Program za mp3 > cda ?

1

Program za mp3 > cda ?

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

Koji program da koristim za kompresuju mp3 na disk (cda)?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

To ne postoji. I to nije kompresija. Mislim da k3b sasvim lepo to radi



offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

cda nije mp3.... Laughing

ja koristim za grebovanje audio CDova u mp3 (ogg) program GRIP

offline
  • mr_W 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 22 Mar 2004
  • Poruke: 835

Za mp3 -> Wav možeš da koristiš mpg321
a da Wav snimiš u CDA možeš direktno iz cdrecord-a .

Primer (skinuto negde sa neta, google pronašao za 0.01 sec):

#!/bin/sh

# Convert files containing spaces to underscores
for i in *.mp3; do mv "$i" `echo $i | tr ' ' '_'`; done

# Convert MP3s to WAV files
for i in *.mp3; do mpg123 -w `basename $i .mp3`.wav $i; done

# Burn the CD
cdrecord dev=0,0,0 -eject speed=48 -pad -audio *.wav

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Mislim da će njemu biti najlakše da snimi audio CD iz k3b-a Wink

offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

gamzzy ::Mislim da će njemu biti najlakše da snimi audio CD iz k3b-a ;)

Upravo to i rekoh..

Sadux, na cd-u pesme su u nekompresovanom formatu a kad se "skinu" tj ripuju u mp3, tada se svaka pesma kompresuje i finalni fajl je skoro kao cd kvalitet...

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

ljudi jel vi to mene malo zajeb... ??Pa znam bre ja to sta vam je..
Pitao sam lepo treba mi program koji mp3 fajlove prebacuje i reze u format .cda? Smile
Da jos uprostim,znaci one pesme koje imam (mp3) mogu da slusam na liniji koja pusta obicne diskove...

nista vise..

offline
  • Dark 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Dec 2003
  • Poruke: 677
  • Gde živiš: Beograd

Receno ti je na vishe nachina, prochitaj prethodne postove, a najlakshe reshenje ti je kao shto reche:

gamzzy ::Mislim da će njemu biti najlakše da snimi audio CD iz k3b-a ;)

Mis'im da mozhe na lock ovo ;)

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

ok hvala,znaci k3b to odradjuje..
ne treba neki naknadni program..

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Kakav naknadni program?
Šta bi ti još da radiš?

PS. Ako ti treba tačan odgovor - postavi pravo pitanje, a ne zagonetke. Ja više nemam nameru da nagađam šta je ko pitao, nego će svaka takva tema da leti u kantu!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1230 korisnika na forumu :: 85 registrovanih, 6 sakrivenih i 1139 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aleksandar Tomić, alex1974, ArchaBasha, Aristotle2002, baltazar01, bestguarder, bojank, brufen, bufanje, Cigi, Cirkon, damir55555, deks, Dogma21, Dorijan Grej, dskrlec33, dushan, Ezbuck, Feller, galijot, Glavonja049, Goran 0000, herrDule, howyesno, Ir, J - 6, jalos, jarovitt, Kobrim, Kriglord, Krusarac, Lošmi, luka35, Luka85, Mae, Marko Marković, mercedesamg, Miler88, milos97, mirkoro, mocnijogurt, MrNo, Naj-Turs, nelezele, nenomir, NikMilitari, nisamBot, OgnjenMitric, OKT, Papadubi, Pekman, Permaldar, Piani Jazzer, picknick, Pururin, raptorsi, repac, ruma, S-lash, sasa87, shiro, Sirius, Siti2, skok, skvara, Snorks, stagezin, stegonosa, tamno.nebo, taomaster, theNedjeljko, tomo2, TRZH92, v82, vathra, vddutina, Vlada1389, Vlada78, Vujkeu, wolverined4, xAlex2, YU-UKI, Zmajac, zokizemun, ZZZ