Pojavile su se zanimljive vesti u vezi sa dolazećim Samsung Galaxy S10 telefonom. Prvo, informacije sugerišu da će Galaxy S10 (a verovatno i Galaxy S10+) biti predstavljen tokom CES 2019 sajma, koji se održava od 8. do 11. januara u Las Vegasu. Sada nam novi izveštaj iz Južne Koreje daje ideju o tome koje karakteristike bismo mogli očekivati od Galaxy S10 modela.
Izveštaj ukazuje na to da Samsung tokom dve godine nije uspeo da implementira in-display senzor otiska prsta u svoje telefone. Međutim, ovaj niz će izgleda biti prekinut sa Samsung Galaxy S10 modelom. Izveštaj dodaje da Samsung smatra da će biti potrebno nešto specijalno kako bi se obeležio jubilarni model iz kompanijine uspešne Galaxy S linije. Kompanije koje rade na biometrijskom senzoru ispod displeja su Qualcomm, Synaptics i Ezestek.
U ovom trenutku nije u potpunosti sigurno da li će Galaxy S10 implementirati i 3D sensing tehnologiju, ali izveštaj pominje da je kompanijama Mantis Vision i Samsung Electronics Institute of Technology poveren zadatak razvoja algoritama za ovu funkciju, ali u ovom trenutku tehnologija još uvek nije spremna za masovno integrisanje.
Izvor: https://www.benchmark.rs/vesti/samsung_galaxy_s10_.....uaru-75943
|