|
Poslao: 06 Dec 2008 01:27
|
offline
- Srki94

- Mod u pemziji
- Pridružio: 14 Feb 2008
- Poruke: 12431
|
Cao, ljudi . Hitno mi treba pomoc.
Ubacio sam Vistu H.P. i posle instalacije sam skontao da mi nije formatirala C:, pa sam odlucio da obrisem Vistu, i na C: instaliram XP a na D: instaliram Vistu posto ne formatira hard. Ali kad sam instalirao XP umesto da mi Sistem bude C: on je sada D: a Dokumenti D: su sada C: (U My Computer Hard diskovi) Promenila se onzaka, kako da promenim na staro da Sistem bude C: a Dokumenti D:. Hitno mi je hvala (Imam Partiotion Magick 8 ako treba)
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2008 09:36
|
offline
- BBBane

- Građanin
- Pridružio: 25 Nov 2007
- Poruke: 187
|
Pa možeš da probaš preko Disk Management (Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management)
Pa da staviš C da ti bude E (Nediraj D particiju) i restartuješ pa će on verovatno da prebaci trenutni D na C,a C na D...mada ne mogu garantovati šta će ti se desiti,bolje sačekaj da vidiš da li će neko potvrditi ovaj metod...
Ili ako hoćeš (ovo mislim da će biti ok i da će raditi)
Otvori "PartitionMagic 8" (taj što kažeš da imaš) klikni desnim na reprezentaciju C particije i "Advanced" (skroz dole) i odma na prvo "Change Drive Letter" i promeni na E.
Sad klikni na D particiju i opet advanced i change drive letter i izaberi C,sad stavi apply i stavi da to obavi (verovatno će to obaviti uz restart) i onda posle toga se vrati nazad u "PartitionMagic 8" i klikni na particiju E i namesti istom metodom da bude D.
Trebalo bi da obavi posao.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2008 15:46
|
offline
- Srki94

- Mod u pemziji
- Pridružio: 14 Feb 2008
- Poruke: 12431
|
Nemoze nikako, samo da se sve particije obrisu pa da napravim nove a nema nista od toga. Svejedno hvala poz
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2008 16:04
|
offline
- jogurtmen

- Saradnik foruma Linux
- Pridružio: 02 Avg 2004
- Poruke: 1704
- Gde živiš: U svom mestu
|
Sistemsku neces moci gotovo nikako preimenovati osim da je ponovo formatiras i instaliras. Najbolje ti je da ako imas nesto od znacajnih podataka na tim particijama bekapujes. Ponovo formatiraj particije gde si instalirao Vistu i XP, pa nakon toga pokreni instalaciju XP-a i prati gde ces da ga instaliras i kakav ce naziv da dobije ta particija gde bude instaliran XP. Ne sistemske particije ako imas gledaj da nemaju oznaku "C", ovo moras da sredis pre pocetka instalacije, najbolje jos u tom Winu na kom si sada.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Dec 2008 00:37
|
offline
- BBBane

- Građanin
- Pridružio: 25 Nov 2007
- Poruke: 187
|
Jesi li probao u PartitionMagic-u...Ja sam juče to uradio pa ti onda pisao o tome..samo sam na kraju stavio cancel umesto apply...
Posle toga još upotrebiš Drive Mapper (ulazi u sastav PartitionMagic ako imaš nekih problema..
Trebalo bi da radi.
|
|
|
|
|
|