Kako iskljuciti System Restore i Autorun

Kako iskljuciti System Restore i Autorun

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Iskljucivanje AUTORUN -a:

Start > Run (kucajte gpedit.msc) i lupite enter.
Otvorite: computer configuration > administrative templates > system
Desno imate stavku: Turn off autoplay, desni klik > properties > enabled

Start > Run (kucajte services.msc) i lupite enter. Potrazite servis pod nazivom Shell Hardware Detection na njega i klik na "stop" i na "disabled".

Desni klik na cd/dwd drajv > Properties > AutoPlay tab > iskljuciti Prompt me each time to choose an action

Start > Run (kucajte regedit) i lupite enter. Nakon toga idite na sledecu putanju:
HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
Nadjite: NoDriveTypeAutoRun > desni klik > Modify i u Value data box ukucajte 95 00 00 00
Nakon toga restartujte.



Iskljucivanje SYSTEM RESTORE -a:

1. Gasenjem Servisa:
Start > Run (kucajte services.msc) i lupite enter. Potrazite servis pod nazivom System restore dvoklik na njega i klik na "stop" i na "disabled".


2. Preko registry baze:
Start > Run (kucajte regedit) i lupite enter. Nakon toga idite na sledecu putanju:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT] napravite kljuc SystemRestore i u njemu DWORD DisableSR kome dodelite vrednost 1 . Nakon toga samo restart.


3. Preko System properties:
Desni klik na My Computer > Properties > System Restore tab > Turn off System Restore

4. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4478 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 4 sakrivenih i 4417 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, advokat84, AleksSE, aleph_one, ArchaBasha, Atomski čoban, b_z_b, Borkanović, boromir, borya90, boxbole, brundo65, cikadeda, darionis, Desmond, DezurniOperativni, dj.ape, Dovla 1980, Dragon Order, dule10savic, Duschi, Great White, ILGromovnik, istina, Jeremiah, Jester, joca83, K a s p e r, Kenanjoz, kikisp, Krin, kybonacci, Laluvr, LostInSpaceandTime, mainstream, Marko Marković, mačković, Milan A. Nikolic, miljannis, Milovan Dinic, nuke92, Petar J, ping15, Prometeus, Radogost, repac, shiro, smuk, ssekir75, stingD, Tamna_strana_Meseca, Valter071, Vlado82, vranjanac29, xanadu, Zastava, 800077