Microsoft kreirao revolucionarni 3D Browser koncept

Microsoft kreirao revolucionarni 3D Browser koncept

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Microsoft Research odeljenje je prezentovalo zanimljiv 3D Browser koncept, koji može da projektuje selektovani izbor web sajtova direktno na zid korisnikove sobe. Novi projekat nosi naziv SurroundWeb, a može da prilagodi izgled web sajtova objektima na kojima se prikazuje u sobi. SurroundWeb je dizajniran tako da korisnici mogu da ga konfigurišu i koriste s lakoćom, bez potrebe da potroše previše vremena na podešavanje sistema. Browser automatski skenira sobu u potrazi za oblastima pogodnim za prikazivanje web sajtova, a može da projektuje u bar 30 frejmova u sekundi.
Tehnologija bazirana na Kinectu, omogućava SurroundWebu da sa korisnikom interaguje pomoću gestikulacija i glasa, uz nuđenje obaveštenja i napomena kada god je to potrebno. Kako se radi o eksperimentalnom projektu, nema pomena kada bi se SurroundWeb mogao komercijalizovati.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2826 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 8 sakrivenih i 2770 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, A.R.Chafee.Jr., AMX72, ArchaBasha, boxbole, branko87, Bubimir, calvi, cole77, darionis, darkojovxp, dekan.m, deLacy, desmeki, Doca, Dovla 1980, Feller, Igor Antonic, igorkozar83, igorpet, ILGromovnik, istina, IvanM1984, Kajzer Soze, kutija11, lima, Metanoja, mikelija, mikoyan21, milos97, mishkooo, Mićko, mnn2, nebkv, Nobunaga, pceklic, Pekman, raptorsi, raso76, RileHerc, sasovsky, Sharpshooter, Sirius, synergia, VonDrobac, Vrač, vuksa72, 223223