• Anunnaki
  • Pridružio: 20 Apr 2012
  • Poruke: 1645

Senzacija – Rosol izbacio Nadala!

Dogodila se jedna od najvećih senzacija u istoriji Vimbldona – 100. igrač sveta Lukaš Rosol izbacio je u drugom kolu Rafaela Nadala sa 6:7, 6:4, 6:4, 2:6, 6:4.

Rosol je meč odigrao kao u transu, na startu petog seta napravio je brejk i potom Nadalu nije dao ni najmanju šansu da dođe do brejka – u odlučujućem setu izgubio je samo tri poena na svoj servis.

Momak iz Češke, kojem je najbolji plasman 65. mesto na svetu i koji je ove sezone odigrao prvi meč u glavnom žrebu Vimbldona u karijeri, odigrao je meč života – imao je 65 direktnih poena (22 asa) i 29 neiznuđenih grešaka.

Ono što je posebno impresivno jeste mentalna stabilnost 26-godišnjeg Rosola – nije pao psihički posle gubitka prvog seta, a u svakom setu koji je dobio pravio je brejkove rano u setu i do kraja nije davao nikakve šanse Nadalu.

A nije delovalo da će ovo biti tužna noć za dvostrukog šampiona Vimbldona – napravio je brejk u šestom gemu i činilo se da će lagano ploviti do trijumfa.

Međutim, Rosol pravi ribrejk, imao je potom i set loptu na 6:5, ali je Nadal odservirao as. U taj brejku je Čeh imao još dve set lopte, ali je Španac nekako uspeo da se izvuče i da posle Rosolove greške dođe do vođstva u setovima (11:9 u taj brejku).

Očekivalo se da ćemo biti svedoci toliko puta viđenog šablona u tenisu po kojem autsajder pruža jak otpor favoritu u prvom setu, a onda izgubi set i potpunio padne.

Međutim, već na startu drugog seta Rosol pravi brejk bez izgubljenog poena zahvaljujući Nadalovoj duploj grešci. Španac je u tim momentima delovao nekako bez energije i loptice su mu bile i suviše kratke, idealne za napade nadahnutog Rosola.

Čeh je do kraja održavao prednost brejka bez ikakvih problema, a slični scenario videli smo i u trećem setu – rani brejk i gromoviti napadi Rosola za prednost od 2:1 u setovima.

Ipak, Nadal se vraća u igru, u šestom gemu pravi brejk za 4:2, a zatim osvaja i dva naredna gema za izjednačenje u setovima. Bilo je evidentno da je Španac u naletu i pauza od oko pola sata koja je usledila zbog zatvaranja krova više je odgovarala Rosolu.

To se videlo odmah po izlasku na teren – Nadal nekoliko puta nije ‘čisto’ udario lopticu, a na brejk lopti za rivala očajno je napao posle sjajnog servisa, što je Rosol iskoristio i poveo sa 1:0.

Od tog momenta Čeh je zaigrao kao na igrici – svaku loptu raspaljivao je iz sve snage, napravio je nekoliko vinera brzinom od oko 150 km/h i delovao je neustrašivo.

Takav je ostao do samog kraja, ni traga od nervoze u gemu kada je servirao za meč – odservirao je tri asa, što je uz jedan munjeviti forhend bilo dovoljno za najveću pobedu u njegovoj karijeri.

Rosolov sledeći protivnik biće Nemac Filip Kolšrajber, koji je u tri seta pobedio Tunišanina Maleka Jazirija.

Izvor: Arrow

• Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18456
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Да нема оваквих мечева, нико не би гледао тенис...

• Spartanac
  • Radim zgibove
  • Pridružio: 05 Jun 2012
  • Poruke: 1232
  • Gde živiš: This is Sparta!!!

Aleksandar Petrunovic ::Citat:Ne mora da znaci.
Definitivno Nadala danas nije islo,a on je odigrao najbolje sto je znao.
Ako tako gledas Rosol bi trebao da dodje do finala,sto je po meni nemoguce.

ZNAS LI STA JE ODLIKA VELIKIH SAMPIONA?
I KADA IH NECE I NE IDE IM MORAJU DA SMOGNU SNAGE I DA PRONADJU MALI PUT DA BI IZASLI KAO POBEDNICI !
Sta je djokovic radio kada je gubio 2-0 u setovima protiv seppi-a, Pronasao put,ubacio u 8 brzinu i oduvao ga 4:6 6:7 (5:7) 6:3 7:5 6:3
Takodje 4 mec lopte congi nisu bile dovoljne i djokovic ga je u petom setu unistio ..
Protiv nadala je krenuo da igra takodje u osmoj brzini u trecem setu i da nije krenula kisa bio bi to lagan posao do kraja siguran sam, al sta bi bilo kad bi bilo ..

Rosol je imao petlju i isao na Nadala jer je znao da nema sta da izgubi, mozda se desi da ispadne u sledecem kolu ali to zavisi od njega, kako ce uspeti da se izbori sa pritiskom.

Da to je odlika najboljih.
Ali nekad jednostavno ne mozes.
Ja sam u zivotu imao sto meceva kada sam radio protiv slabijih pa ipak izgubio.
Jednostavno ruka ti se stegne,noge ne slusaju i normalno gubis.
Nadal je imao veliki pritisak na sebi.
Morao je da odbrani finale da ne bi gubio bodove.
A kod Rosola je to malo drugacije.
On je na Vimbldon usao sasvim opusteno jer nema sta da izgubi samo moze da dobije.

• Poruke: 903

Ok, al ne uporedjuj sebe sa Nadalom, On ne sme da dozvoli da mu se ruke stegnu i noge da ga ne slusaju u drugom kolu wimbledona protiv stotog na atp listi.. I generalno Nadal je imao pritisak na sebi ali Djokovic je ima jos veci pritisak kao proslogodisnji osvajac,U finalu rolan garosa ove godine mislis da Nadal nije imao pritisak, ali se izborio, izborio se i djokovic ali ga je prekinula kisa u naletu ..

• Anunnaki

Novak Đoković plasirao se u osminufinala Vimbldona pobedom od 3:1 u setovima nad Čehom Radekom Štepanekom.

Novak je posle izgubljenog prvog seta sa 6:4, dobio sledeća tri sa 6:2, 6:2, 6:2, pa će u osmini finala igrati protiv Viktora Troickog.

Dva srpska tenisera će odigrati 13. međusobni duel, a Đoković je od Troickog izgubio samo jednom, pre pet godina u Umagu.

Već u prvom gemu Novak je napravio probleme Čehu na njegov servis gem, imao je brejk loptu, ali je Štepanek svojom prepoznatljivom servis volej igrom stigao do prvog gema u meču.

Prvi reket sveta je prvi gem na svoj servis dobio vrlo lako i stigao do 1:1. I u trećem gemu Nole je imao brejk priliku, ali je iskusni Čeh uspeo smirenom, ali pasivnom igrom, da se izvuče i povede sa 2:1.

Novak nastavlja da preti na servis Čeha, ali nikako ne uspeva da materijalizuje brejk lopte i dođe do prednosti. Do sada je imao po jednu brejk loptu u svakom gemu na servis protivnika ali bez uspeha.

Đoković vrlo lako osvaja svoje servis gemove, dok na svaki servis Štepaneka preti, ali i dalje ne uspeva da dođe do brejka i napravi uvertitu u osvajanje prvog seta.

Novak je, činilo se, držao prvi set pod kontrolom ali je onda iskusni Čeh u trenutku kada je naš teniser servirao za ostanak u prvom setu uspeo da dođe do tri brejk lopte. To su ujedno bile i prve brejk lopte za Radeka, a on je već prvu iskoristio i došao do vodstva od 1:0 setovima, rezultatom 6:4.

Novak silno motivisan posle nesmotreno izgubljenog prvog seta dolazi do brejka već u prvom gemu, da bi ga već u sledećem, na svoj servis, potvrdio i došao do 2:0 u drugom setu.

Ista slika kao i prvos setu Novak prilično lako uzima svoje servis gemove dok se Štepanek muči. Pri rezultatu 3:1 za Novaka, naš teniser je imao priliku da dođe do duplog brejka, ali je Čeh uspeo opet da se izvuče i dođe do 3:2.

Prvi problemi na servis Novaka se javaljaju u šestom gemu drugog seta u kom je Radek imao tri brejk lopte ali nije uspeo da dođe do brejka tj. Đoković je dobrim servisima i staloženom igrom došao do 4:2.

Prvi reket sveta polako počinje da vraća stvari na svoje mesto. U sedmom gemu dolazi do duplog brejka i sada je u prlici da svojim servisom dođe do 1:1 u setovima.

Nastavlja Novak sa odličnom igrom i odmah na startu trećeg seta dolazi do brejka. Koji potvrđuje odmah u narednom gemu i dolazi do 2:0.

Da je gubitak prvog seta bio samo pad koncentracije Nole pokazuje i u trećem setu gde pravi dupli brejk koji potvrđuje u sledećem gemu,posle velike borbe, i dolazi do, čini se, nedostižne prednosti od 4:0.

Đoković ne posustaje i dosta lako kontroliše gemove u trećem setu, kako na svoj tako i na Čehov servis, i dolazi do 2:1 u setovima, rutinski osvojenim setom rezultatom 6:2.

Novak nastavlja sa fenomenalnom igrom i dolazi do brejka već na startu četvrtog seta i prednosti od 2:0.

Prvi reket sveta nastavlja da se 'igra' sa iskusnim Čehom i sada vodi sa 4:0 u četvrtom setu ne dozvoljavajući Štepaneku ni najmanju šansu da se vrati u meč.

Štepanek je posle dosta muka, i čak deset izjednačenja, uspeo da dobije peti gem u četvrtom setu i smanjio na 4:1.

Novaku je trebalo 48 sekundi da dođe do prednosti do 5:1, da bi posle toga Štepanek isto vrlo lako došao do 5:2. Prvi reket sveta je odigrao još jedan perfektan gem i bez izgubljenog poena došao do pobede, i zakazao duel sa Viktorom Troickim.

• Spartanac

VB: Viktor na Novaka u 1/8F

Viktor Troicki se plasirao u osminu finala ovogodišnjeg Vimbldona pošto je eliminisao Argentinca Huana Monaka.

Troicki je slavio u tri seta, sa 7:5, 7:5, 6:3, a u sledećoj rundi igraće sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem.

Troicki je sa Đokovićem do sada je odigrao 12 mečeva, a trijumfovao je samo davne 2007. godine u Umagu.

Prvi gem Viktor je dobio bez izgubljenog poena, ali je odmah usledio prekid zbog kiše. Posle više od sat vremena pauze teniseri su izašli na teren, a Monako je odmah osvojio svoj gem i izjednačio na 1:1.

Već u sledećem gemu Argentinac je imao višestruke brejk prilike, ali kada se činilo da će se Viktor 'isčupati', Monako koristi jedan lošiji servis našeg tenisera i dolati do brejka.

Posle napravljenog brejka Monako je lagano potvrdio brejk i došao do 3:1, ali je Viktor u sledećem gemu odmah vratio prednost od jednog gema, uz, i dalje, brejk Argentinca.

Šesti gem je doneo dosta uzbuđenja i prve brejk prilike za našeg tenisera. Nažalost Vikor nije uspeo da ih pretoči u brejk i Monako je posle dosta borbe došao do 4:2 u prvom setu.

Završnicu prvog seta je obeležio naš teniser velikom željom da se vrati u prvi set, svoja dva servis gema je dobio vrlo lako. Dok je na oba Monakova servisa imao brejk lopte, od kojih je jednu iskoristio, posle velike borbe u desetom gemu i stigao do 5:5 u gemovima.

Vikor nastavlja sa odličnom igrom posle osvojenog servis gema i prelaska u vodstvo, pravi brejk i dolazi do 1:0 u setovima, rezultatom 7:5.

Na krilima efektno i silovito osvojenog prvog seta Viktor nastavlja da kontroliše meč i pravi dosta problema Argentincu na njegov servis. Posle lagano osvojenog prvog gema na svoj servis, treći reket Srbije koristi drugu brejk loptu i dolazi do ranog brejka.

Troicki potvrđuje brejk i dolazi do 3:0 u drugom setu, da bi Monako posle dosta problema uspeo u narednom gemu da smanji na 3:1.

U petom gemu drugog seta javaljaju se prvi problemi na servis Viktora, Monako dolazi do dve vezane brejk lopte, ali naš teniser odličnim servisima spašava brejk lopte i dolazi do 4:1 u drugom setu.

Vikor je sve do zadnjeg gema držao prednost brejka, ali je onda pri svom servisu poklekao i dozvolio Argentincu da posle velike borbe vrati na 5:4 i posle sigurnim servis gemom izjednači na 5:5.

Viktor se konsolidovao i uzeo svoj servis gem za 6:5, da bi u narednom posle velike borbe uspeo da dođe do brejka i do vodstva od 2:0 u setovima.

Treći set oba tenisera otvaraju sigurnom igrom na svoje servis gemove i rezultat je 2:1 bez brejka. Prvi problemi za Viktora nastaju pri rezultatu 2:2 kada Monako dolazi do brejk lopte koju koristi uz pomoć našeg tenisera koji duplom servis greškom donosi prednost od 3:2 Argentincu.

Vikor je jako brzo odgovorio i ribrejkom došao do 3:3, da bi u sledećem gemu sigurnom igrom došao do nove prednosti od 4:3 u četvrtom setu.

Izvor Arrow

• Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 2104

Bravo za Viktora

Ziveli

TwinHeadedEagle ::Sad citam u Blicu, Rosol se izvinio Nadalu sto ga je poslao kuci Mr. Green

Види се да је васпитан дечко... Very Happy Сад би Надал требало њему да се извини што је носио танге па је пре сервиса морао да их извлачи из д.... и да тако губи време. Mr. Green

Napisano: 29 Jun 2012 19:37

E stvarno mi nije jasno sta to on stalno radi, jel stvarno nosti tange o.O LOL

Dopuna: 29 Jun 2012 19:38

Znaci kao sto sam predvideo, za Djokovica je prva velika prepreka Federer polufinale Smile

Ukupno su 1084 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 8 sakrivenih i 1016 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, aramis s, bigfoot, bladesu, BlekMen, bobomicek, bokisha253, Boris90, bufanje, cavatina, ccoogg123, cemix, comi_pfc, dane007, darcaud, darios, Darko8, darkojbn, Dimitrije Paunovic, Djokislav, doklevise, Dorcolac, Excalibur13, Frunze, gasha, GORDI, goxin, havoc995, karevski, kobaja77, kokodakalo, krkalon, kubura91, kunktator, Luka Blažević, mercedesamg, Mi lao shu, milenko crazy north, MiroslavD, naki011, Nemanja.M, nemkea71, nuke92, ozzy, raykan, S.Palestinac, shaja1, Sirius, srbijaiznadsvega, trajkoni018, Tvrtko I, vladaa012, vladulns, vobo, voja64, VojvodaMisic, Webb, wizzardone, žeks62