Nova konfiguracija - Da li i šta menjati?

2

Nova konfiguracija - Da li i šta menjati?

offline
  • Nenad Spasovic
  • Pridružio: 20 Avg 2008
  • Poruke: 139
  • Gde živiš: Hønefoss, Norge

Da trosi trosi, i naspram novih quad procesora nije prava stvar, to je cinjenica. Samo ovde si uporedio Q6600 i E8400, pa sam prokomentarisao to, a jasno je sta sve moze da dodje u obzir kao bolji izbor.
Mnogo je pro et contra u zavisnosti od toga sta covek planira sa tim, pogotovo sad kad im je cena slicna. A i E8400 nije bas u cvetu mladosti.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Jan 2008
  • Poruke: 3657
  • Gde živiš: Stara Pazova

Neshco ::ako mu je igra prevashodna namena, onda je bolji izbor E8400, a ako radi nesto kao video obradu ili sl. onda je Q6600 prava stvar.
Kako sam rekao
Crazy Wiking ::Namena mašine nije specijalna, za svaki dan, muzika, net, igrice....
Tako da će ostati E8400 definitivno.

@Simke
OK, hvala na savetima.
Mogu da nabavim te komponente povoljnije, kako sam i rekao, zato sam i naveo te cene. Wink



offline
  • Nenad Spasovic
  • Pridružio: 20 Avg 2008
  • Poruke: 139
  • Gde živiš: Hønefoss, Norge

Ako muziku, net, igrice, i eventualno neku kompresiju - rendering, planiras da iskombinujes istovremeno, odnosno da recimo kompresujes neki divx ili rendas nesto dok se recimo igras, ukratko ako si sklon da forsiras multitasking, pogotovo zahtevnih stvari, onda je Q6600 bolji izbor.
PS
Ne pricam ti ovo napamet, imao sam i jedan i drugi procesor. Q6600 je tesko zamoriti, a trend je da ce sve vise igara koristiti 4 jezgra i na 4 jezgra (bez obzira da li igra trosi sva 4 ili 2 i vise) sve ide "tecnije" i bez ikakvih zastoja. E sad ako ti je ekologija iznad svega, pa ti je potrosnja sve i svja, onda uzmi nesto novije od oba ova procesora.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2008
  • Poruke: 3657
  • Gde živiš: Stara Pazova

Što bi rekao naš narod: "Ja u klin, ti u ploču"! Wink
Hajde da se ponovim po ko zna koji put, računar nije za mene, služiće za muzika, net, igrice i tome slično, a najzahtevniji programi biće Office, Nero, KIS, PowerDVD....
Kakva kompresija divx-a, redndisanje, AutoCAD, Adobe Porodica i šta ti ja znam.
Na kraju krajeva, rekoh, ide E8400 i nema potrebe da se nastavlja raspravka u ovom smeru. smešak

offline
  • Nenad Spasovic
  • Pridružio: 20 Avg 2008
  • Poruke: 139
  • Gde živiš: Hønefoss, Norge

Samo napred.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1133 korisnika na forumu :: 104 registrovanih, 10 sakrivenih i 1019 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, _Sale, AC-DC, aleksmajstor, AleksSE, aleph_one, Asparagus, Ba4e, Ben Roj, berste23, Betta, Bickoooo, Bojan198527, celt, cenejac111, cincarin, comi991, Dare, darionis, DeerHunter, dekiz, del boy, Denaya, djonsule, djuradj, doktor097, doom83, drimer, dusanobr, Dzigy, Dzuki, Džekson, EVIDENTICAR, Feller, Flanker-G, General63, Gheljda, Gogi_avio, gost321, goxsys, Grebostrek, helen1, iceburn, Incognito, ivan979, Josip77, Khaless, kljift, Kole1975, komsija1, koneks, Kontrausluga, krkalon, LostInSpaceandTime, lukac, Macalone, mackenzie, MaschinenPistole, medaTT, miki kv, Milan A. Nikolic, milimoj, miodrag, mladen.zovko, nenomir, neutrino, niksa517, nuke92, nuki1234, OgnjenMitric, Orc, partyzan, pein, ping15, Prečanin30, probisic, proljece, raptorsi, Remain, repac, rovac, royst33, ruma, S2M, samoulogovankorisnik, Semberija, Simonsen23, Srki98, stalja, Tafocus, tamno.nebo, Tanjagre, Tastatura ratnik, tomo2, Tvrtko I, umpah-pah, USSVoyager, v82, Vrač, XBMC, zeka013, Zoran Rapajić, |_MeD_|, Žrnov