|
Molim za pomoc oko gradnje malog kucnog ribnjaka dimenzija 2puta dva metra za potocnu pastrmku,odma pored kuce mi protice potok koji vec ima potocnu pastrmku i koji ne presusuje cijele godine.Glavno pitanje ko moze pomoci kako da navedem vodu slobodnim padom u ribnjak udaljenost potoka je 8 metara od visine zemlje.JA sam planirao navesti vodu sa udaljenosti od 60 metara .Na toj udaljenosti je potok 6 metara od visine zemlje.Dali se moze dovesti voda na taj nacin s obzirom na udaljenost potoka sa cijevi na primjer precnika 6 cm imao sam namjeru sa solarnom pumpom ali mislim da je ovo bolje. Da li trebam napraviti neku malu branu da dobijem veci pritisak za vodu kroz cijev ili ne.Hvala svima koji imaju ideju za to.
|