Flashforward2007 festival, Boston... Finalisti + pobednici!

Flashforward2007 festival, Boston... Finalisti + pobednici!

offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 5224
  • Gde živiš: Oslo

Flashforward je prestizni flash festival i ove godine se odrzava po 7. put u Bostonu od 19. do 21. septembra. To je mozda jedno od najvecih okupljalista flashera i flash gurua iz celog sveta.
Program, imena i ostalo bla bla bla preskacemo a evo i finalista ovog festivala u videcete, najrazlicitijim kategorijama.

Dakle, Flash crème de la crème:
http://www.flashforwardconference.com/finalists

Ukoliko ste u mogucnosti, SVE pogledajte... radovi su fantasticni i ako i ne naucite nista, bicete ...
inspirisani.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

Ja nikako ne mogu da otvorim sajt Neutral
Ni Opera ni FF Bebee Dol



offline
  • Bojan  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 13 Nov 2003
  • Poruke: 11059
  • Gde živiš: Novi Sad

Meni otvara normalno, inace ovo vredi pogledati.

offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 5224
  • Gde živiš: Oslo

Ok, vidim da se i kod mene sporo ucitava zbog gomile slika.
Da skratim muke, evo svih linkova, poredjanih po kategorijama:

Art:
-Autoimmune http://www.autoimmune.de/
-Creep http://www.lowmorale.co.uk/creep/flash/creep_FLASH.asp
-Tired City http://www.postgal.net/flv/tiredcity.html
-Violet http://www.shiver.tv/

Cartoon:
-A.D.D. Jane http://www.allandye.com/jane/secretpreview/
-Congo Winfall http://www.squetch.com/ep10.html
-30 shorts in 30 days http://www.biteycastle.com/main.html
-Welcome to Tangoland! http://tangoland.com/

Commercial:
-Cicatriz Clothing http://www.cicatriz.se/
-IP Casino Resort Spa http://www.ipbiloxi.com/
-Nike Air http://www.bigspaceship.com/archive/nikeair
-Showtime eor Your Brand http://www.wmteam.com/

Experience:
-Get the Glass http://www.gettheglass.com/
-Nokia Presents: The Passenger http://www.the-passenger.com/awards
-Red Universe http://www.ff0000.com/
-Slave Narratives http://moadsf.org/salon/exhibits/slave_narratives/flash.php

Game:
-Bible Fight... uff... nikako da ovaj link napisem kako treba Laughing
-ESPN 360 Bar Sports http://www.15letters.com/barsports
-Oban Star Racers http://www.jetixgame.net/en/

Instructional:
-Adobe Creative License http://www.adobe.com/creativelicense/
-BrainPOP http://www.brainpop.com/
-A Taste for Health http://www.tasteforhealth.com/
-That Guy http://www.thatguy.com/

Motion graphics:
-Adobe - The Creative Mind http://www.unit9.com/creativemind
-Flash Tenth Anniversary http://www.adobe.com/products/flash/special/flashanniversary/
-Plug-in Media http://www.pluginmedia.net/
-Teddies in Space http://www.teddiesinspace.com/

Narrative:
-Clara Collins http://www.claracollins.com/
-NFB- Filmmaker in Residence http://www.nfb.ca/filmmakerinresidence/
-Paulo Coelho - Alchemist of Words http://www.hp.com/united-states/coelho/2007/index.html
-When the Hulk Attacks http://www.15letters.com/marvel/hulk


Navigation:
-Burst Labs http://www.burstlabs.com/
-LAB- Mathieu Badimon http://lab.mathieu-badimon.com/
-Oneover http://www.oneover.com/
-XRS New Media http://www.xrs.pl/


Online Application:
-Apoteket http://demo.fb.se/e/apoteket/sneezeaid/
-Line Rider http://www.official-linerider.com/play.html
-Try On a Floor http://shawfloors.com/TryOnAFloor.aspx
-Viscosity http://windowseat.ca/viscosity

Original Sound:
-Extreme Pamplona http://www.extremepamplona.com/game/?l=en-GB
-Hungry Suitcase http://www.hungrysuitcase.com/
-Move the Crowd http://www.pepsidjdivision.com/movethecrowd/
-Pjotro http://www.pjotro.com/site.php

Technical Merit:
-APE (ActionScript Physics Engine) http://www.cove.org/ape
-Finetune Player Colection http://www.finetune.com/
-Grindhouse http://www.bigspaceship.com/archive/grindhouse
-Spiderman 3 Game http://www.sonypictures.com/movies/spiderman3/mp_game/

3D:
-Bergmann Metallbau http://www.bergmann-metallbau.de/
-Nitro Circus http://www.nitrocircus.com/
-Papervision3D http://blog.papervision3d.org/
-Who Killed Travolta http://evo.bombsquad.org/travolta/


Typography
-Javier Ferrer Vidal http://www.javierferrervidal.com/
-Musical Theatre in Gdynia http://www.cookie.pl/archiw/muzyczny
-Organic Grid http://www.organicgrid.com/
-Vision Streetwear http://www.visionstreetwear.com/


Video:
-Criss Angel http://freakyourmind.com/
-Schmancy Schmashup Game http://www.nickjr.com/playtime/cats/games/tuds/tuds_mashup.jhtml
-Sherpa Cam Interactive Video http://dsc.discovery.com/convergence/everestbeyond/sherpacam/sherpacam.html
-Toyota Yaris Virtual Test Drive http://www.toyota.com/vehicles/minisite/yaris/experience/

offline
  • eca  Female
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 24 Feb 2007
  • Poruke: 631

Nisam jos stigla SVE da pregledam, ali ovo sto sam do sada videla je SJAJNO!
Tamti, bas ti hvala za link! Zagrljaj

offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 5224
  • Gde živiš: Oslo

I onda kazu bljaks Flash, to je za bannere i reklame... bah Bebee Dol

Very Happy

offline
  • igor86  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Pridružio: 24 Maj 2006
  • Poruke: 1633

Extra je sadrzaj

offline
  • Pridružio: 30 Avg 2007
  • Poruke: 36
  • Gde živiš: Zendar

Tamtitam ::I onda kazu bljaks Flash, to je za bannere i reklame... bah Bebee Dol

Very Happy


Nemaju "oni" pojma! Flash je buducnost interneta, pogotovo u pogledu nekonvencionalnih stranica.

Kao shto Branko Miljkovic nije rekao: "ActionScript ce svi pisati". Wink

A linkovi su, naravno, sjajni.

offline
  • Pridružio: 19 Maj 2005
  • Poruke: 5224
  • Gde živiš: Oslo

Evo ih i pobednici. Frishko proglasheni.

Art: http://www.lowmorale.co.uk/creep/flash/creep_FLASH.asp
mali sivi kancelarijski mish peva "Creep" od Radioheada. Zagrljaj
Verujem da bi i Thom Yorke bio zadovoljan.

Cartoon: http://www.arjandpoopy.com/ep10.html
Hihi, sjajan geg-crtac. Vredi. Za animatore, nekoliko vrlo upotrebljivih resenja.

Commerce: http://www.bigspaceship.com/archive/nikeair/
Jedan od "onih" sajtova. Onih perfektnih zbog kojih otpada vilica. Brrrr.

Experience: http://www.gettheglass.com/
O ovome smo vec oooodavno pisali na MCu Wink .

Games: CdX http://cdx-thegame.com/
Ciklioni gigabajta, ako mozete, probajte, daleko se odmaklo u avanturama od "Hobita" sa komodora 64.


Instructional: http://www.brainpop.com/
Ako imate vremena proucite, pola sajta je free, za pola placate neku pretplatu (sto je valjda bezveze ako se takmicite sa necim i onda ziri mora da plati 5$ ...ali to je valjda njihov problem Wink ). MAda, do sad ami se cini da je ovo najslabiji pobednik. (sta flash ima s tim?)


Motion graphic: http://www.unit9.com/creativemind
Ovo je tako jednostavno i lavli i efektno!


Narrative http://www.nfb.ca/filmmakerinresidence/
Vec vidjen flash ali lepi kratki filmovi

Navigation http://lab.mathieu-badimon.com/
Sjajan izazov za actionScriptovanje Smile

Online application http://shawfloors.com/TryOnAFloor.aspx
Jao, s ovim bih se igrala ceo dan. Namestite i uredite sami pod u celom stanu.

Original sound http://www.pepsidjdivision.com/movethecrowd/
Sjajno! Za sve one koji bi da se igraju DJa. Apsolutni "must"! Ako zabrljate, dovuci cete policiju na party.

Technical Merit http://www.finetune.com/
Ovo mi daju da ubacim na facebook. Mozda i probam. Sklapanje zajednicke top-liste.


3D http://www.papervision3d.org/
Lepo. Pored surfanja, sad imamo i online ronjenje.


Typography http://www.javierferrervidal.com/
Ovog sam jedino dobro prognozirala od svih sa liste a nemam pojma sa tipografijom Smile


Video: http://www.toyota.com/vehicles/minisite/yaris/experience/
Jedan od "onih" sajtova. Sa mnogo budzeta Wink

People's Choice
http://www.biteycastle.com/main.html
Pobednik je ona animacija u vrhu strane, onih 30 tipki gde birate jedan od 30 kratkih crtaca. Autor ovih animacija je, inace, proslogodisnji pobednik u kategoriji "animacije" sa http://www.biteycastle.com/theYuyu.html , izuzetno lepo.



@Ghost Dog,
Branko Miljkovic... Very Happy hehe

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 804 korisnika na forumu :: 49 registrovanih, 6 sakrivenih i 749 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3028 - dana 22 Nov 2019 07:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 5.56, 8u47, _Sale, A.R.Chafee.Jr., Atomski čoban, axa, babaroga, Bahuss, Bane san, Bobannn90, Boris902, carpbuster, Cvijo_ue, darkangel, djboj, djordje92sm, DM1994, draggan, Drug pukovnik, Eyes Wide Shut, Faki-Valjevo, Georgius, havoc995, Kubovac, kybonacci, lacko2, Marko Marković, Markoni29, miodrag3, Mixelotti, mushroom, ostoja2, powSrb, saputnik plavetnila, Shomy2, slonic_tonic, Sonyboy, Srki94, Toni, trajkoni018, vasa.93, Vlada78, vlvl, voja64, vuksel, xandar, zdrebac, zola92, Zori2