Ne prepoznaje mi particije

Ne prepoznaje mi particije

offline
  • Pridružio: 15 Jan 2006
  • Poruke: 2

Ubacim cd winXP, ucita se to sto treba da se ucita, i izbaci "unknow disk (ther is no disk in this drive)". Samo se restartuje. Probam da ponovo instaliram Win prtisnem F6 od C i E ni traga ni glasa. Izbaci mi "Setup did not find any hard disk drives installed in your computer." Inace je laptop toshiba 80 giga.
U bios-u ne mogu da nadjem gde se iskljucuje "SATA".Takodje ne mogu da nadjem "AHCI".



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Moras da integrises drajvere za SATA kontroler u instalaciju XP-a.
Imas gomilu objasnjenja kako se to radi, sto kod nas na forumu, sto sirom neta.
Samo potrazi na Googlu nLite i potrazi jos i sledece kljucne reci "SATA slipstream"



offline
  • Pridružio: 29 Sep 2005
  • Poruke: 316
  • Gde živiš: ZR

Koji je tačno model u pitanju? Neki noviji modeli imaju ugrađene sata diskove i ne podržavaju winXP. Najverovatnije ćeš morati da preko Nlite da u svoj XP ubaciš drajvere za tvoj sata kontroler. Konkretno ja sam uspeo da instaliram XP na toshia satelite L40 i sve je radilo bez problema.

offline
  • Pridružio: 15 Jan 2006
  • Poruke: 2

Hvala puno! Nasao sam informacije za integrisanje drajvera za SATA kontroler u instalaciju XP-a. Vec sam pomislio da mi je pukao hard.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1242 korisnika na forumu :: 67 registrovanih, 3 sakrivenih i 1172 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, advokat84, aleksandar11332, Apok, batana, BB, Bbbggg1979, Bojcca, Bosnjo, deki1001, Demi87, Djota1, doktor097, Dolinc, DS01, dushan, Džekson, eagle.rs, esko_hz, glados, Gradjanin, jeen yuhs, Jeremija98, Jovan1983, kozhedub, Kruger, kunktator, leopard83, Milan1996, mile.ilic75, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, mladen.zovko, mnn2, mustangkg, nebidrag, nobutado, OKT, Orc, orfanel, pajkan, ping15, Posmatrac77OKB, powSrb, Putnik22, royst33, sasa87, Savantije, savuni, Seeker, septembar, Sharpshooter, Smiljkovich, synergia, Tajpan, tomo2, Topaz9, Tvrtko I, Vanderx, vathra, Veless, virked, Vlada76, Vojkan Petrovic, Vrač, wolverined4