kako da stavim šifru na vajrles?

3

kako da stavim šifru na vajrles?

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Pritisni dugme i R.

Pojaviće se sledeći prozor:



Potrebno je upisati cmd.exe i pritisnuti OK.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Jun 2008
  • Poruke: 178

Nemam vistu, nego xp



offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Svejedno, pretekli ste me. Smile

Pažljivo isčitaj sve što ti izbaci posle komande ipconfig, tu mora da piše MAC adresa.

offline
  • Pridružio: 17 Jun 2008
  • Poruke: 178

Napisano: 13 Jul 2012 22:24

Pardon. Moj PC je xp.
Treba nam za Book-Top, na kome je win7.

Na njemu, nakon Comand prommpt izađe:
C: Users - Win7>
sa ukucanim ipconfig
izađe:
Media state . . . . . . . .... : Media disconected
...
Šta sada?

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Ajde pokreni komandu ipconfig i na PC-u i na tom laptopu, napravi screenshot i okači da pogledamo.

Kako napraviti screnshoot: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kako postaviti sliku na forum: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Jun 2008
  • Poruke: 178

Napisano: 13 Jul 2012 22:36

Pronašao sam, brljajući po netu pomoću PC-a (on je na ADSL kablu).

Ukucava se:
getmac
(umesto ipconfig)

Komp mi je izbacio tri MAC adrese (sa po 12 znakova, tj. 6x2). Prve dve adrese ne prihvataju mrežu, ali sa trećom net radi.

Drugari - svakako veliko hvala na trudu ..

Pozdrav Smile

offline
  • <--PredraG-->
  • Pridružio: 15 Apr 2011
  • Poruke: 781
  • Gde živiš: In dreamland.

Napisano: 14 Nov 2012 0:26

Znači jedini način da se menjaju opcije modema su direkto sa računara, putem kabla kada se koriste sled.ime i sifra:
username: admin
password: ztonpk
ili
username: admin
password: tzlkisonpk
ili
username: admin
password: admints
ili
username: telekom
password: telekom
i to zavisi od modema? Dali sam upravu?

I drugi način (WiFi) ako je nezašticen modem a ukljucen je Access Point i naravno kada se konektujemo pošto uskladimo šifru na uredjaju sa kog se konektujemo na modem, sa modemom.
Znači mora se biti konektovan na modem, da bi se menjale opcije, samim tim hakovanje je skoro ne moguće?

Dopuna: 14 Nov 2012 17:11

Jel tako? Ili da menjam sifru ako nije, ne bi zeleo da mi neko preko wifi-a cacka stalno po modemu.

rip
  • argus  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Pridružio: 27 Apr 2008
  • Poruke: 9160
  • Gde živiš: Prokuplje

WPA2-PSK sifru i miran si.

offline
  • <--PredraG-->
  • Pridružio: 15 Apr 2011
  • Poruke: 781
  • Gde živiš: In dreamland.

Znači upravu sam . A koja je razlika izmedju WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-PSK/WPA2-PSK, WEP-128Bits, WEP-64Bits ....
Telekom kaže da je WPA-PSK/WPA2-PSK najsigurniji.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Isto da pitam koja je razlika u TKIP i AES ključevima.
Moj modem je HG530 . Znači i ja trebam da uparim telefon preko Mac adrese a da isključim Broadcast SSID i to je to. Samo ja ću imati WiFi pristup i jedino će meni biti vidljiv na telefonu..

offline
  • Pridružio: 09 Avg 2011
  • Poruke: 15879
  • Gde živiš: Beograd

Ma sta god da stavis, siguran si, koliko toliko...

Mislim ko ce tebi da provaljuje sifru? Mac filtering se lako zaobidje, hidden SSID takodje...

Najsigurnija ti je WPA sifra, i to teoretski moze da se zaobidje, ali gledaj da stavis neku random sifru...

Razlika --> http://quequero.org/How_To_Attack_a_WEP/WPA_Protected_Wireless_Network_(eng)#What_are_WEP.2C_WPA_and_WPA2.3F_In_what_they_differ.3F

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 919 korisnika na forumu :: 133 registrovanih, 10 sakrivenih i 776 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acatomic, ajo baba, Andrija357, AS, Asteker, Battlehammer, Bbbggg1979, Ben Roj, Bo96, Bobanzd, BojanB93, bojankrstc, bojanM84, Boris BM, Boris90, boromir, BORUTUS, borya90, boskelazo, branko87, C-Gun, Cirkon, Comyymoc, CraniumWhite, Czrweni, d.arsenal321, dearg, Deki Duga Devetka, Devil city 1989, dj.ape, djboj, Djokislav, doom83, Dragacevac, Dragon Order, Duh sa sekirom, dunavzed, Džekson, EVIDENTICAR, Gall, Georgius, Giskard, Glavonja049, Gligo01, gobrad, goran.vvv, GORDI, Goxy1, GveX, havoc995, iceburn, Incognito, ivan979, Ivoo, Jeremiah, JK, Jose, Jovan1997, komsija1, Kruger, Krusarac, Kvazar, Lazur_01, Lester Freamon, Lucije Kvint, luka35, MarijaC84, Marko Marković, maxim_von_burdengate, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Miki 84, mikrimaus, Milan1996, Milanče222, Milos ZA, Milos1987, mir juzni, Mirage 2000N, Mis uz pusku, mm1811, N.e.m.a.nj.a., Nemanja Opalić, nikolapetkovic, nuke92, OgnjenMitric, OldKresoje, orfanel, Oscar, Panter, Piani Jazzer, Polifon, Prečanin30, probisic, proka89, Prometeus, radovanstojkov023, radza1, raptorsi, raster12, Redred, Regrut Boskica, rovac, Sale0501, sevenino, Sin Boskic, Spinosa, Srdjadj70, StefanNBG90, tecataki, tomigun, travisrise, uruk, vathra, vensla, vidra boy, vladom6, vpetrovic, vrgudinac, vukovi, vuksa72, Walkers, wolverined4, XBMC, Zjmc, zlukic, Zmajac, zombicar153, Zoran1959, Zrcalo, |_MeD_|, 800077