Koji je bolji racunar

2

Koji je bolji racunar

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Neće ti biti bottleneck sa bilo kojim i5 procesorom i rx 460 na medium
Mada generalno 460 i nije neka grafika za imalo ozbiljniji gejming . Vec 470 je druga priča tj ona je najisplativija trenutno kartica za full hd igranje. Sto se tiče napajanja lose je to da bi ti se preporučilo na takvu konfiguraciju. A potrebom za i7 nemas nikakve ako je i pitanju gejming i sa i5 4460 ces biti miran par godina.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • coa93  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 31 Okt 2014
  • Poruke: 614

Prodavac koji ima preko 400 pozitivnih ocena na kp je rekao da rx 470 nije velik potrosac i da ce moci to napajanje od 500w da izgura
Verovatno ce krajem sledece godine ici jos 8 gb rama i ssd , i rekao je da ce sve to moci



offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

coa93 ::Prodavac koji ima preko 400 pozitivnih ocena na kp je rekao da rx 470 nije velik potrosac i da ce moci to napajanje od 500w da izgura
Verovatno ce krajem sledece godine ici jos 8 gb rama i ssd , i rekao je da ce sve to moci
Pa sta ti očekujes od prodavca da kaze da nece moci Smile.

To napajanje može proci za neku konfiguraciju gde je integrisana grafika. Ali za grafiku kojoj tdp ide i do 120- 130 wati nije baš sjajno rešenje.

offline
  • coa93  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 31 Okt 2014
  • Poruke: 614

Mozes li onda sastaviti neki pc do 550e a da moze sve da gura i da je graficka rx 470

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

coa93 ::Mozes li onda sastaviti neki pc do 550e a da moze sve da gura i da je graficka rx 470

Gde kupuješ preko Mađara i oglasa ili u radnji negde

offline
  • coa93  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 31 Okt 2014
  • Poruke: 614

Ako sam dobro racunao ispadne ispod 350w
Madjari i kp,ne isplati se bas u radnji jer je znatno skuplje,i da je intel,jer nema bas mesta za apgrejd kod amd fx procesora

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Napisano: 12 Okt 2016 21:09

Ovako preko oglasa bi mogao..

Cpu.. i5 4460 [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ploca.. H81M-P33 [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ram.. To možeš i u radnji uzeti negde od 38 do 40 eura se može naći..

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Grafika..MSI RX 470 Gaming X 4GB GDDR5 [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Hdd.. WD Blue 1TB [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kućište.. Možeš uzeti ovako u kompletu sa napajanjem [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ili ako ti se ne sviđja onda recimo možeš uzeti kao to sto si okacio Ms neptune bez napajanja [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

i kupis odvojeno napajanje LC Power LC600H-12
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

To je do 550 eura i samo posle ubaci sebi neki ssd.

Dopuna: 12 Okt 2016 21:29

I samo mala ispravka za lcpower to kućište sad mi pade na pamet nisam siguran da li bi sta ta grafika posto je ona poduga u Neptune staje pa bolje ti je uzeti odvojeno napajanje i kućište ovu drugu varijantu što sam ti predlozio.

offline
  • LoXo  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 14 Okt 2011
  • Poruke: 1212

Inace, u vecini slucajeva je RAM i cak neke maticne jeftinije kupiti u emmi.rs nego kod madjara na kp.

offline
  • coa93  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 31 Okt 2014
  • Poruke: 614

Mozda,ali uzima se ceo racunar od istog prodavca,sklopljen sto je najvaznije,pa za tu malu razliku ako je i ima,nije nesto velika i ovako je lakse

offline
  • LoXo  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 14 Okt 2011
  • Poruke: 1212

Onda je mala razlika, ali ako neko gleda da prodje sto jeftinije emmi je jeftiniji kao sto sam rekao, plus imaju besplatnu dostavu Very Happy

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1261 korisnika na forumu :: 96 registrovanih, 6 sakrivenih i 1159 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, aleph_one, ArchaBasha, Arhiv, as2025, Asteker, BaneM75, bigfoot, Bombona, Boris BM, Brzi voz, comi, dejan1972, Dejan_vw, dejno, Devil city 1989, dexteroza, doragan, DrNeoCortex, elenemste, Georgius, Glavonja049, Goran 0000, goran.vvv, HawX, herrDule, hyla, Iskander, ivan979, Ivoo, J - 6, JOntra, Jose, Kalaura, king011, Kontrausluga, Laluvr, lord sir giga, LostInSpaceandTime, Lošmi, luka35, Luka85, Malahit, Marko Marković, medaTT, Medojed, mercedesamg, Miki 24pbr, milenko crazy north, milos97, mino bosanac, Mitogna, Mićko, moldway, MrNo, Naj-Turs, nemkea71, nenad81, Nepopravljivi, nezavisni mislilac, niksa517, Novakomp, OKT, Oscar, pablojepao, pein, Piani Jazzer, picknick, proka89, Promising0, Pururin, Ray1973, repac, RiV, rodoljub, S-G, Shinobi, shiro, singa, Sir Budimir, stagezin, stegonosa, tamno.nebo, theNedjeljko, tooljan, vddutina, Velibor Radoja, Velizar Laro, Vlada78, vrgudinac, wolverined4, YU-UKI, Zmajac, Zorge, Žoržo, 79693