• Poruke: 2168
  • Gde živiš: Barcelona,Spain

Бабаљ - Никога нисам вређао

Нападач нашег тима демантовао писања медија.

Ели Бабаљ је коначно почео да добија прилику да игра и да улази у форму, чини се у право време, пред серију тешких утакмица које очекују наш тим. Игре и напредак високог Аустралијанца, тамошњи медији прате са великом пажњом. Да би се уверили како се Ели снашао у најтрофејнијем српском клубу, екипа аустралијске медијска куће "The world game" посетила је Београд и том приликом разговарала са Бабаљем. У опширном интервју који је дао, Звездина "деветка" се дотакла многих тема између осталог и популарности клуба за који наступа, Црвене звезде.

- Велика је неистина то што су медији у Србији објавили протеклих дана, и пренели моју изјаву у којој сам наводно рекао да само паметни људи навијају за Звезду. То је апсолутно нетачно. Интервју сам дао на енглеском језику, што су неки искористили за произвољан превод - помало резигниран рекао је Бабаљ и наставио.

- Сви у мојој породици, одувек навијају за Звезду, и поносан сам на то. Велики смо Звездаши, али никада нисам рекао да сви други, који навијају за неки други клуб, нису паметни. Такође, том изјавом, ни на крај памети ми није било да вређам било кога, нарочито не присталице највећег ривала. Напротив, поштујем и њих, као и све друге навијаче. Још док сам био дете, Делије су за мене биле посебне и најбоље на свету, у шта сам се уверио и лично у ових неколико месеци колико сам у Звезди. Верујем да ће у наредном периоду, медији имати повода да пишу о мојим играма и головима. Даћу све од себе да се још више наметнем стручном штабу, и оправдам поверење људи који су ме довели у клуб - закључио је Ели Бабаљ.

• Pridružio: 24 Apr 2005
  • Poruke: 2530
  • Gde živiš: Obrenovac

Ono juce je bio uzas zivi, nije mi jasno kako smo pobedili, pogotovo ovako ubedljivo. Ljudi imaju 2 igraca manje i opet drze igru, ono je besmisleno. Igre na sredini terena nigde. Ne mirise na dobro...

• Pridružio: 14 Jun 2010
  • Poruke: 148

Ni meni nije jasno kako ste ikoga uspeli da pobedite sa ovakvom igrom, ali pobedama se u zube ne gleda ? Inace, dobra vam je ova politika cudjenja losoj igri dok se bodovi se samo stancuju.

Jbg, prosto smo prejaki ja ovu nasu ligu, ni ne treba nam igra Wink.

Inace, dobra politika onih komsija, pobedjuju a zalbe na njihove utakmice se samo redjaju u fudbalskom savezu. Jadan Tole sta sve mora da prodje od papirologije da pokrpi x)

Pa to ti i kazem.Kuku majko pojma nemaju, drz ne daj, a bodovi se samo gomilaju.Stari ciganski stosevi.Nego ne sekiraj se ti dok Majo Vujovic (kod kuce) I Danilo Grujic (u gostima) sviraju Zvezdi nema frke za bodove.Sta reci za Toleta.Prvi predsednik fudbalskog saveza koji navija za Partizan od 1945 na ovamo.Toliko o tome.

Napisano: 17 Sep 2012 12:27

Pa toliko o tome, predsednik ne treba da navija ni za koga, zato smo do sada imali neutralne predsednike (osim Stojkovica godinu dana). A evo ovaj vlada i vladace, ne sme ni da preda pehar drugim ekipama kad osvoje neki trofej a da nije partizan. Uzas, grobarska posla. Fasizam ko sto kaze prepametni Dule xD

Mi smo ti ko Barsa, napredni za ovu ligu, to se kida zatvorenih ociju Wink. A ako ides ka tome da nesto smrdi tu, vidi da li se neko od protivnika buni na nase pobede, njima to mnogo vise znaci nego tebi siguran sam. I opet ti ponavljam...cinjenice i logika, nista vise. Cinjenice i logika. Cinjenice i logika. Cinjenice i logika.

Dopuna: 17 Sep 2012 13:05

Aj nek se smeju ostali toj izjavi "najveci zvezdas u istoriji fudbala". Postolje ljudi koji nisu pristrasni, izbroj koliko ste titula uzeli za vreme njegove vladavine, i covek je ostao gospodin do kraja. Nadji jednog za vreme njegove vladavine da kaze da je radio nesto za Zvezdu. Gluposti na kvadrat.
Sta ima da mi se smeju stariji, sa 35god znam ko je sta je radio, ne trebaju mi pubertetske kalimero izjave koji nisu potkrepljene nicim kao sto ti vecito radis.

Ok jedan post iznad je obrisan pa mi drugi deo price nema smisla Smile

Раднички 1923 - Црвена звезда 0:3 (0:1)

Црвена звезда је на веома тешком гостовању Радничком из Крагујевца, славила са 3:0 головима Милијаша, Касалице и Миливојевића.

Стадион: Чика Дача
Гледалаца: 8.500
Судија: Данило Грујић (Ниш)
Стрелци: Милијаш у 43, Касалица у 82. и Миливојевић у 94. минуту.

РАДНИЧКИ: Чанчаревић, Павловић, Радосављевић,Тинтор, Оташевић, Мутавџић, Недовић, Пејчић, Милошковић, Симовић, Спалевић.
Резерве: Кнежевић, Косурић, Милошевић, Зорановић, Својић, Петронијевић, Сикимић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Пантић, Јовановић, Микић, Младеновић, Мијаиловић, Милијаш, Лазовић, Милуновић, Касалица, Мудрински.
Резерве: Кировски, Бабаљ, Максимовић, Миливојевић, Мирић, Вешовић, Асамоа.
Овог недељног поподнева, видели смо једну веома тврду утакмицу, која је обиловала пре свега великом борбеношћу. Прилика за гол није било много ни на једној страни, али је Црвена звезда, која није бриљирала данас, своје искористила на прави начин.

Раднички је у првом полувремену високим пресингом на сваком делу терена приморао наше фудбалере на неповезану игру са пуно дугих лопти, које је са лакоћом «купио» високи Тинтор. Недостајало је и чврстине у дуелима нарочито на средини терена, али није виђено много прилика. Најбољу за Црвену звезду пропустио је Мудрински, након што је са неколико метара погодио голмана Чанчаревића у главу. У финишу првог полувремена управо је Мудрински изборио слободан ударац, а прецизан из прекида био је Ненад Милијаш, који је тако постигао свој прво погодак од повратка у црвено-беле.

Можда и преломни тренутак на утакмици догодио се у 45. минуту, када је Ненадић искључен због ударања лактом Филипа Касалице. У другом полувремену, бројчано слабији, фудбалери Радничког су покушали да стигну до изједначења, док су црвено-бели чекали своју прилику из контра напада. Ситуацију је својој екипи додатно отежао Мутавџић, који је средином другог полувремена такође искључен. Питање победника било је решено у 82. минуту, када је Касалица савладао Чанчаревића, а до краја утакмице у стрелце се уписао и Миливојевић.
Комплетан ток утакмице из минута у минут, можете погледати у наставку:

2. минут, за сада се игра на Звездиној половини, без опасности по гол.
6. минут, први ударац ка голу Радничког. Касалица је ушао у казнени простор са десне стране, убацио у простор ка Лазовићу који шутира са десетак метара у голмана Чанчаревића.
11. минут, Звезда је изборила први корнер. Након прецизне лопте Јовановића, Касалица је центрирао, а голман Радничког избио лопту у корнер који је извео Лазовић, али није било опасности.
13. минут, први корнер и за домаћина, али је Тинтор направио фаул у нападу приликом скока.
15. минут, Пантић добија жути картон због играња руком.
17. минут, још један фаул у нападу фудбалера Радничког, који имају благу иницијативу. Звезда за сада не успева да повеже неколико додавања на половини противника.
21. минут, први шут ка нашем голу Недовића са преко 25 метара, али веома непрецизно.
24. минут, прекид утакмице, да би се указала помоћ Срђану Мијаиловићу.
28. минут, нови прекид, овога пута на трави је остао фудбалер Радничког Радосављевић.
31. минут, Спалевић је покушао главом након центаршута са леве стране, али незгодну лопту није успео добро да захвати.
33. минут, стопостотна прилика за Црвену звезду. Милуновић је шутирао са дистанце, голман Чанчаревић је успео да одбрани, али је одбио лопту до Мудринског који са неколико метара шутира право у чувара мреже Радничког.
36. минут, поново акција Недовић - Спалевић, али још једном је то била тешка лопта за нападача Радничког који пребацује гол.
41. минут, Мудрински је фаулиран на 20 метара од гола, прилика да се из слободног ударца озбиљније запрети домаћину.
43, минут, ГООООООЛ, Ненад Милијаш из слободног ударца! Дуго је трајало намештање живог зида, али је капитен Звезде феноменалним ударцем донео предност нашој екипи!
45. минут, директан црвени картон за Недовића, након чега се створила велика гужва на терену. Недовић је након предаје лопте лактом у лице ударио Филипа Касалицу, и на тај начин зарадио исккључење. Након гужве, "пожутели" су и голмани обе екипе.
Завршено је прво полувреме, Црвена звезда води 1:0. Није утакмица обиловала течном игром, напротив, виђено је много прекида и неповезаних додавања, нарочито наших фудбалера. Чињеница је да Звезда није показала јасну идеју како да дође до гола домаћина, који је имао јасан план: пресинг на сваком делу терена, чиме су наши фудбалери приморани да шаљу дуге лопте ка напдачима, а тамо је доминирао високи штопер Радничког Тинтор. Тако, наши фудбалери су већи део дуела на средини терена изгубили, и то је такође сегмент који се мора поправити у наставку.

Почело је друго полувреме.
49. минут, након корнера за наш тим, Милуновић је још једном шутирао са дистанце - снажно, али недовољно прецизно.
53. минут, жути картон и за Мутавџића због прекршаја над Мудринским.
56. минут, Александар Јанковић је из игре извео Срђана Мијаиловића, а у игру је ушао Лука Миливојевић. То је уједно и прва измена у нашој екипи.
60. минут, због прекршаја, жути картон је добио и Лука Милуновић.
64. минт, након контра напда, Мудрински је центрирао, а штопер Радничког избацио лопту у корнер. Ипак, није било опасности након прекида.
65. минут, сјајна асистенција Луке Миливојевића, Лазовић је имао неколико опција, али је одлучио да сам заврши акцију и изборио само корнер.
68. минут, друга измена у нашем тиму. Вешовић је заменио Огњена Мудринског. Претходно, Александар Пантић је имао сјајну интервенцију у близини нашег гола.
73. минут, Раднички стеже обруч око нашег гола. Иако Звезда има играча више, сада се претежно игра на нашој половини. И даље се игра са много прекида.
76. минут, нови директан црвени картон, овога пута за Мутавџића. Поново је фудбалер Радничког лактом ударио нашег фудбалера, овога пута Миливојевића, и оправдано зарадио искључење.
82. минут, ГОООООЛ, Филип Касалица! Вешовић је са десне стране упутио центаршут по земљи, Чанчаревић је покушао да је пресече али се лопта одбила до Касалица који са три метра тресе оразну мрежу. Трећа измена у Црвеној звезди, Милијаша је заменио Асамоа.
84. минут, најбоља прилика за Раднички у којој је био Дарко Спалевић, али није успео да савлада Бајковића.
86. минут, одлична прилика за Младеновића коју је сам изборио прошавши поред бека Радничког, али је голман домаћина одбранио његов покушај са десетак метара.
90. минут, покушај Вешовића са двадесетак метара, али његов ударац завршио је преко гола. У истом минуту, и Лазовић је послао лепу параболу ка голу, али Чанчаревић је парадом додатно улепшао овај шут.
94. минут, ГОООООЛ, Лука Миливојевић! Сви су чекали да судија свира крај утакмице, па је напад Звезде који је текао веома споро на крају крунисан и трећим голом. Лазовић је упослио Миливојевића, који са 18 метара прецизним ударцем ставља тачку на ову утакмицу.
Крај утакмице.

Ово је било прво у низу тешких гостовања које чека нашу екипу у наредном периоду. Радује то што је и поред не баш добре игре остварена победа на врућем терену, али екипи предстоји још много рада пре свега на психолошком плану, како би се и игра подигла на виши ниво.

• Pridružio: 13 Jun 2011
  • Poruke: 503

@vlvl
Ево одговора о Звездином намештању мечева.
Хајдук из Куле одмара 5 играча после двонедељне паузе?

vilenjakmax ::@vlvl

Toliko o tome

Ali svaka im cast i na autogolu kad su videli da domacin ne ume da sutne na gol, da im daju malo podstrek xD

• Pridružio: 17 Sep 2012
  • Poruke: 6

ENGLAND: Championship
Blacburn-Barnsley 1 1,45
ova liga sampiona je da se bezi od nje sto dalje .Idemo Englezi!

25 Jul 2013 13:21 Lorki Zaključavanje topica Razlog: Rešeno je

Ukupno su 920 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 6 sakrivenih i 873 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., antonije64, bankulen, bokisha253, Boris BM, cavatina, darkojbn, Dimitrise93, DPera, galerija, gasha, Georgius, ikan, jackreacher011011, Kaplar2, Karla, Kubovac, laurusri, loon123, Lubica, mercedesamg, Metanoja, Milos ZA, milos.cbr, MilosKop, MiroslavD, mnn2, nuke92, procesor, radoznao, RJ, rodoljub, shone34, Sirius, stegonosa, suton, vathra, Vatreni Zmaj, ZetaMan, zixmix, zlaya011