hWnd Pomoc

hWnd Pomoc

offline
  • Pridružio: 15 Avg 2005
  • Poruke: 112
  • Gde živiš: Belgrade

Moze li neko da mi objasni sta znaci "hWnd" Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 8134
  • Gde živiš: U kesici gumenih bombona...

To je 'rucica' za neki odredjeni formu/objekat.
Handle Window.
Vraca handle formi ili controli, a handle je integer koji identifikuje i prebacuje se na formu/objekat.
Mozes reci kao neki unique value.



offline
  • Pridružio: 15 Avg 2005
  • Poruke: 112
  • Gde živiš: Belgrade

Hvala tebi ali ipak sam glub pa nisam ukapirao pa ako mozes opet na srpskom!

offline
  • Pridružio: 15 Jul 2005
  • Poruke: 36
  • Gde živiš: Cacak

ovako, hWnd je Window Handle. Posto je windows message-based os (to znaci, da kad korisnik klikne na neko dugme, windows salje poruku tvojoj aplikaciji i vb onda poziva Command1_Click() event) on mora za svaku kontrolu i svaki prozor da ima jedinstveni (unique) identifier. E to upravo prestavlja taj hWnd. Dakle kada se prozor (forma) kreira, windows joj dodeljuje jedinstveni broj (Long tipa, ne integer) i taj broj (handle) ce koristiti kad treba da procesuje neke poruke, takodje svakoj (windowsless kontrole nemaju hwnd, to su label, image itd) kontroli windows dodeljuj
e handle (da bi se znalo na koje je dugme kliknuto, na primer).

To ce ti trebati kad/ako budes radio sa api funkcijama a posto si pocetnik tebi to jos ne treba Smile

i, da to je Read-Only property, tj nemozes da je menjas (a i zasto bi?) :p

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1257 korisnika na forumu :: 95 registrovanih, 10 sakrivenih i 1152 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aca018, AleksSE, amaterSRB, amstel, Asteker, Banovo Brdo, Beardonitch, berste23, Bgd123, bigfoot, Boris.A, boromir, BORUTUS, BrcakRS, brundo65, bufanje, Chainsaw, cole77, darkojbn, Darth Wader, dejanlule72, djuradj, Dovla 1980, Duschi, esko_hz, feanor, Frunze, g_g, Georgius, gost321, Goxy1, gregorxix, ILGromovnik, Ivoo, jalos, JK, kinderpingvin, king111, Kontrausluga, Kozi-RS, kunktator, kuntakinte, lcc, leopard83, luka35, M74AB3, Magistar78, Manjane, MaschinenPistole, mačković, Medojed, mercedesamg, Metanoja, mm1811, moldway, MrNo, nezavisni mislilac, nnnnnnnnnn, nnovakis, novator, pacika, Pavel Medved, pfc74, PrincipL, probisic, Pururin, Sami_1ali, samp1389, saputnik plavetnila, scimitar19, Shinobi, SOVO515, ssekir75, Tandrkalo, tecataki, TheDictator, theNedjeljko, Tila Painen, tomo2, trutcina, Tvrtko I, vaci, vazduh, vdeki, vidra1, Vlad000, voja64, volimpivuvolimrakiju, VPV, vuksa72, Weah88, zax22r, zlaya011, zziko, ZZZ