moverman
A Serious Man (2009): Joel Coen, Ethan Coen
Up (2009): Bob Peterson, Pete Docter, Thomas McCarthy

Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published
Nominees:


District 9 (2009): Neill Blomkamp, Terri Tatchell
An Education (2009): Nick Hornby
In the Loop (2009): Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009): Geoffrey Fletcher
Up in the Air (2009/I): Jason Reitman, Sheldon Turner

Best Achievement in Cinematography
Nominees:


Avatar (2009): Mauro Fiore
Das weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009): Christian Berger
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009): Bruno Delbonnel
The Hurt Locker (2008-): Barry Ackroyd
Inglourious Basterds (2009): Robert Richardson

Best Achievement in Editing
Nominees:


Avatar (2009): Stephen E. Rivkin, John Refoua, James Cameron
District 9 (2009): Julian Clarke
The Hurt Locker (2008-): Bob Murawski, Chris Innis
Inglourious Basterds (2009): Sally Menke
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009): Joe Klotz

Best Achievement in Art Direction
Nominees:


Avatar (2009): Rick Carter, Robert Stromberg, Kim Sinclair
The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009): David Warren, Anastasia Masaro, Caroline Smith
Nine (2009): John Myhre, Gordon Sim
Sherlock Holmes (2009): Sarah Greenwood, Katie Spencer
The Young Victoria (2009): Patrice Vermette, Maggie Gray

Best Achievement in Costume Design
Nominees:


Bright Star (2009): Janet Patterson
Coco avant Chanel (2009): Catherine Leterrier
The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009): Monique Prudhomme
Nine (2009): Colleen Atwood
The Young Victoria (2009): Sandy Powell

Best Achievement in Makeup
Nominees:


Il divo (2008-): Aldo Signoretti, Vittorio Sodano
Star Trek (2009): Barney Burman, Mindy Hall, Joel Harlow
The Young Victoria (2009): John Henry Gordon, Jenny Shircore

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score
Nominees:


Avatar (2009): James Horner
Fantastic Mr. Fox (2009): Alexandre Desplat
The Hurt Locker (2008-): Marco Beltrami, Buck Sanders
Sherlock Holmes (2009): Hans Zimmer
Up (2009): Michael Giacchino

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song
Nominees:


Crazy Heart (2009): T-Bone Burnett, Ryan Bingham("The Weary Kind")
Faubourg 36 (2008-): Reinhardt Wagner, Frank Thomas("Loin de Paname")
Nine (2009): Maury Yeston("Take It All")
The Princess and the Frog (2009): Randy Newman("Down in New Orleans")
The Princess and the Frog (2009): Randy Newman("Almost There")

Best Achievement in Sound Mixing
Nominees:


Avatar (2009): Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson, Tony Johnson
The Hurt Locker (2008-): Paul N.J. Ottosson, Ray Beckett
Inglourious Basterds (2009): Michael Minkler, Tony Lamberti, Mark Ulano
Star Trek (2009): Anna Behlmer, Andy Nelson, Peter J. Devlin
Transformers: Revenge of the Fallen (2009): Greg P. Russell, Gary Summers, Geoffrey Patterson

Best Achievement in Sound Editing
Nominees:


Avatar (2009): Christopher Boyes, Gwendolyn Yates Whittle
The Hurt Locker (2008-): Paul N.J. Ottosson
Inglourious Basterds (2009): Wylie Stateman
Star Trek (2009): Mark P. Stoeckinger, Alan Rankin
Up (2009): Michael Silvers, Tom Myers


Best Achievement in Visual Effects
Nominees:


Avatar (2009): Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andy Jones
District 9 (2009): Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros, Matt Aitken
Star Trek (2009): Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh, Burt Dalton

Best Animated Feature Film of the Year
Nominees:


Coraline (2009): Henry Selick
Fantastic Mr. Fox (2009): Wes Anderson
The Princess and the Frog (2009): John Musker, Ron Clements
The Secret of Kells (2009): Tomm Moore
Up (2009): Pete Docter


Best Foreign Language Film of the Year
Nominees:


Ajami (2009)(Israel)
Das weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009)(Germany)
El secreto de sus ojos (2009)(Argentina)
Un prophète (2009)(France)
La teta asustada (2009)(Peru)

Best Documentary, Features
Nominees:


Burma VJ: Reporter i et lukket land (2008-): Anders Østergaard, Lise Lense-Møller
The Cove (2009): Nominees to be determined
Food, Inc. (2008-): Robert Kenner, Elise Pearlstein
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (2009): Judith Ehrlich, Rick Goldsmith
Which Way Home (2009): Rebecca Cammisa

Best Documentary, Short Subjects
Nominees:


China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province (2009) (TV): Jon Alpert, Matthew O'Neill
The Last Campaign of Governor Booth Gardner (2009): Daniel Junge, Henry Ansbacher
The Last Truck: Closing of a GM Plant (2009) (TV): Steven Bognar, Julia Reichert
Królik po berlinsku (2009): Bartosz Konopka, Anna Wydra
Music by Prudence (2010): Roger Ross Williams, Elinor Burkett

Best Short Film, Animated
Nominees:


French Roast (2008-): Fabrice Joubert
Granny O'Grimm's Sleeping Beauty (2008-): Nicky Phelan, Darragh O'Connell
La dama y la muerte (2009): Javier Recio Gracia
Logorama (2009): Nicolas Schmerkin
Wallace and Gromit in 'A Matter of Loaf and Death' (2008-) (TV): Nick Park

Best Short Film, Live Action
Nominees:


The Door (2008-): Juanita Wilson, James Flynn
Istället för abrakadabra (2008-): Patrik Eklund, Mathias Fjällström
Kavi (2009): Gregg Helvey
Miracle Fish (2009): Luke Doolan, Drew Bailey
The New Tenants (2009): Joachim Back, Tivi Magnusson



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 5224
  • Gde živiš: Oslo

Neki tvoj tip Acid?
Avatar... garant ...ili?
smešak



offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Napisano: 06 Feb 2010 2:52

Tamtitam ::Neki tvoj tip Acid?
Avatar... garant ...ili?
smešak

Po meni definitivno Hurt Locker odusevio me je i ostavio mnogo ali mnogo jak utisak na mene toliko jak da i posle mesec dana od kako sam ga gledao i dalje razmisljam o njemu. Malo je takvih filmova koji su tako jako uticali na mene

Dopuna: 08 Mar 2010 4:35

Winner: The Hurt Locker (2008-) - Kathryn Bigelow, Mark Boal, Nicolas Chartier, Greg Shapiro

Best Achievement in Directing
Winner: Kathryn Bigelow for The Hurt Locker (2008-)

Best Performance by an Actress in a Leading Role
Winner: Sandra Bullock for The Blind Side (2009)

Best Performance by an Actor in a Leading Role

Winner: Jeff Bridges for Crazy Heart (2009)

Best Foreign Language Film of the Year
Winner: El secreto de sus ojos (2009)(Argentina)

Best Achievement in Editing
Winner: The Hurt Locker (2008-) - Bob Murawski, Chris Innis

Best Documentary, Features
Winner: The Cove (2009) - Louie Psihoyos, Fisher Stevens

Best Achievement in Visual Effects

Winner: Avatar (2009) - Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andy Jones

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score
Winner: Up (2009) - Michael Giacchino

Best Achievement in Cinematography
Winner: Avatar (2009) - Mauro Fiore

Best Achievement in Sound Mixing
Winner: The Hurt Locker (2008-) - Paul N.J. Ottosson, Ray Beckett

Best Achievement in Sound Editing
Winner: The Hurt Locker (2008-) - Paul N.J. Ottosson

Best Achievement in Costume Design
Winner: The Young Victoria (2009) - Sandy Powell

Best Achievement in Art Direction
Winner: Avatar (2009) - Rick Carter, Robert Stromberg, Kim Sinclair

Best Performance by an Actress in a Supporting Role
Winner: Mo'Nique for Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)

Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published

Winner: Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009) - Geoffrey Fletcher

Best Achievement in Makeup
Winner: Star Trek (2009) - Barney Burman, Mindy Hall, Joel Harlow

Best Short Film, Live Action
Winner: The New Tenants (2009) - Joachim Back, Tivi Magnusson

Best Documentary, Short Subjects
Winner: Music by Prudence (2010) - Roger Ross Williams, Elinor Burkett

Best Short Film, Animated
Winner: Logorama (2009) - Nicolas Schmerkin

Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen

Winner: The Hurt Locker (2008-) - Mark Boal

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song
Winner: Crazy Heart (2009) - T-Bone Burnett, Ryan Bingham("The Weary Kind")

Best Animated Feature Film of the Year
Winner: Up (2009) - Pete Docter

Best Performance by an Actor in a Supporting Role
Winner: Christoph Waltz for Inglourious Basterds (2009)

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 201
  • Gde živiš: Beograd

The Hurt Locker zasluženo osvojio Oskara 2010 za najbolji film.

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

šumar bk2 ::The Hurt Locker zasluženo osvojio Oskara 2010 za najbolji film.

Moj favorit Mr. Green kao sto rekoh u prethodnom postu
Sasvim zasluzeno jer vec napisah da film ostavlja mnogo ali zaista mnogo jak utisak na onoga ko ga gleda....

Mislio sam da sam bio usamljen u tom misljenju i da je Hurt Locker samo na mene ostavio takav utisak da sam nekoliko dana (maltene mesec dana Smile ) razmisljao o njemu ali ispostavilo se da nisam jedini....

Scena na kraju filma kada Jeremy Renner izmedju porodice i povratka u Irak izabere da se vrati u Irak je mislim jedna od najjacih scena na filmu, sto u emotivnom sto u bilo kom drugom smislu,koja je vidjena 'ajd da kazem u poslednjih 5 godina sigurno...

offline
  • Pridružio: 05 Avg 2009
  • Poruke: 472

Napisano: 08 Mar 2010 13:54

Potpuno zasluzen Oskar, mnogo mi je drago, film me odusevio, potpuno je po mom ukusu s obzirom da sam bas mazohista u neku ruku koji voli kad ga film namuci i volim da vidim mnogo tih psiholoskih previranja i duboko razradjene likove. Mada moram da kazem da je i Precious po meni odmah poslije Hurt Lockera, bar kad je tezina teme u pitanju. A sad jedan mali off - pa jeste li vi vidjeli kako izgleda reziserka Hurt Lockera u svojoj sezdesetoj godini :-)), zaista nevjerovatno.

Dopuna: 08 Mar 2010 13:56

Jos nesto, ne mogu a da ne napravim odredjenu paralelu izmedju Hurt Lockera i Lovca na jelene, cini mi se da je sustina vrlo slicna bar kad je rijec o traumama koje rat ostavlja i kako djeluje na svijest covjeka.

offline
  • Pridružio: 19 Jun 2005
  • Poruke: 2673
  • Gde živiš: u pokretu...

Acid_Burn ::
Best Performance by an Actor in a Supporting Role
Winner: Christoph Waltz for Inglourious Basterds (2009)


bas mi je drago da je dobio oskara, mislim da je stvarno maestralan!

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

Nisam ni gledao nominacije za oskara i pre 2 dana pogledam doticni film koji je dobio oskara. Gledalo je nas par i ne pamtim da me je neki film toliko smorio. 2 sata blejanja u prazno. Film sam gledoa na 1.5 brzini jel sam zeleo da se sto pre zavrsi koliko je bio dosadan Smile

Mada kada vidim ove pozitivne kritike moram ga pogledati jos jednom nasamo.

sto se mene tice FAIL

offline
  • Source  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Jan 2005
  • Poruke: 3319
  • Gde živiš: Stara Pazova

Huhuhuhu, Avatar je uzeo bas malo nagrada Very Happy... Ali ih zabole bas, napravili su novi najprodavaniji film.

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Source ::napravili su novi najprodavaniji film.

Bas zbog toga Avatar po meni i nije zasluzio Oskara Wink

Evo jedna chlanak o tome zasto je avatar prosao tako kako je prosao:
http://oscars.movies.yahoo.com/blog/68-avatar-king.....s-world?nc

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 852 korisnika na forumu :: 46 registrovanih, 6 sakrivenih i 800 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., babaroga, branko7, caesar, Cigi, Cirkon, Crazzer, djboj, Drug pukovnik, Duh sa sekirom, goxin, GreenMan, Hoegaarden, HrcAk47, ikan, ivica976, Kruger, kybonacci, lukac, mane123, Marko Marković, Markogrozni, Mercury, MilosKop, Neo BetOnBit, pavle_pzs, prle122, Rakenica, ruma, ruseskij, sakota79, Skywhaler, Snorks, Srki98, Steeeefan, Tas011, Toni, vasa.93, vathra, VJ, VladaKG1980, vlahale, vlvl, voja64, Yellow Pinky, Čivi