Problem sa temperaturom laptopa (85 stepeni)

1

Problem sa temperaturom laptopa (85 stepeni)

offline
  • Pridružio: 09 Jan 2010
  • Poruke: 501
  • Gde živiš: Zrenjanin

Imam instaliran Win 7 32 na kompu, ali zbog nekih programa koje hocu da instaliram, moram da ga upgradeujem na 64 - bitni. Kada pokusam da instaliram, samo se odjednom ugasi kompjuter posle windows is loading files... i posle toga ne mogu da ga upalim jedno min. Inace imam 3 gb rama, i procesor podrzava 64 bitni windows tako da mogu.. Nekada se samo pojavio plavi ekran i pisalo nesto fatal error itd nisam zapamtio, ali uglavnom se samo ugasi komp i to je to.Sta da radim? A kada pokusam da instaliram preko desktopa (samo pokrenem setup.exe pojavi se ova poruka (slika).




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Dec 2007
  • Poruke: 4759
  • Gde živiš: Niš

u biosu postoji neka opcija
da se izabere , ako se stavlja 64 bitni sistem

Citat:
HPET mode
*32 bit mode - when you install 32 bit vista
*64 bit mode - when you install 64 bit vista

da nije to ? Very Happy
(meni nije pravilo problem sa 64 bit linuksima ali za vistu i 7 nisam isprobavao)



offline
  • Pridružio: 09 Jan 2010
  • Poruke: 501
  • Gde živiš: Zrenjanin

A resio sam tako sto sam ostavio laptop da se ohladi jedno sat vremena. Koji program preporucujete da proverim temperaturu kompa?

offline
  • Dr SiGn  Male
  • Stručni saradnik
    Windows
  • Pridružio: 11 Jul 2005
  • Poruke: 1149
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Koji program preporucujete da proverim temperaturu kompa

Recimo,HWiNFO32 : [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Takodje,u BIOSU mozes proveriti temperature...

offline
  • higuy  Male
  • Legendarni građanin
  • penzionisani tabijatlija
  • crni hronicar
  • Pridružio: 21 Apr 2010
  • Poruke: 8565
  • Gde živiš: Dubocica

Ne instalira se, i ima za 64-bitne sisteme.



Citat:HWMonitor is a hardware monitoring program that reads PC systems main health sensors : voltages, temperatures, fans speed.
The program handles the most common sensor chips, like ITE® IT87 series, most Winbond® ICs, and others. In addition, it can read modern CPUs on-die core thermal sensors, as well has hard drives temperature via S.M.A.R.T, and video card GPU temperature.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 09 Jan 2010
  • Poruke: 501
  • Gde živiš: Zrenjanin

Dobro? Lose?


offline
  • higuy  Male
  • Legendarni građanin
  • penzionisani tabijatlija
  • crni hronicar
  • Pridružio: 21 Apr 2010
  • Poruke: 8565
  • Gde živiš: Dubocica

Jesi li radio stogod zahtevno prilkom pravljenja screenshot-a. Za moj ukus ovo je mnogo vruce. Skini kuler sa procesora i stavi novi sloj termalne paste.

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Možda treba samo da ga izduvaš od prašine? Jesi nekada čistio laptop?

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

VRUCE bas....
mada ovi atloni "vole da se greju" , ali ne bas ovoliko...ocisti racunar od prasine, ako ne umes odnesi negde u servis....

offline
  • Pridružio: 09 Jan 2010
  • Poruke: 501
  • Gde živiš: Zrenjanin

Uf ne znam ja da cistim, laptop ima negde 4-5 meseci , mada primetio sam ja da se on greje, cak je i tastatura vruca... A oni cooler postolja za laptop?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 725 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 7 sakrivenih i 670 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bavar357, BSD, BUDDAR70, Citalac, croato, cyprus, Dioniss, djboj, dukajov, Gheljda, GT, Igor Antonic, Jeremija98, Jonbonjovi, JOntra, kapela, kib, KizJ, KUZMAR, leopard83, ljuba.b, Marky, metallac777, Miha79, Mikisha, mikrimaus, mino bosanac, Ne doznajem se u oružje, nekdo, Pilipenda, PlayerOne, PMsnow, Polifon, Rebel Frank, Ripanjac, S-G, Savantije, Seeker, Solunac na steroidima, Spinosa, ssekir75, sspp, umpah-pah, Velizar Laro, Vlada78, xAlex2, zemljanin, Zoran1959