GCC u SuSe 9.1 Personal

1

GCC u SuSe 9.1 Personal

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2004
  • Poruke: 111
  • Gde živiš: Zrenjanin

Da li je moguce da pri instalaciji SuSe 9.1 Personal nemam gcc.

[mod:gamzzy]prepravio sam naslov



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

Pa vidi dal ga imas na CD-u



offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Moguće je... Proveri na
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Nemam ne[to vremena da prekopavam...

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2004
  • Poruke: 111
  • Gde živiš: Zrenjanin

pod Development/Languages/C spominje se CPP a za njega pise:

The GCC Preprocessor
This Package contains just the preprocessor that is used by the XFree86
packages.

Da li bi neko mogao da mi blize objasni njegovu funkciju?

offline
  • mire  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 2282
  • Gde živiš: Beograd

preprocesor trazi #define i slicne makroe pre nego sto se pokrene kompajler

ali ako njega instalirash verovatno ce povuci i kompajler za sobom

mislim to je jedino smisleno Wink

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2004
  • Poruke: 111
  • Gde živiš: Zrenjanin

Nece da ga "povuce". Pokusao sam reinstalacijom. A i velicina mu je samo 3,8 Mb.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Suse 9.1 Personal nema GCC i o tome je vec odavno bilo reci na OSnews.com. Pro verzija sadrzi GCC.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

molim??????????????

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Sorry, ovaj tip kaze da ima:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

mada ovaj tip tvrdi da ga nema:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

prelistajte ovu mailing-list za ovaj thread, ima tu nekih zanimljivosti gde kazu da GCC ide samo uz PRO verziju ili sa FTP-a.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

gcc je najosnovnija stvar, koji svaki linux mora da ima, pored kernela i shell-a.
Treca najbitnija stvar, bez nje open-source gubi smisao.

Kako takva najbitnija stvar moze da nema?
Jel su ti ljudi koji su sklapali distro normalni?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1440 korisnika na forumu :: 21 registrovanih, 3 sakrivenih i 1416 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: advokat84, Boskovic, Car89, GrammaticalAnalysis, Ivan Gajic, Kajzer Soze, nenad81, nixos, nuke92, read-only, repac, sekretar, Shilok, Stefan M, Stoilkovic, Tas011, Titan, veljko82, Vlado82, Vojo06, Zastava